پخش زنده

اخبار انتخابات

زنگنه: به مردم قول می دهیم دروغ نگوییم

وزیر نفت گفت: به شما مردم قول می دهیم دروغ نگوییم وعده شرکت های شبه مضاربه ای ندهیم و به وعده های خود عمل کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، بیژن نامدار زنگنه در گردهمایی صنعتگران و مهندسان حامی حسن روحانی در سالن حجاب تهران افزود: ما هرگز نمی گوییم که نمی شود و نمی توانیم بلکه می گوییم می شود و می توانیم اما بدون دروغ؛ دروغ توهین به شعور مردم است.
وی تصریح کرد: کسی که می گوید 26 درصد رشد اقتصادی برای کشور می آورد اما زمانی که از او درباره راههای این رشد اقتصادی سوال می شود و در پاسخگویی ناتوان است به مردم دروغ می گوید.
زنگنه افزود: وقتی در سال 92 کار دولت شروع شد ما در حوزه پارس جنوبی کمتر از نصف قطر از این حوزه برداشت داشتیم اما اکنون با همت متخصصان و مهندسان ایرانی برداشت ما از حوزه پارس جنوبی به اندازه قطر رسیده است.
وزیر نفت گفت: زمانی که ما در سال 92 کار را شروع کردیم از میدان های غرب کارون تنها 70 هزار بشکه استخراج می کردیم اما اکنون به 250 هزار بشکه رسیده است.
زنگنه تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید 10 هزار روستای جدید در کشور به گاز متصل شدند و رشد اقتصادی از منفی 5 درصد به بالای 8 درصد رسید.
وزیر نفت گفت: بعد از 8 سال دولت نهم و دهم کشور را به یک ویرانه تبدیل کردند و ما یک ویرانه تحویل گرفتیم در هشت سال میزان اشتغالزایی در کشور به صفر رسید.
وی افزود: مبارزه با فساد از اهداف اصلی ما است در زمانی که احمدی نژاد شعار مبارزه به مافیای نفت می داد تازه مافیا در نفت مستقر شد و امثال بابک زنجانی ها دست به فسادی زدند که از حجرت حضرت رسول تاکنون مشابه آن نبوده است.
زنگنه گفت: در دولت احمدی نژاد دکل نفتی 80 متری به یکباره گم شد و اقوام و دوستان برخی از دولتمردان دولت های نهم و دهم در قراردادهایی مانند خرید یک میلیارد دلاری لوله های نفت دست داشتند.
وی تاکید کرد: تحریم های اقتصادی نعمت نیستند، تحریم برای افرادی که کاسبی خود را در تحریم می بیند نعمت است آنها در دوران تحریم از بازارهای نامعلوم کالا خریدند و در داخل کشور به چند برابر قیمت فروختند.
وزیر نفت گفت: در بحث کرسنت ما طلبکار برخی از دوستان مانند آقای جلیلی هستیم آنها با اقداماتی در شورای امنیت ملی انجام دادند به سادگی جلوی حل مسئله کرسنت را گرفتند و آنرا به گره کور تبدیل کردند ما افتخار می کنیم که بگوییم در مقابل زیاده خواهی ترکمنستان در فروش گاز به ایران ایستادیم در شرایطی که در دولت قبل حاضر شدند به 9 برابر قیمت از ترکمنستان گاز بخرند.
زنگنه افزود: ما شما را دوست داریم چرا ما را به خشونت تهدید می کند.
وی گفت: دولت ما دولت مظلومی است که مثل مادر نگران کشور است ما رئیس جمهوری می خواهیم که انتقاد را بپذیرد چرا که ما انقلاب کردیم که آزادی و استقلال داشته باشیم.
زنگنه افزود: ما به دنبال تغییر و شما به دنبال تثبیت دولت احمدی نژاد هستید.
وزیر نفت گفت: ما با مشی رحمانی امیر المومنین، نه با مشی خشونت آفرین استالینیستی حرکت می کنیم و ما نمی گوییم که دولتمان بی عیب و نقص است ما خودمان را قیم مردم نمی دانیم.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 468

آخرین خبر