پخش زنده

اخبار انتخابات

مسئول نباید هیچ دغدغه ای جز دغدغه مردم داشته باشد

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مسئول نباید هیچ دغدغه ای جز دغدغه مردم داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ محمد باقر قالیباف در اجتماع عظیم مردم شیراز افزود: تجار، سرمایه گذاران و آنهایی که تولید ثروت می کنند؛ ما به هر کسی با هر سلیقه ای که در این کشور زحمت می کشد حتی اگر صد ها میلیارد ثروت هم داشته باشد افتخار می کنیم و در دولت مردم نوکری آنها را انجام می دهیم تا بتوانند به مردم این کشور خدمات بدهند.
وی ادامه داد : ملت ما و امام(ره) به ما اینگونه یاد دادند که کسانی که به برکت انقلاب اسلامی، شهدا و هزاران فرزند یتیم شهید و به برکت صبر خانواده شهدا و مظلومان و محرومانی که امام فرمودند تا آخر خط با انقلاب هستند، امروز مسوولیتی دارند باید خدمتگزار مردم باشند. حرف ما این است که مدیر هرچقدر مسئولیت بالاتری دارد وظیفه خطیر تری دارد و نباید آن مسئول به دنبال تجارت و ثروت اندوزی برود.
قالیباف افزود : امروز اگر ما می گوییم مشکلات ما نشات گرفته از افراد 4 درصدی است که در مسئولیت های کلیدی قرار دارند به همین جهت است. وقتی نگاه می کنیم می بینیم این افراد ده ها شرکت دارند.
وی گفت : من در مناظرات با صراحت این را بیان کردم که چرا باید در نظام اسلامی مدیر و وزیری که باید همه وقت خودش را وقف مردم عزیز خصوصا محرومان و مستضعفان کند، مثل خاندان زمان قاجار طایفه و قبیله ای عمل کرده به طوری که وقتی خصوصی سازی انجام می شود از رانت هایی استفاده می کنند. وقتی به بانک ها نگاه می کنیم و به صنایع فولاد و بخش پتروشیمی می رویم می بینیم سرو کله آنها آنجا پیداست.
قالیباف افزود: مردم یک وام ازدواج می خواهند مدت طولانی در صف می مانند اما یکی از آنها در یک بانک که خودش مدیر آنجا را عزل و نصب می کند 400 میلیارد تومان بدون وثیقه و بدون هیچ بهره ای پول می گیرد.
وی تصریح کرد: از امام یاد گرفتیم که مسئولان نباید به سمت ثروت اندوزی و تاجر مسلکی بروند، مسئول نباید هیچ دغدغه ای جز دغدغه مردم داشته باشد. بنده با صراحت بیان کردم حق مردم است که بدانند نامزد ریاست جمهوری و مسئول آنها چه ثروت و دارایی دارد و مسئولیت اجرایی کشور را به چه کسی می خواهند واگذار کنند؟
قالیباف افزود : اردیبهشت روزی است که می خواهیم تصمیم بگیریم سکان اداره و مدیریت کشور را به دست کسی بسپاریم که دغدغه او، دغدغه مردم باشد نه دغدغه خودش و اعوان و انصارش.

استان فارس در حوزه درمان قطب درمانی و بهداشتی در کشور و منطقه است
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه امروز قطب الکترونیک کشور در حوزه صنعت در استان فارس است گفت: این استان در حوزه درمان نیز قطب درمانی و بهداشتی در کشور و منطقه است.
محمد باقر قالیباف افزود: در شرایطی شاهد بیکاری جوانانیم که در همین استان فارس ظرفیت های بزرگی وجود دارد. شما می دانید ما یک درصد جمعیت و خاک دنیا را در اختیار داریم اما در مقابل از 5 درصد منابع دنیا برخوردار هستیم و در منابع نفت و گاز نیز رتبه اول را در دنیا داریم .
وی گفت : در همین اواخر در همین استان فارس منابع گازی پیدا شد که می توان گفت استان فارس یکی از قطب های گازی کشور است. این منابع کشف شده و قطعی است.
قالیباف تصریح کرد: امروز در بعد گردشگری از هر کجای دنیا چه توریست های داخلی و چه خارجی به استان فارس نگاه ویژه دارند. در کنار این موارد استان فارس در بعد کشاورزی از قابلیت های بی نظیری برخوردار است و در بعضی اقلام رتبه اول کشور در دست زحمتکشان و کشاورزان این مرز و بوم است.
قالیباف اضافه کرد : استان فارس در حوزه فرهنگ و ادب سرآمد است. به همین جهت این استان از هر منظر یک استان زرخیر و پرسرمایه در بعد مادی و انسانی است ، اما واقعیت تلخ ما این است که در چنین شرایطی قرار داریم و از این ظرفیت ها شامل سرمایه، تکنولوژی، نیروی کار و کارآمدی برخورداریم اما متاسفانه مردم ما روز به روز فقیرتر می شوند. این واقعیت تلخی است.
وی افزود: ما در انقلاب اسلامی همه متعهد شده ایم که برای مردم و همه کسانی که در سایه نظام اسلامی با هر دین، مذهب، قومیت، سلیقه و گرایشی در هر کجا زندگی می کنند، امنیت، رفاه و آسایش برقرار کنیم. این از وظایف اولیه نظام اسلامی است که باید اتفاق بیفتد و در اولویت اول قرار دارد.
قالیباف گفت : اولویت بعدی این است که بتوان بستر را برای سعادت اخروی این مردم فراهم کرد که بتوانند عبادت خداوند بزرگ را انجام دهند.
وی ادامه داد : امروز انقلابی، میهن دوست، حزب اللهی، میهن پرست و هر کسی که دغدغه ایران و ایرانی را دارد و افتخار کشور را می خواهد باید بتواند این مشکلات و بحران اقتصادی را حل و فصل کند.
قالیباف افزود : مشکل اصلی ما در ناکارآمدی مدیرانی است که بر این کشور مدیریت می کنند.

استان فارس از نظر قابلیت های منابع انسانی و مادی کم نظیراست
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در استانی حضور دارم که از نظر قابلیت های منابع انسانی و قابلیت های مادی جزو استان های کم نظیر ماست.
محمد باقر قالیباف افزود: خداوند را شاکرم در استانی که مهد تاریخ، علم و تمدن است، در جمع شما مردم عزیز و جوانان خونگرم و ولایمتدار حضور دارم؛ استانی که به حافظ شیرازی و شیخ اجل، سعدی توانا مفتخر است.
وی افزود: استان فارس افتخار دارد میزبان سومین حرم اهل بیت (ع) در کشور باشد و شهدای عزیز و گرانقدری را در دوران دفاع مقدس و در مدافعین حرم تقدیم کرده است. همچنین چهارمین شهید محراب متعلق به استان فارس است در کنار آن این استان مهد فرهنگ، علم، دانش و تقوا است.
قالیباف گفت : عشایر، لرها و طوایف مختلف استان فارس امروز نمایندگان خوب و عزیز این ملت هستند.
وی افزود: واقعیت این است که در خانه های همه ملت ما قرآن کریم است و کنار قرآن کریم خانه ای نیست که در آن دیوان حافظ نباشد و بوی خوش شیراز و استان فارس در آن خانه وجود نداشته باشد.
قالیباف گفت : امروز مفتخر هستم در جمع مردم استانی حضور دارم که از نظر قابلیت های منابع انسانی و قابلیت های مادی جزو استان های کم نظیر ما است. امروز در شرایطی هستیم که کشور عزیز ما با بحران اقتصادی روبرو است. در بحران اقتصادی معضلاتی همچون بیکاری، رکود و گرانی وجود دارد به نحوی که امروز هیچ خانواده ای نیست که تحت تاثیر این مشکلات اقتصادی قرار نگرفته باشد.
وی افزود: متاسفانه باید بگوییم آثار این بحران اقتصادی آسیب های اجتماعی را هم به دنبال خودش در جامعه ما آورده است. مخصوصا سایه این بیکاری و رکود بیش از هر کس دیگری بر جوانان ما سایه انداخته است.
قالیباف گفت : اگر امروز پدر خانواده هم نگران است نگران خودش نیست، او همه زحمت را به دوش می کشد و خون دل می خورد اما غصه اصلی اش دختر و پسرش هستند که ثمره عمر او هستند و با زحمت تلاش کرده تا جوانانش به نقطه ای کارآمد، ماهر و تحصیل کرده برسند اما متاسفانه هم اکنون جوانان بیکار هستند.
وی افزود: شاید امروز بخشی از آنها مخصوصا دختران بیکار بعضا دچار افسردگی شده باشند و این بحران امروز کشور ما است.


هر تعهدی دادم به کمک جوانان و لطف خداوند توانسته ام انجام دهم
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: همینطور که سابقه مدیریت بنده نشان می دهد، هر تعهدی دادم به کمک جوانان و لطف خداوند توانسته ام انجام دهم .
محمد باقر قالیباف افزود: چرا باید کشور 25 میلیارد دلار قاچاق کالا و ارز داشته باشد؟ مطمئن باشید در این بخش فساد وجود دارد و این فساد حتما در سطوح بالاست در غیر این صورت چنین اتفاقی حتما نخواهد افتاد.
وی گفت : بنده به مردم عزیز متعهد شده ام که در طول دولت مردم در 4 سال پیش رو به دست شما مردم این تغییر اتفاق بیفتد و در این مدیریت جدید 5 میلیون شغل را در کشور به همت شما جوانان ایجاد کنم.
قالیباف ادامه داد : در شهر تهران با وجود همه مشکلات برای هر پروژه ای من زمان بندی و تایمر گذاشتم . در همان زمان بزرگ ترین و سخت ترین کارهایی که در مخیله هیچ کس نمی گنجید، انجام شد.
قالیباف اضافه کرد: به شما قول می دهم از روزی که دولت 4 ساله ای که ثمری برای ملت ما نداشت را پایان دهیم، با استقرار دولت مردم و از آغاز کار من تابلو شمارش 5 میلیون شغل را روشن خواهم کرد تا همه مردم ببینند.

ما قول داده ایم بتوانیم برای قشر محروم به صورت ویژه کار کنیم
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: متعهد می شویم به کسانی که از کار منفک شده اند و به کسانی که مهارت دارند، برای حفظ مهارت آنها تا رفتن به کارگاه ها و آماده سازی کار حتما ماهیانه 250 هزار تومان کارانه پرداخت کنیم.
محمد باقر قالیباف افزود: ما به خاطر اینکه وقت گرفته نشود سامانه کارانه را به کمک خود دانشجویان و عزیزان جوان در موضوع کار فعال کردیم ، البته کاری نداریم این را تعطیل کردند اما خودشان سایت کاروزی شان را بالا آوردند.
وی ادامه داد: ما قول داده ایم بتوانیم برای آن قشر محروم به صورت ویژه کار کنیم. ما چندین میلیون خانواده داریم که در فقر مطلق هستند یعنی جز پول یارانه هیچ منبع درآمد دیگری ندارند. من در این چند سال، هر هفته به خانواده هایی سرکشی کرده ام که چنین شرایطی دارند.
وی افزود: یارانه در سال 89 مبلغ 45 هزار و 500 تومان به ازای هر نفر بود، امروز ارزش و قدرت خرید آن کمتر از 15 هزار تومان شده است یعنی اگر امروز 150 هزار تومان به این خانواده ها داده شود قدرت خریدش به همان مبلغ سال 89 نمی رسد.
قالیباف گفت : دولتی که دنبال تاجر مسلکی باشد این را حس نمی کند که معاون اولش در مقابل 40 میلیون نفر می گوید دختر مظلوم وزیر حالا 200 میلیون تومان جنس داشته است.

در«دولت مردم» متعهد هستیم آرامش اقتصادی و آسایش در زندگی ملموس باشد
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در «دولت مردم» متعهد هستیم در طول 4 سال به گونه ای عمل کنیم که آرامش اقتصادی، آسایش و حرکت و رشد اقتصادی به صورت محسوس در زندگی یکایک شما ملموس باشد و آن را در زندگی خود حس کنید.
محمد باقر قالیباف در اجتماع عظیم مردم شیراز افزود: اگر امروز بیکاری در این کشور است به این دلیل است که رویکرد و نگاه این ها به جامعه متفاوت است. ما از انقلاب، شهدا، مردم و جوانان خجالت می کشیم که چنین نگاهی در بالاترین رده های مسئولیتی وجود داشته باشد و چنین اختلاف طبقاتی باشد.
وی ادامه داد : این انقلاب امام ما نبود. این خواسته رهبری و دغدغه مردم نیست.
قالیباف افزود : ما هرگز کاری به گرایش های سیاسی مردم نداریم. همه گرایش های سیاسی و سلیقه ها برای ما محترم است. آنجایی که ما نگران هستیم و باید مقابل آن بایستیم این است که فرصت های اجتماعی و اقتصادی در کشور برابر نیست و فقط 4 درصدی ها هستند که از انفال عمومی بدون هیچ گونه حرکت و کاری منفعت های چند هزار میلیاردی می برند و بقیه مردم باید در محرومیت زندگی کنند. ما با این مخالفیم و معتقدیم باید جلوی این بایستیم.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت :ان شالله با اراده شما جوانان، عشایر غیور و مردم عزیز در سراسر کشور در 29 اردیبهشت کار را جایگزین حرف؛ و عمل را جایگزین شعار خواهیم کرد.
وی افزود : در مناظره آنها گفتند ما هیچ منفعتی نبرده ایم پول نجومی و املاک نجومی نگرفته ایم. من سند ارایه دادم و روی همه سایت ها قرار گرفت. این حق ملت است. قالیباف گفت : فرهنگ قرآنی به ما اجازه داده است اگر کسی با دروغ بخواهد ظلمی به جامعه بکند، در مقابل آن ظلم بایستیم و او را رسوا کنیم.
وی ادامه داد : این عهد همه علما است که با خدای خود بسته اند که در یک جا مکلف هستند محکم بایستند و آن جایی است که ببینند در جامعه دارد ظلمی به مردم می شود. اینجا هیچ کس حق سکوت ندارد.
قالیباف افزود: ما از این 5 میلیون شغلی که در اولویت کاری داریم، با برنامه ریزی دقیق و مطالعه ای که انجام داده ایم، یک میلیون و 250 هزار شغل را در مناطق روستایی و محروم با اولویت مزیت های نسبی آنها در حوزه کشاورزی و صنایع کوچک ایجاد خواهیم کرد و مناطق محروم را در اولویت قرار می دهیم.
وی اضافه کرد : امیدواریم با لطف و دعای خیر همه شما بتوانیم با دولت مردم این تعهد را اجرایی کنیم.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 498

آخرین خبر