پخش زنده

اخبار انتخابات

حضور قالیباف در گزار شهدای قرچک ورامین

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری لحظاتی پیش وارد گلزار شهدای قرچک ورامین شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ محمد باقر قالیباف در بدو ورود مورد استقبال چشمگیر خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران قرار گرفت؛ این در حالی بود که تعدادی از فرزندان شهدا با اهدای گل به استقبال وی آمدند.
مردم قرچک با شعارهای« قرچک یک کلام ؛ قالیباف والسلام»، «حی علی خیرالعمل ؛ خوش آمدی مرد عمل» و «صل علی محمد ؛ بوی رجایی آمد» محمدباقر قالیباف را همراهی کردند.
وی در ادامه با حضور بر مزار شهدای 8 سال دفاع مقدس به ادای احترام به مقام والای این عزیزان پرداخت.

ورامین از لحاظ سابقه تاریخی و نقش آن در انقلاب قابل توجه است
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ورامین همسایه تهران است و احساس دِین به مجموعه اطراف تهران داریم؛ ورامین از لحاظ سابقه تاریخی و نقش آن در انقلاب نیز قابل توجه است.
قالیباف در دیدار با آیت الله محمودی امام جمعه ورامین افزود: امیدواریم توفیق داشته باشیم تا در هر کجا هستیم درست کار کنیم؛ به مردم خدمت کنیم و راه شهدا و امام شهدا (ره) را پیش ببریم تا این مردم در سایه اسلام و نظام اسلامی احساس آرامش کنند.
وی گفت: اگر از دولت قبلی تا کنون اشکالاتی ایجاد نمی شد، مطمئن هستم تا الان مترو به ورامین رسیده بود و این مشکل اساسی حل شده بود. یک زمانی حتی به ما واگذار شد و کار را تا جایی پیش بردیم اما اشکالاتی فراهم شد که کار بر زمین ماند.
محمدباقر قالیباف تا لحظاتی دیگر با مردم شهیدپرور ورامین دیدار خواهد کرد.
هم اکنون جمعیت گسترده ای در خیابان های اطراف مسجد صاحبالزمان(عج) این شهر با شعارهای «قالیباف بت شکن بت فساد رو بشکن» و «دولت 4درصدی نمی خوایم نمی خوایم» منتظر ورود قالیباف هستند.

در جایی که ظلم به مردم و جامعه شود باید افشاگری کرد
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در این دشت ورامین تولیدات شما چقدر دست شما را می گیرد؟ بعد با چه قیمتی در تهران به فروش می رسد؟ این وسط منفعت را چه کسی می برد؟
قالیباف افزود: این ها همان جریان 4 درصدی هستند که بدون هیچ تلاش و کاری، با زد و بند و رانت خواری از انفال عمومی بیشترین منفعت را می برند. اینها مانع این هستند که در کشور کار ایجاد شود و مانع رشد و پیشرفت کشور هستند.
وی گفت: برای دریافت 10 ، 15 میلیون تومان وام انقدر می برند و می آورند و سند و وثیقه می خواهند که از وام گرفتن بیزار می شوید، اما این 4 درصدی ها کسانی هستند که مدیرعامل بانک را خودشان می گذارند، هیات مدیره بانک را هم خودشان می گذارند. نزدیک به 400 میلیارد تومان وام از همان بانک بر می دارند بدون اینکه وثیقه بگذارند و بدون اینکه بابت آن سودی بدهند. حتی امروز برای وام قرض الحسنه هم بانک ها 4 درصد سود می گیرند، اما این 4 درصد هم را هم از آن 4درصدی ها نمی گیرند و به آنها 400 میلیارد می دهند. بعد شما فکر می کنید در این کشور کار و شغل ایجاد می شود؟
قالیباف افزود: به من می گویند قالیباف اینگونه حرف نزن هزینه دارد. می فهمم که حتما هزینه دارد، اما می گویم یک جا مکلف هستیم این اطلاعات را بدهیم و مردم مطلع باشند. بر اساس فرهنگ قرآنی در جایی که ظلم به مردم و جامعه شود باید اینها را افشا کرد.

قانون می گوید ثروت را به قوه قضائیه بگویید که اضافه نشود
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت:ما در نظام اسلامی از امام (ره) یاد گرفتیم که اگر مدیری در هر سطحی از بخشدار و فرماندار تا مدیر و رئیس جمهور و معاون اول به دنبال کاسبی و ثروت حلال هم باشند زیبنده جمهوری اسلامی نیست.
محمد باقر قالیباف افزود: چرا من در مناظرات اصرار داشتم که نامزد ریاست جمهوری اعلام کند ثروتش چقدر است؟ من اموال خود را اعلام کردم و در تلویزیون گفتم اگر کسی سندی دارد که محمد باقر قالیباف از اول انقلاب تا امروز کار اقتصادی حتی کار اقتصادی مباح و حلال هم انجام داده است آن را نشان دهد.
وی گفت: قانون می گوید ثروت را به قوه قضائیه بگویید که اضافه نشود. این قانون است و درست است اما حق مردم است که بدانند. در مناظرات دیدید من به خاطر دفاع از حق مردم گفتم.
وی ادامه داد : وقتی به خانه زن سرپرست خانواری می روم که کهولت سن دارد و از پا افتاده است اما دارای هشت فرزند معلول است و در خانه استیجاری 70 متری زندگی می کند و اینها را در مقابل کسانی که دچار اشرافی گری شده اند، می بینم واقعا ناراحت می شوم.
قالیباف افزود : دولتی که تجارتخانه شخصی شود و وزرایی که نه یک شرکت و دو شرکت، بلکه ده ها شرکت داشته باشند و فعالیت اقتصادی کنند، مگر دردی از کارگر و مستضعف و معلول می فهمد؟.

مشکل کشور سه کلمه بیشتر نیست؛ بیکاری، گرانی و رکود
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: بیکاری، گرانی و رکود؛ این سه مشکل بحران اقتصادی را برای ما ایجاد کرده و این بحران اقتصادی در حال به وجود آوردن بحران اجتماعی است.
دکتر قالیباف افزود: مردم عزیز پیشوا، قرچک، ورامین و کارگران شریف؛ من درد شما را حس می کنم. همه سعی و توان من نیز این بوده است که در این مدت نزدیک به 12 سالی که توفیق خدمتگزاری در شهر تهران را داشتم، هیچ وقت وعده ای به مردم این شهر ندادم که به آن عمل نکرده باشم و با همه سختی ها پای وعده هایم ایستادم.
وی ادامه داد: امروز اگر از من سوال کنید مشکل کشور و شهرهای ما چیست؟ می گویم سه کلمه بیشتر نیست؛ بیکاری، گرانی و رکود؛ این سه مشکل بحران اقتصادی را برای ما ایجاد کرده است و این بحران اقتصادی در حال به وجود آوردن بحران اجتماعی است.
قالیباف گفت: امروز فاصله بین یک جوان نمازخوان، متدین و تحصیلکرده تا تبدیل شدن آن به یک معتاد کارتن خواب تنها به اندازه یک «شغل» است.
وی افزود: من متعهد شدم که پنج میلیون شغل ایجاد شود، بعضی ها گفتند یا قالیباف معنی شغل را نمی داند یعنی چه یا 5 میلیون را نمی داند چقدر است. من می گویم هم معنی شغل را می دانم و هم 5 میلیون را می دانم اما آن چیزی که شما نمی دانید درد این مردم است. شما برابر انسان ها احساس وظیفه نمی کنید.
قالیباف گفت: وقتی برنامه ششم در مجلس مصوب شد، همین دولت برنامه ششم توسعه را ابلاغ نکرد. در همین برنامه ششم حداقل ایجاد یک میلیون شغل در سال دیده شده است. اینها می گویند ما 3.5 میلیون بیکار داریم اما من عرض می کنم 3.5 میلیون بیکار بر اساس یک ساعت کار در هفته محاسبه شده است. ما می دانیم اگر کسی دو شیفت هر هر روز کار کند نیاز زندگی اش تامین نمی شود چه رسد به چند ساعت در هفته. امروز بیکاران ما نزدیک به 6 ، 7 میلیون نفر هستند.
وی افزود: سالانه یک میلیون و 200 هزار نفر به بازار کار اضافه می شوند . باید برای این افراد شغل ایجاد شود. اگر جوانی در این 10 سال شغل پیدا نکرد و نتوانست تشکیل زندگی دهد به این معنی است که این جوان برای همیشه زمین خورده است و هیچ معنایی از زندگی اش نمی فهمد.

اگر شهرها و صنعت ما در اختیار مردم باشد ساخته می شود
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: این کشور این ظرفیت را دارد که در طول یک دوره 4 ساله آرامش در حوزه اقتصادی به خانواده ها برگردانده شود.
محمد باقر قالیباف افزود : بیان این حرف ها حتما برای من هزینه خواهد داشت. هر روز اینها تهمت خواهند زد و دروغ خواهند گفت .
وی گفت : من مجبور شدم با صراحت به آنها بگویم شما دروغگو هستید. در حوزه املاک تعاونی هایی هستند که به 27 هزار کارگر و کارمند شهرداری داده شده است. قالیباف یک متر از آن املاک را از هیچ جا نگرفته است اما شما در شهرک غرب متری3 هزار تومان گرفته اید که به این قیمت در بیابان ها و نمک زارهای اطراف شهر هم زمین نمی دهند.
قالیباف افزود:800 متر را متری 3هزار تومان می گیرید و بعد سرتان را بالا می گیرد و می گویید قانون است؟ کدام قانون به شما این اجازه را داده است؟.
وی گفت: به من گفتند قالیباف تو به عرصه سیاست نیا ما با تو کاری نداریم. من گفتم ما رزمنده هستیم، نیامدیم باج بدهیم و با تهدید شما کنار برویم بلکه ایستادیم تا از منافع مردم و انقلاب و نظام دفاع کنیم. نتیجه این شد که چنین شایعاتی را درست کردند.
قالیباف افزود: عکس های عروسی شخص دیگری را پخش کردند و گفتند عروسی دختر قالیباف است. عکس پسر دیگری را گذاشتند و گفتند 8 هزار میلیارد خورده و پسر قالیباف است. این تهمت ها از این به بعد هم وجود دارد.
وی ادامه داد : چه کسانی این تجارتخانه ها را باز کردند؟ برادران خودشان در کنار دست خودشان اموال بیت المال را به تاراج می برند. اینها تا این حد پررو هستند.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود : ما آمده ایم برای این انقلاب و نظام جان خود را بدهیم .اگر توفیق نداشتیم تا در دفاع مقدس در کنار دوستان شهیدمان شهید شویم، بدانید امروز هم جان و آبروی مان را کف دست گرفته ایم و پای انقلاب، امام(ره)، رهبری و نظام و مردم و عزت ایران و ایرانی ایستاده ایم و حتما با این 4 درصدی های دلال، قاچاقچی و وارداتچی ها برخورد می کنیم.
وی گفت : دیدید وزیر آموزش و پرورش به دست کارگر مظلوم کارت موقت بازرگانی درست می کند ، حق کارگر را می خورد، بعد معاون اول می گوید دختر مظلوم وزیر. این در ممکلت درد نیست.ما در مقابل اینها ایستادیم.
قالیباف افزود : روز 29 اردیبهشت روز تعیین تکلیف کردن با کسانی است که فرصت رشد این کشور را گرفته اند. مطمئن باشید این کشور این ظرفیت را دارد که در طول یک دوره 4 ساله آرامش در حوزه اقتصادی به خانواده ها برگردانده شود.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت : آن روزی که در تهران بعضی کارها را من شروع کردم مثل اتوبان امام علی (ع) خیلی ها می گفتند این کار انجام نمی شود. بخشی از اتوبان امام علی(ع) اجرا شد اما بعدش باز هم همه به من گفنتند این قول را نده. این در حالی بود که ما ایستادیم و این کار انجام شد.
قالیباف افزود : آنها چون منافع شخصی دارند سه کلمه یاد گرفته اند؛ نداریم، نمی شود و نمی توانیم. اگر ندارید، نمی شود و نمی توانید این ها را برای دار و دسته و هم حزبان و قبیله خودتان چرا اعمال نمی کنید؟ ندارید دولت و حکومت را رها کنید و اجازه دهید ما در «دولت مردم» که به مردم متعهد هستیم، ثابت می کنیم هم داریم، هم می شود و هم می توانیم.
وی خاطر نشان کرد: اگر شهرها و صنعت ما در اختیار مردم باشد ساخته می شود، اما چون در اختیار کسانی قرار می گیرد که تجارتخانه باز کرده اند و درد مردم را نمی فهمند، حتما نمی توانند کار کنند.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 839

آخرین خبر