پخش زنده

اخبار انتخابات

روحانی:درسال 95 برای 650 هزار نفر شغل ایجاد کردیم

حسن روحانی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما تنها در سال 95 برای 650 هزار نفر اشتغال ایجاد کردیم.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جمع مردم اصفهان در میدان امام (ره) این شهر، تصریح کرد: دسترسی مردم به اطلاعات و اخبار، حاصل تلاش و اقدام های دولت یازدهم است.
وی با بیان اینکه دولت یازدهم فضای امنیتی را از دانشگاه ها برداشت، افزود: این دولت با حمایت و پشتیبانی مردم در این سه سال توانست دیوارها را خراب کند و پل بسازد.
وی با ذکر این نکته که برای اشتغال جوانان باید دست به دست هم دهیم و عمل کنیم، نه اینکه فقط شُعار دهیم، یادآور شد: ما برای یک تصمیم بزرگ اینجا جمع شده ایم و آینده ایران را در اختیار شعار نخواهیم گذاشت.
وی افزود: ما می خواهیم رئیس جمهوری به عنوان منتخب و نماینده کل ملت ایران انتخاب شود، نه به عنوان قیم یا نماینده یک گروه خاص.
روحانی با اشاره به تقویت بیش از پیش امنیت در کشور گفت: این امنیت حاصل تلاش همه زحمتکشان در نیروهای نظامی ، انتظامی و امنیتی است که در پرتو تلاش و همدلی مردم و نظام ایجاد شده و هرچه این همدلی و همکاری تقویت شود و مردم در کنار نیروهای مسلح قرار گیرند، این امنیت کامل تر و پایدارتر خواهد شد.
وی اعتماد بین مردم، اقوام و دولت را از ارکان اصلی امنیت بیان و با تاکید بر لزوم توجه به این اصل مهم ، خاطرنشان کرد: آن روزی که مردم کُرد ، بلوچ، عرب و ترکمن و همه اقوام به دولت اعتماد پیدا کنند، آن موقع امنیت کامل در کشور برقرار می شود.
روحانی با ارائه آمار افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور گفت: در کل سال 92 ، 65 هزار نفر توریست به اصفهان آمدند و این در حالی است که تنها در فروردین امسال 85 هزار توریست خارجی به اصفهان سفر کردند.
وی افزود: ما می خواهیم اصفهان به عنوان قلب جهان برای کل جهانیان بتپد و همه مردم جهان بتوانند به اصفهان بیایند و میدان نقش جهان را ببینند.
نامزد دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ادامه داد: ما می خواهیم جهانیان بیایند و تعادل بین کویر خشک در شرق اصفهان و ساختن چهارباغ و هشت بهشت را ببیند.
روحانی با اشاره به عملکرد دولت در بخش زیست محیطی گفت: خطرخشک شدن دریاچه ارومیه، زندگی 14 میلیون نفر از مردم غرب کشور را تهدید می کرد اما دولت یازدهم برای جلوگیری از این تهدید، برنامه ریزی و اقدام کرد و این بار نوبت زاینده رود است، زیرا اصفهان به زاینده رود زنده است.
وی اصفهان را افتخار تمدن و همبستگی اسلام و ایران عنوان کرد و گفت: در این میدان نقش جهان سیاست، مذهب و اقتصاد به هم گره خورده و تمدن اسلام و ایران سرافرازانه پرچمش به اهتزاز در آمده است.
روحانی با بیان اینکه با برجام، بین ایران و جهان پل برقرار شد و دیوار تحریم فرو ریخت، افزود: البته اگر ملت ایران اجازه بدهد و رهبر معظم و فرهیخته یاری و هدایت نمایند، با تکیه بر دپیلماسی و توان دیپلمات های کشورمان از جمله آقای ظریف، همه تحریم ها را برمی داریم.
وی تصریح کرد: می خواهیم تعامل سازنده با جهان داشته باشیم و با برقراری ارتباط با مراکز علمی و دانشگاه های جهان به فناوری های پیشرفته جهان دست یابیم.
روحانی تاکید کرد: نخواهیم گذاشت بار دیگر بازار نفت ما در اختیار عربستان قرار گیرد و گاز و نفت ما از سوی دیگر کشورهای همجوار مورد استفاده قرار گیرد.
وی با بیان اینکه حفظ برجام سخت تر از به دست آوردن برجام است، افزود: حفظ صلح و امنیت نیز بالاتر از به دست آوردن صلح و امنیت است.
وی همچنین خطاب به نامزدهای انتخاباتی گفت: این ملت نمی گذارد تحریم ها برگردد و فضای دانشگاه ها امنیتی شود، حتی اگر روحانی نباشد.
این نامزد ریاست جمهوری همچنین خطاب به مردم گفت: همان طور که در مقدمه کتاب برنامه دولت دوازدهم برای شما نوشتم، ما تشنه آرامش هستیم، تنش را دوست نداریم و ایران آرام و اصفهان آرام را می خواهیم.
وی گفت: ما در این سه سال و نیم قدم های بسیاری را برداشتیم که از آن جمله تامین اعتبار و اجرای قطار سریع السیراصفهان – تهران و زمینه سازی برای احداث فرودگاه عظیم و بین المللی اصفهان است.
وی همچنن در انتقاد به برنامه های دولت قبل گفت: آنها در طول هشت سال نتواستند اشتغال خالص حتی برای 100 هزار نفر درست کنند در حالی که ما تنها در سال 95 برای 650 هزار نفر اشتغال ایجاد کردیم.
وی تاکید کرد: اقتدار ملت ایران در جمعه تبلور خواهد یافت .
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 459

آخرین خبر