پخش زنده

اخبار انتخابات

منزلت ایرانی هر جایی که باشد برای ما مقدس است

نامزد دوزادهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید به دیگران بفهمانیم مسائلی که درباره ایرانیان مطرح می‌کنند واهی است و سعی می‌کنیم از طرق مختلف این مهم را به آنان بفهمانیم.

به گزارش گروه انتخابات باشگاه خبرنگاران جوان؛ مصطفی میرسلیم که در برنامه تلویزیونی جام جم برای ایرانیان خارج از کشور سخن می‌گفت، به تشریح دو اولویت اصلی خود در کارزار انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و افزود: سیاست‌های دولت در مهار تورم به کاهش سرمایه گذاری منجر شد و به معیشت مردم فشار آمد و بیکاری رشد کرد.

وی مشکلات اقتصادی کشور را برگرفته از ۱۵ سال اخیر دانست و گفت: راهی را که دولت یازدهم اتخاذ کرده منجر به تشدید حالت رکود و از بین رفتن رونق کسب و کارشده است.

نامزد حزب موتلفه در انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: لازم است موجبات رونق گرفتن تولید و اشتغال را فراهم کنیم و در نتیجه این دو امر معیشت مردم سر و سامان پیدا می‌کند.

میرسلیم افزود: در این ۳۸ سال پس از انقلاب اگر به آرمان هایی که در قانون اساسی تدوین و ارائه شده و همچنین به سیاست هایی که در نظام ما ابلاغ شده و همچنین به وصیت نامه مرحوم امام (ره) توجه کنیم درمی یابیم که علیرغم فعالیت‌های خوب انجام شده در دولت‌های مختلف، بسیاری از حقوق احقاق نشده و پیشرفت هایی که باید بدست می‌آوردیم به نتیجه نرسیده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تصمیم حزب متبوعش برای ورود به کارزار انتخابات در مورد نقش ایرانیان خارج از کشور گفت: ما راهی بهتر از کمک گرفتن از ایرانیان مقیم خارج از کشور برای معرفی فرهنگ و تمدنمان که سابقه چند هزار ساله دارد، نداریم.

میرسلیم افزود:‌ایران همواره ایران مانده، اما جلوه‌های مختلفی پیدا کرده و امروز ایران اسلامی است و افتخار می‌کند که در بسیاری از کشورهای آسیایی پیام آور اسلام بوده است.

نامزد دوزادهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه خاطرنشان کرد: ایران انقلابی به پا کرده که نشان از اقتدار معنوی و فرهنگی دارد. پس از پیروزی انقلاب جایگاه ایران ارتقا پیدا کرد و همه قدرت‌های بزرگ سر تعظیم در مقابل مقام و منزلت این کشور فرود آوردند. هرچند توطئه هایی نیز در این فاصله انجام شده، اما ایران برپا بوده و برپا خواهد ماند.

میرسلیم ادامه داد:‌ این استواری و جلوه‌های فرهنگی را ایرانیان خارج از کشور به عنوان سفرای ایران اسلامی به کسانی که با کشور ما آشنایی ندارند معرفی کنند.

وی تاکید کرد: ایرانیان خارج از کشور مانند ایرانیان داخل کشور عزیز هستند و شرایطی موجب شده آنان رنج غربت را بچشند.

نامزد حزب موتلفه اسلامی گفت: ایرانیان خارج از کشور باید به اتصال روحی که با خواهران و برادران داخل کشور و نظام دارند این زیبایی‌ها را به بیگانگان معرفی کنند. هروقت این معرفی به خوبی صورت گرفته آثار ارزشمندی داشته و خیلی از بیگانگان به همین دلیل شیفته ایران شده اند و در نتیجه خواسته اند آرامگاه ابدی آنان در ایران باشد که این نشان از معنویت و قدرت فرهنگی ما است و سفیران این مهم ایرانیان خارج از کشور هستند.

وی افزود: سعی می‌کنیم این جایگاه محترم شمرده شود و به شکل‌های ضروری از جمله رایزنی فرهنگی تقویت شده و حرمت ایرانیان آنگونه که به حق است، ارتقا یابد.

میرسلیم در ادامه درباره نحوه تعامل با دیگر کشور‌ها اظهار کرد: ما باید مبادلات منطقی در موضع برابر و نه از موضع ضعف با سایر کشور‌ها داشته باشیم و این مبادلات جنبه علمی دارد. برخی خواستند این مبادلات علمی را کم اهمیت جلوه داده یا کوچک کنند، اما جلوی مبادله علمی را نمی‌توان گرفت.

وی یادآور شد: ایرانیان دانشمند در همه جا حضور داشتند و بسیاری از خارجی‌ها به کشور ما آمده اند و این رفت و آمد‌ها موجب مبادلات علمی بسیاری شده و آثار آن را در دانشگاه‌ها دیده ایم. از سوی دیگر باید به مبادلات فرهنگی توجه کرد.

به گفته این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در مبادلات فرهنگی را نمی‌توان بست؛ آثار فرهنگی هنری از خارج از کشور به داخل کشور راه پیدا می‌کند و با توجه به وسایل نوین رسانه ای، این امر تسریع شده است.

میرسلیم ادامه داد: چه به روش‌های نوین و چه به روش‌های متعارف سنتی با عرضه محصولات فرهنگی ایران در خارج از کشور در زمینه‌های مختلف که جنبه هنری و فرهنگی و صنعتی پیدا می‌کند، می‌توانیم در جایگاه خود موفق باشیم و این امر در خنثی کردن توطئه‌ها اثرگذار است.

وی توضیح داد: صادرات ما به کشورهای اروپایی و صادرات آنان به ما مطرح است و باید این امر به گونه‌ای باشد که به سود ما بشود. ما نباید بازار مصرف کشورهای دیگر باشیم و باید در مجموعه معادلات اقتصادی تعاملمان با دیگر کشور‌ها دارای توجیه اقتصادی باشد و از فعالیت‌های ما نکاهد و جبران نواقص کشور اتفاق بی افتد.

میرسلیم درباره برنامه‌های خود برای مقابله با تروریسم اظهار

آمار بازدید خبر: 452

آخرین خبر