پخش زنده

اخبار انتخابات

چرا در کشور ثروتمند ما مردم باید فقیرانه زندگی کنند؟

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: من معنی 5 میلیون شغل را می‌دانم، شما درد مردم را نمی‌دانید.

به گزارش گروه انتخابات باشگاه خبرنگاران جوان، محمدباقر قالیباف کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ظهر امروز در جمع مردم ورامین اظهار داشت: از حضور گرم و صمیمی مردم شهیدپرور ورامین تشکر می کنم. خوب می دانم در ساعت مناسبی به شهر شما نیامدم چرا که ساعت کاری و در وسط هفته زمان مناسبی نیست، اما علاقه من بود که در جمع شما حضور پیدا کنم و به همه مردم خطه قرچک، ورامین و پاکدشت عرض ادب کنم.

وی با بیان اینکه هر روز بخشی از شما به تهران رفت و آمد دارید و من وظیفه داشتم در جمع شما حضور پیدا کنم، ادامه داد: امام خمینی (ره) فرمودند: انقلاب و نظام برای محرومان و مستضعفان است و تنها کسانی که تا آخر خط با این انقلاب می آیند محرومان و مستضعفان هستند. امروز هم می بینیم هر کجا این انقلاب نیاز به حضور، تحمل و خون دل خوردن و خون دادن داشته- تا همین امروز مثل شهدای مدافع حرم- این مردم مستضعف و پابرهنگان بودند که بدون هیچ منتی پای انقلاب ایستاده اند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: این مردم هرگز کم لطفی و کم محبتی مدیران و روسا را به دل نگرفته اند؛ غصه خورده اند و گله مند شده اند اما برای انقلاب و عظمت ایران و اسلام همه این موارد را تحمل کرده و هم خون دل خوردند و هم خون داده اند.

قالیباف با اشاره به اینکه انقلاب را مردم در سایه اسلام و امام (ره) ایجاد کردند تا سرنوشت مردم در دست خودشان باشد، گفت: بعد از گذشت زمان می بینیم افرادی در این کشور پیدا شدند و رفتارها و نگرش اشرافی گری پیدا کردند که مردم را در صحنه های مختلف مخصوصا در صحنه اقتصاد راه ندادند و به عبارتی دست مردم را از صحنه اقتصاد کوتاه و نقششان را از اقتصاد دور کردند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: نه تنها توده های مردم و مستضعفان حتی آنهایی که تلاش می کردند از راه حلال برای این کشور تولید ثروت کنند، کارخانه بسازند، اشتغال ایجاد کنند را هم دچار مشکل کردند و فرصت را از دست آنها هم گرفتند.

وی بیان داشت: ما امروز در کشوری هستیم که یک درصد جمعیت و خاک دنیا و پنج درصد منابع دنیا را داریم، تنها در حوزه نفت و گاز ما اولین کشور در دنیا هستیم و 18 درصد منابع نفت و گاز دنیا به عنوان ثروت عظیم خدادادی در کشور ما است.

قالیباف با اشاره به اینکه ما بیشترین نیروی جوان، تحصیلکرده و با مهارت را در کشور داریم، متذکر شد: اما این سوال برای همه ما باقی است که چرا در یک کشور ثروتمند و با این ویژگی ها باید مردم امروز به صورت فقیرانه زندگی کنند؟ باید به این سوال پاسخ داده شود. چرایی این سوال روشن است. وقتی که در کشور 25 میلیارد دلار قاچاق کالا و ارز صورت می گیرد دیگر کدام تولید کننده، کارگر و ثروتمند حلال خور، تاجر باشرف، کارخانه دار سالم می تواند دوام بیاورد و کار کند؟ نتیجه این می شود که کارخانه ها یکی پس از دیگری تعطیل می شود و ده ها هزار کارخانه به تعطیلی کشیده می شود و در نهایت امروز در خانه ای نیست که بیکار نباشد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: مواد اولیه ای را ما در حوزه پتروشیمی تبدیل به مواد خام اولیه می کنیم. این مواد خام باید به صنایع پائین دستی بیاید و به بسیاری از کالاها و محصولات تبدیل شود. بسیاری از کالاهایی که در زندگی روزمره استفاده می کنیم در صنایع پائین دست پتروشیمی تولید می شود. بیشترین شغل و ارزش و افزوده اینجا است اما رانت خوارانی وجود دارند که این گاز را با کمترین قیمت ممکن می گیرند و در مجتمع ها تبدیل به مواد خام می کنند. به جای اینکه این مواد خام در صنایع پائین دستی استفاده شود با کمترین قیمت به خارج صادر می کنند.

وی تصریح کرد: در این دشت ورامین تولیدات شما چقدر دستتان را می گیرد؟ بعد با چه قیمتی در تهران به فروش می رسد؟ این وسط منفعت را چه کسی می برد؟ این ها همان جریان 4 درصدی هستند که بدون هیچ تلاش و کاری، با زد و بند و رانت خواری از انفال عمومی بیشترین منفعت را می برند. اینها مانع این هستند که در کشور کار ایجاد شود و مانع رشد و پیشرفت کشور هستند.

قالیباف گفت: برای دریافت 10 ، 15 میلیون تومان وام آنقدر می برند و می آورند و سند و وثیقه می خواهند که از وام گرفتن بیزار می شوید، اما این 4 درصدی ها کسانی هستند که مدیرعامل بانک را خودشان می گذارند، هیات مدیره بانک را هم خودشان می گذارند. نزدیک به 400 میلیارد تومان وام از همان بانک بر می دارند بدون اینکه وثیقه بگذارند و بدون اینکه بابت آن سودی بدهند. حتی امروز برای وام قرض الحسنه هم بانک ها 4 درصد سود می گیرند، اما این 4 درصد هم را هم از آن 4درصدی ها نمی گیرند و به آنها 400 میلیارد می دهند. بعد شما فکر می کنید در این کشور کار و شغل ایجاد می شود؟

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: به من می گویند قالیباف اینگونه حرف نزن هزینه دارد. می فهمم که حتما هزینه دارد، اما می گویم یک جا مکلف هستیم این اطلاعات را بدهیم و مردم مطلع باشند. بر اساس فرهنگ قرآنی در جایی که ظلم به مردم و جامعه شود باید اینها را افشا کرد.

وی یادآور شد: چرا من در مناظرات اصرار داشتم که نامزد ریاست جمهوری اعلام کند ثروتش چقدر است؟ من اموال خود را اعلام کردم و در تلویزیون گفتم اگر کسی سندی دارد که محمد باقر قلیباف از اول انقلاب تا امروز کار اقتصادی حتی کار اقتصادی مباح و حلال هم انجام داده است آن را نشان دهد.

قالیباف اظهار داشت: ما در نظام اسلامی از امام (ره) یاد گرفتیم که اگر مدیری در هر سطحی از بخشدار و فرماندار تا مدیر و رئیس جمهور و معاون اول به دنبال کاسبی و ثروت حلال هم باشند زیبنده جمهوری اسلامی نیست. قانون می گوید ثروت را به قوه قضائیه بگویید که اضافه نشود. این قانون است و درست است اما حق مردم است که بدانند. در مناظرات دیدید من به خاطر دفاع از حق مردم گفتم.

وی متذکر شد: وقتی به خانه زن سرپرست خانواری می روم که کهولت سن دارد و از پا افتاده است اما دارای هشت فرزند معلول است و در خانه استیجاری 70 متری زندگی می کند و اینها را در مقابل کسانی که دچار اشرافی گری شده اند، می بینم واقعا ناراحت می شوم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: دولتی که تجارتخانه شخصی شود و وزرایی که نه یک شرکت و دو شرکت، بلکه ده ها شرکت داشته باشند و فعالیت اقتصادی کنند، مگر دردی از کارگر و مستضعف و معلول می فهمد؟

وی گفت: مردم عزیز پیشوا، قرچک، ورامین و کارگران شریف؛ من درد شما را حس می کنم. همه سعی و توان من نیز این بوده است که در این مدت نزدیک به 12 سالی که توفیق خدمتگزاری در شهر تهران را داشتم، هیچ وقت وعده ای به مردم این شهر ندادم که به آن عمل نکرده باشم و با همه سختی ها پای وعده هایم ایستادم. امروز اگر از من سوال کنید مشکل کشور و شهرهای ما چیست؟ می گویم سه کلمه بیشتر نیست؛ بیکاری، گرانی و رکود؛ این سه مشکل بحران اقتصادی را برای ما ایجاد کرده است و این بحران اقتصادی در حال به وجود آوردن بحران اجتماعی است.

قالیباف با بیان اینکه امروز فاصله بین یک جوان نمازخوان، متدین و تحصیلکرده تا تبدیل شدن آن به یک معتاد کارتن خواب تنها به اندازه یک «شغل» است، اظهار داشت: من متعهد شدم که پنج میلیون شغل ایجاد شود، بعضی ها گفتند یا قالیباف معنی شغل را نمی داند یعنی چه یا 5 میلیون را نمی داند چقدر است. من می گویم هم معنی شغل را می دانم و هم 5 میلیون را می دانم اما آن چیزی که شما نمی دانید درد این مردم است. شما برابر انسان ها احساس وظیفه نمی کنید.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: وقتی برنامه ششم در مجلس مصوب شد، همین دولت برنامه ششم توسعه را ابلاغ نکرد. در همین برنامه ششم حداقل ایجاد یک میلیون شغل در سال دیده شده است. اینها می گویند ما 3.5 میلیون بیکار داریم اما من عرض می کنم 3.5 میلیون بیکار بر اساس یک ساعت کار در هفته محاسبه شده است. ما می دانیم اگر کسی دو شیفت هر هر روز کار کند نیاز زندگی اش تامین نمی شود چه رسد به چند ساعت در هفته. امروز بیکاران ما نزدیک به 6 ، 7 میلیون نفر هستند.

وی خاطر نشان کرد: سالانه یک میلیون و 200 هزار نفر به بازار کار اضافه می شوند . باید برای این افراد شغل ایجاد شود. اگر جوانی در این 10 سال شغل پیدا نکرد و نتوانست تشکیل زندگی دهد به این معنی است که این جوان برای همیشه زمین خورده است و هیچ معنایی از زندگی اش نمی فهمد. بیان این حرف ها حتما برای من هزینه خواهد داشت. هر روز اینها تهمت خواهند زد و دروغ خواهند گفت .

قالیباف گفت: من مجبور شدم با صراحت به آنها بگویم شما دروغگو هستید. در حوزه املاک تعاونی هایی هستند که به 27 هزار کارگر و کارمند شهرداری داده شده است. قالیباف یک متر از آن املاک را از هیچ جا نگرفته است اما شما در شهرک غرب متری 3 هزار تومان گرفته اید که به این قیمت در بیابان ها و نمک زارهای اطراف شهر هم زمین نمی دهند. 800متر را متری 3 هزار تومان می گیرید و بعد سرتان را بالا می گیرد و می گویید قانون است؟ کدام قانون به شما این اجازه را داده است؟

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: به من گفتند قالیباف تو به عرصه سیاست نیا ما با تو کاری نداریم. من گفتم ما رزمنده هستیم، نیامدیم باج بدهیم و با تهدید شما کنار برویم بلکه ایستادیم تا از منافع مردم و انقلاب و نظام دفاع کنیم. نتیجه این شد که چنین شایعاتی را درست کردند. عکس های عروسی شخص دیگری را پخش کردند و گفتند عروسی دختر قالیباف است. عکس پسر دیگری را گذاشتند و گفتند 8 هزار میلیارد خورده و پسر قالیباف است. این تهمت ها از این به بعد هم وجود دارد. چه کسانی این تجارتخانه ها را باز کردند؟ برادران خودشان در کنار دست خودشان اموال بیت المال را به تاراج می برند. اینها تا این حد پررو هستند.

وی ادامه داد: ما آمده ایم برای این انقلاب و نظام جان خود را بدهیم .اگر توفیق نداشتیم تا در دفاع مقدس در کنار دوستان شهیدمان شهید شویم، بدانید امروز هم جان و آبروی مان را کف دست گرفته ایم و پای انقلاب، امام(ره)، رهبری و نظام و مردم و عزت ایران و ایرانی ایستاده ایم و حتما با این 4 درصدی های دلال، قاچاقچی و وارداتچی ها برخورد می کنیم.

قالیباف متذکر شد: دیدید وزیر آموزش و پرورش به دست کارگر مظلوم کارت موقت بازرگانی درست می کند، حق کارگر را می خورد، بعد معاون اول می گوید دختر مظلوم وزیر. این در ممکلت درد نیست. ما در مقابل اینها ایستادیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه روز 29 اردیبهشت روز تعیین تکلیف کردن با کسانی است که فرصت رشد این کشور را گرفته اند، تصریح کرد: مطمئن باشید این کشور این ظرفیت را دارد که در طول یک دوره 4 ساله آرامش در حوزه اقتصادی به خانواده ها برگردانده شود.

وی یادآور شد: آن روزی که در تهران بعضی کارها را من شروع کردم مثل اتوبان امام علی (ع) خیلی ها می گفتند این کار انجام نمی شود. بخشی از اتوبان امام علی(ع) اجرا شد اما بعدش باز هم همه به من گفتند این قول را نده. این در حالی بود که ما ایستادیم و این کار انجام شد.

قالیباف گفت: آنها چون منافع شخصی دارند سه کلمه یاد گرفته اند؛ نداریم، نمی شود و نمی توانیم. اگر ندارید، نمی شود و نمی توانید این ها را برای دار و دسته و هم حزبان و قبیله خودتان چرا اعمال نمی کنید؟ ندارید دولت و حکومت را رها کنید و اجازه دهید ما در «دولت مردم» که به مردم متعهد هستیم، ثابت می کنیم هم داریم، هم می شود و هم می توانیم. اگر شهرها و صنعت ما در اختیار مردم باشد ساخته می شود، اما چون در اختیار کسانی قرار می گیرد که تجارتخانه باز کرده اند و درد مردم را نمی فهمند، حتما نمی توانند کار کنند.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 941

آخرین خبر