پخش زنده

اخبار انتخابات

قالیباف: دغدغه سکاندار کشور باید مردم باشد و نه اطرافیانش

محمد قالیباف نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ۲۹ اردیبهشت روزی است که می‌خواهیم تصمیم بگیریم سکان اداره و مدیریت کشور را به دست کسی بسپاریم که دغدغه او، دغدغه مردم باشد نه دغدغه خودش و اعوان و انصارش.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما محمدباقر قالیباف در جمع هواداران خود در شیراز افزود: خداوند را شاکرم در استانی که مهد تاریخ، علم و تمدن است، در جمع شما مردم عزیز و جوانان خونگرم و ولایمتدار حضور دارم؛ استانی که به حافظ شیرازی و شیخ اجل، سعدی توانا مفتخر است. گزیده مهمترین بخش های سخنان این نامزد انتخابات به این شرح است:
- استان فارس افتخار دارد میزبان سومین حرم اهل بیت (ع) در کشور باشد و شهدای عزیز و گرانقدری را در دوران دفاع مقدس و در مدافعین حرم تقدیم کرده است. همچنین چهارمین شهید محراب متعلق به استان فارس است در کنار آن این استان مهد فرهنگ، علم، دانش و تقوا است.
- عشایر، لرها و طوایف مختلف استان فارس امروز نمایندگان خوب و عزیز این ملت هستند.
- واقعیت این است که در خانه های همه ملت ما قرآن کریم است و کنار قرآن کریم خانه ای نیست که در آن دیوان حافظ نباشد و بوی خوش شیراز و استان فارس در آن خانه وجود نداشته باشد.
- امروز مفتخر هستم در جمع مردم استانی حضور دارم که از نظر قابلیت های منابع انسانی و قابلیت های مادی جزو استان های کم نظیر ما است.
- امروز در شرایطی هستیم که کشور عزیز ما با بحران اقتصادی روبرو است. در بحران اقتصادی معضلاتی همچون بیکاری، رکود و گرانی وجود دارد به نحوی که امروز هیچ خانواده ای نیست که تحت تاثیر این مشکلات اقتصادی قرار نگرفته باشد.
- متاسفانه باید بگوییم آثار این بحران اقتصادی آسیب های اجتماعی را هم به دنبال خودش در جامعه ما آورده است. مخصوصا سایه این بیکاری و رکود بیش از هر کس دیگری بر جوانان ما سایه انداخته است.
- اگر امروز پدر خانواده هم نگران است نگران خودش نیست، او همه زحمت را به دوش می کشد و خون دل می خورد اما غصه اصلی اش دختر و پسرش هستند که ثمره عمر او هستند و با زحمت تلاش کرده تا جوانانش به نقطه ای کارآمد، ماهر و تحصیل کرده برسند اما متاسفانه هم اکنون جوانان بیکار هستند.
- شاید امروز بخشی از آنها مخصوصا دختران بیکار بعضا دچار افسردگی شده باشند و این بحران امروز کشور ما است.
- در شرایطی شاهد بیکاری جوانانیم که در همین استان فارس ظرفیت های بزرگی وجود دارد. شما می دانید ما یک درصد جمعیت و خاک دنیا را در اختیار داریم اما در مقابل از 5 درصد منابع دنیا برخوردار هستیم و در منابع نفت و گاز نیز رتبه اول را در دنیا داریم .
- در همین اواخر در همین استان فارس منابع گازی پیدا شد که می توان گفت استان فارس یکی از قطب های گازی کشور است. این منابع کشف شده و قطعی است.
- امروز قطب الکترونیک کشور در حوزه صنعت در استان فارس است. استان فارس در حوزه درمان نیز قطب درمانی و بهداشتی در کشور و منطقه است.
- امروز در بعد گردشگری از هر کجای دنیا چه توریست های داخلی و چه خارجی به استان فارس نگاه ویژه دارند. در کنار این موارد استان فارس در بعد کشاورزی از قابلیت های بی نظیری برخوردار است و در بعضی اقلام رتبه اول کشور در دست زحمتکشان و کشاورزان این مرز و بوم است.
- استان فارس در حوزه فرهنگ و ادب سرآمد است. به همین جهت این استان از هر منظر یک استان زرخیر و پرسرمایه در بعد مادی و انسانی است ، اما واقعیت تلخ ما این است که در چنین شرایطی قرار داریم و از این ظرفیت ها شامل سرمایه، تکنولوژی، نیروی کار و کارآمدی برخورداریم اما متاسفانه مردم ما روز به روز فقیر تر می شوند. این واقعیت تلخی است.
- ما در انقلاب اسلامی همه متعهد شده ایم که برای مردم و همه کسانی که در سایه نظام اسلامی با هر دین، مذهب، قومیت، سلیقه و گرایشی در هر کجا زندگی می کنند، امنیت، رفاه و آسایش برقرار کنیم. این از وظایف اولیه نظام اسلامی است که باید اتفاق بیفتد و در اولویت اول قرار دارد.
- اولویت بعدی این است که بتوان بستر را برای سعادت اخروی این مردم فراهم کرد که بتوانند عبادت خداوند بزرگ را انجام دهند.
امروز انقلابی، میهن دوست، حزب اللهی، میهن پرست و هر کسی که دغدغه ایران و ایرانی را دارد و افختخار کشور را می خواهد باید بتواند این مشکلات و بحران اقتصادی را حل و فصل کند.
- مشکل اصلی ما در ناکارآمدی مدیرانی است که بر این کشور مدیریت می کنند.
- تجار، سرمایه گذاران و آنهایی که تولید ثروت می کنند؛ ما به هر کسی با هر سلیقه ای که در این کشور زحمت می کشد حتی اگر صد ها میلیارد ثروت هم داشته باشد افتخار می کنیم و در دولت مردم نوکری آنها را انجام می دهیم تا بتوانند به مردم این کشور خدمات بدهند.
- ملت ما و امام(ره) به ما اینگونه یاد دادند که کسانی که به برکت انقلاب اسلامی، شهدا و هزاران فرزند یتیم شهید و به برکت صبر خانواده شهدا و مظلومان و محرومانی که امام فرمودند تا آخر خط با انقلاب هستند، امروز مسوولیتی دارند باید خدمتگزار مردم باشند. حرف ما این است که مدیر هرچقدر مسئولیت بالاتری دارد وظیفه خطیر تری دارد و نباید آن مسئول به دنبال تجارت و ثروت اندوزی برود.
- امروز اگر ما می گوییم مشکلات ما نشات گرفته از افراد 4 درصدی است که در مسئولیت های کلیدی قرار دارند به همین جهت است. وقتی نگاه می کنیم می بینیم این افراد ده ها شرکت دارند. من در مناظرات با صراحت این را بیان کردم که چرا باید در نظام اسلامی مدیر و وزیری که باید همه وقت خودش را وقف مردم عزیز خصوصا محرومان و مستضعفان کند، مثل خاندان زمان قاجار طایفه و قبیله ای عمل کرده به طوری که وقتی خصوصی سازی انجام می شود از رانت هایی استفاده می کنند. وقتی به بانک ها نگاه می کنیم و به صنایع فولاد و بخش پتروشیمی می رویم می بینیم سرو کله آنها آنجا پیداست.
- مردم یک وام ازدواج می خواهند مدت طولانی در صف می مانند اما یکی از آنها در یک بانک که خودش مدیر آنجا را عزل و نصب می کند 400 میلیارد تومان بدون وثیقه و بدون هیچ بهره ای پول می گیرد.
- از امام یاد گرفتیم که مسئولان نباید به سمت ثروت اندوزی و تاجر مسلکی بروند، مسئول نباید هیچ دغدغه ای جز دغدغه مردم داشته باشد. بنده با صراحت بیان کردم حق مردم است که بدانند نامزد ریاست جمهوری و مسئول آنها چه ثروت و درایی دارد و مسئولیت اجرایی کشور را به چه کسی می خواهند واگذار کنند؟
- 29 اردیبهشت روزی است که می خواهیم تصمیم بگیریم سکان اداره و مدیریت کشور را به دست کسی بسپاریم که دغدغه او، دغدغه مردم باشد نه دغدغه خودش و اعوان و انصارش.
- چرا باید کشور 25 میلیارد دلار قاچاق کالا و ارزداشته باشد؟ مطمئن باشید در این بخش فساد وجود دارد و این فساد حتما در سطوح بالاست در غیر این صورت چنین اتفاقی حتما نخواهد افتاد.
- بنده به مردم عزیز متعهد شده ام که در طول دولت مردم در 4 سال پیش رو به دست شما مردم این تغییر اتفاق بیفتد و در این مدیریت جدید 5 میلیون شغل را در کشور به همت شما جوانان ایجاد کنم.
- همینطور که سابقه مدیریت بنده نشان می دهد، هر تعهدی دادم به کمک جوانان و لطف خداوند توانسته ام انجام دهم .
- در شهر تهران با وجود همه مشکلات برای هر پروژه ای من زمان بندی و تایمر گذاشتم . در همان زمان بزرگ ترین و سخت ترین کارهایی که در مخیله هیچ کس نمی گنجید، انجام شد.
- به شما قول می دهم از روزی که دولت 4 ساله ای که ثمری برای ملت ما نداشت را پایان دهیم، با استقرار دولت مردم و از آغاز کار من تابلو شمارش 5 میلیون شغل را روشن خواهم کرد تا همه مردم ببینند.
- ما به خاطر اینکه وقت گرفته نشود سامانه کارانه را به کمک خود دانشجویان و عزیزان جوان در موضوع کار فعال کردیم، البته کاری نداریم این را تعطیل کردند اما خودشان سایت کاروزی شان را بالا آوردند.
- متعهد می شویم به کسانی که از کار منفک شده اند و به کسانی که مهارت دارند، برای حفظ مهارت آنها تا رفتن به کارگاه ها و آماده سازی کار حتما ماهیانه 250 هزار تومان کارانه پرداخت کنیم.
- ما قول داده ایم بتوانیم برای آن قشر محروم به صورت ویژه کار کنیم. ما چندین میلیون خانواده داریم که در فقر مطلق هستند یعنی جز پول یارانه هیچ منبع درآمد دیگری ندارند. من در این چند سال، هر هفته به خانواده هایی سرکشی کرده ام که چنین شرایطی دارند.
- یارانه در سال 89 مبلغ 45 هزار و 500 تومان به ازای هر نفر بود، امروز ارزش و قدرت خرید آن کمتر از 15 هزار تومان شده است یعنی اگر امروز 150 هزار تومان به این خانواده ها داده شود قدرت خریدش به همان مبلغ سال 89 نمی رسد. دولتی که دنبال تاجر مسلکی باشد این را حس نمی کند که معاون اولش در مقابل 40 میلیون نفر می گوید دختر مظلوم وزیر حالا 200 میلیون تومان جنس داشته است!
- اگر امروز بیکاری در این کشور است به این دلیل است که رویکرد و نگاه این ها به جامعه متفاوت است. ما از انقلاب، شهدا، مردم و جوانان خجالت می کشیم که چنین نگاهی در بالاترین رده های مسئولیتی وجود داشته باشد و چنین اختلاف طبقاتی باشد. این انقلاب امام ما نبود. این خواسته رهبری و دغدغه مردم نیست.
- ما هرگز کاری به گرایش های سیاسی مردم نداریم. همه گرایش های سیاسی و سلیقه ها برای ما محترم است. آنجایی که ما نگران هستیم و باید مقابل آن بایستیم این است که فرصت های اجتماعی و اقتصادی در کشور برابر نیست و فقط 4 درصدی ها هستند که از انفال عمومی بدون هیچ گونه حرکت و کاری منفعت های چند هزار میلیاردی می برند و بقیه مردم باید در محرومیت زندگی کنند. ما با این مخالفیم و معتقدیم باید جلوی این بایستیم.
- انشالله با اراده شما جوانان، عشایر غیور و مردم عزیز در سراسر کشور در 29 اردیبهشت کار را جایگزین حرف؛ و عمل را جایگزین شعار خواهیم کرد.
- در مناظره آنها گفتند ما هیچ منفعتی نبرده ایم پول نجومی و املاک نجومی نگرفته ایم. من سند ارایه دادم و روی همه سایت ها قرار گرفت. این حق ملت است. فرهنگ قرآنی به ما اجازه داده است اگر کسی با دروغ بخواهد ظلمی به جامعه بکند، در مقابل آن ظلم بایستیم و او را رسوا کنیم.
- این عهد همه علما است که با خدای خود بسته اند که در یک جا مکلف هستند محکم بایستند و آن جایی است که ببینند در جامعه دارد ظلمی به مردم می شود. اینجا هیچ کس حق سکوت ندارد.
- ما از این 5 میلیون شغلی که در اولویت کاری داریم، با برنامه ریزی دقیق و مطالعه ای که انجام داده ایم، یک میلیون و 250 هزار شغل را در مناطق روستایی و محروم با اولویت مزیت های نسبی آنها در حوزه کشاورزی و صنایع کوچک ایجاد خواهیم کرد و مناطق محروم را در اولویت قرار می دهیم.
- امیدواریم با لطف و دعای خیر همه شما بتوانیم با دولت مردم این تعهد را اجرایی کنیم. در دولت مردم متعهد هستیم در طول 4 سال به گونه ای عمل کنیم که آرامش اقتصادی، آسایش و حرکت و رشد اقتصادی به صورت محسوس در زندگی یکایک شما ملموس باشد و آن را در زندگی خود حس کنید.

* این بحران اقتصادی، ما را در آستانه یک بحران اجتماعی هم قرار می دهد
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: متاسفانه وقتی دولت ها و مسئولان بالا به این سمت حرکت می کنند که به جای اینکه دغدغه مردم را داشته باشند و در خدمت مردم باشند به سمت تجارت و فعالیت ها و دغدغه های خودشان هستند، نیروی جوان، متدین و کارآمد ما دچار بحران اقتصادی می شود و این بحران اقتصادی ما را در آستانه یک بحران اجتماعی هم قرار می دهد.
محمدباقر قالیباف در جمه هوادارانش در اصفهان گفت: امام خوبان و محرومان و مستضعفان فرمودند: مردم اصفهان بیشترین هزینه را برای انقلاب و نظام داده اند. این افتخار نصیب هیچ کدام از استان های کشور نشده است. این هم به این قیمت است که در پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس از شمال غرب تا فاو نقطه ای نیست که در آنجا خون فرزندان این استان برای اسلام، انقلاب و ایران بر زمین نریخته باشد.
وی گفت: از همه گروه ها، اقوام، ادیان و مذاهب در این استان به صورت یکپارچه برای عزت اسلام و ایران اسلامی در تلاش هستند و من از اینکه امشب در جمع صمیمی و گرم شما عزیزان هستم بسیار خوشحالم و از استقبال گرم شما تشکر می کنم.
قالیباف گفت: اگر به گذشته نه چندان دور این شهر نگاه کنیم می بینیم اصفهان در ابعاد مختلف به لحاظ صنعتی ، توریستی، فرهنگی و کشاورزی بهره مند است. اینجا استانی است که نمادی از اقتصاد ایران بوده است، اما متاسفانه ناکارآمدی مدیران و دولت ها امروز کار را به جایی رسانده است که بحران اقتصادی به معنای رکود، بیکاری و گرانی نه تنها استان های ضعیف بلکه دامن استان قدرتمند اصفهان را هم گرفته است و مردم را هر روز ضعیف و ضعیف تر کرده است.
وی گفت: امروز شرایط سخت اقتصادی این استان، بحران های صنعتی و اقتصادی و مخصوصا بحران آب زاینده رود کارنامه ناکارآمدی این دولت است.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوی گفت: این کشور و استان اصفهان ظرفیت های لازم برای تحول اقتصادی در زمینه های مختلف را دارد، اما علت اینکه ما نمی توانیم از این ظرفیت های عظیم به خوبی استفاده کنیم مشکل مدیریت در کشور است.
وی افزود: امروز مهم ترین نقطه قوت ما جوانان تحصیلکرده و با مهارت هستند . فراموش نکنیم که همه دنیا و کشورهای پیشرفته مهم ترین چالش شان نداشتن چنین نیروی جوانی است.
قالیباف گفت: در جامعه ای که فقر وجود داشته باشد و شرایطی به گونه ای باشد که جوان ما برای اداره زندگی اش کلیه خودش را می فروشد، چه بسا که او دین خود را هم بفروشد.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در صورت انتخاب شدن مطمئن باشید در برنامه تحول اقتصادی دولت آینده در اولین گام سیستم مربوط به سامانه های مالیاتی را به نفع 96 درصدی ها اصلاح خواهیم کرد و با همه 40 درصدی که امروز فرار مالیاتی دارند و همه 4 درصدی هایی که بیشترین منفعت را می برند و مالیاتی پرداخت نمی کنند، برخورد می کنیم.
محمدباقر قالیباف در جمع هوادارانش در اصفهان افزود: امروز مالیات را از کارمند و کارگر و کسبه جز و تولید کننده های متوسط و کوچک می گیرند اما ما این موضوع را کاملا عکس خواهیم کرد و مجموعه مالیات را در شرایط مشخصی برای تولید کنندگان خواهیم بخشید.
- وقتی حرف از سیستم بانکی می زنیم، غرض ما هیات مدیره ها و مسئولان و کسانی است که متاسفانه جزو 4 درصدی هایی هستند که صندلی های مربوط به بانک را خرید و فروش می کنند و و عزل و نصب می کنند. نتیجه این می شود که 80 درصد وام ها در اختیار چند هزار نفر قرار می گیرد و میلیون ها نفر برای وام 10 میلیون تومانی ده ها ماه در صف باقی می مانند.
- خودمان را متعهد می دانیم از محل یارانه ای که داده می شود و افزایش یارانه ای که از افزایش درآمد صورت خواهد گرفت، برای قشر محرومی که عمدتا وام های جزئی می خواهند، برنامه ریزی کرده وامورات را تسهیل کنیم. روند تخصیص وام های زیر 15 میلیون تومان که هر روز برای یک ضامن و یا یک سند دچار مشکل است، را اصلاح می کنیم.
- به روستایی می گویند کارمند رسمی دولتی را بیاور که پای وامت را امضا کند و ضامن شود. خب معلوم است نمی تواند و درنهایت وام را به او نمی دهند. ما با احتساب از محل یارانه ها ضمانت وام های تا سقف 15 میلیون تومان را خواهیم کرد تا مردم بدون ضمانت وام بگیرند و در صف باقی نمانند.
- به حول و قوه الهی به شما عرض می کنم مطالعه دقیق در این زمینه انجام داده ام. من سال های متوالی در قرارگاه سازندگی مسئولیت داشتم و سال هایی که در شهر تهران در زمینه های مختلف فعالیت داشتم با مباحث اجرایی در عرصه اقتصادی آشنایی کامل دارم . به شما عرض می کنم با کمک شما جوانان 5 میلیون شغل را در طول دوره 4 ساله ایجاد خواهیم کرد.
- همینطور که در سخت ترین اجرای پروژه های شهر تهران شما شاهد بودید ما یک شمارشگر می زدیم و زمان را مشخص می کردیم تا مردم ببینند بر اساس آن زمان کار را به اتمام می رسانیم. از آغاز دولت مردم بعد از اراده و خواست شما برای تغییر و پایان دادن به این دولت 4 درصدی ها؛ از روز آغاز کار، شمارشگر 5 میلیون شغل را روشن خواهیم کرد و به میزان اشتغال از آن شمارشگر کسر خواهیم کرد.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 464

آخرین خبر