پخش زنده

اخبار انتخابات

تاکید دولت کار و کرامت، استفاده از جوانان متخصص است

رییسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: افتخارات ایران به برکت خون شهیدان و حضور مردم در صحنه است؛ حضور غیرتمندانه مردم در صحنه دور کننده سایه جنگ از کشور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در ورزشگاه شهید عضدی شهر رشت تاکید کرد: کلید بازشدن قفل کسب و کار و مشکلات فقط در دست جوانان این ملت است.
وی تصریح کرد: تاکنون بیگانگان برای هیچ ملتی گره گشا نبودند که دومی ما باشیم . رئیسی تاکید کرد : باید جوانان را باور داشت و تاکید ما در دولت کار و کرامت به استفاده از جوانان متخصص و کارآمد است.
وی گفت : خط کش هایی که اقوام و گویش ها را از هم جدا کند مطلقا برای ما قابل پذیرش نیست.
رئیسی افزود : برخی تصور می کنند ما به اقوام می دهیم اما این کرامت را خداوند داده است و دولت وظیفه حفظ این شئونات برعهده دارد .
رئیسی : با وجود ثروت عظیم در گیلان ، شان و جایگاه مردم همین است که از بیکاری رنج ببرند.
وی در ادامه سخنانش در ورزشگاه شهید عضدی رشت افزود: استان گیلان می تواند قطب گردشگری و کشاورزی شود. وی گفت : چرا با وجود مرزهای طولانی ما با دریا و کشاورزی نام آور در گیلان از این ظرفیت ها برای اشتغالزایی استفاده نمی شود.
رئیسی افزود: استانی که نه فقط چای کشور را تامین کند بلکه امکان صادرات آن وجود دارد ، برنامه ریزی برای ایجاد تقاضا در داخل و صادرات این محصول ، کشاورزی را صرفه مند می کند.
رئیسی همچنین با انتقاد از دلالی در عرضه محصولات کشاورزی به طرح این پرسش پرداخت و افزود : چرا قیمت محصولات باغات در شمال هزار تومان اما در تهران ده هزار تومان باشد ؟ وی ، اشتغالزایی میلیونی را در کشور ممکن دانست و تصریح کرد: کسانی که این هدف را قابل تحقق نمی دانند چرا خود را در معرض رای مردم قرار داده اند.
این نامزد ریاست جمهوری با اشاره با آمار هجده میلیارد دلاری قاچاق کالا به کشورمان گفت: فقط با کاهش ده میلیاردی قاچاق کالا می شود یک میلیون شغل ایجاد کرد.
رئیسی گفت : چرا کارگاه های مهم کشور مانند نساجی تعطیل شده است ؟
وی در ادامه سخنانش در ورزشگاه شهید عضدی رشت افزود : من زبان قشرهایی هستم که سخنانشان شنیده نمی شود ، ما می گوییم هر فرهنگی حق دارد ده میلیون وام بگیرد وقتی دارایی آن را چند نفر به یغما می برند چه کنند ؟
رئیسی پیشگیری و برخورد با مفاسد اقتصادی را ضروری دانست و لازمه آن را اصلاح نظام بانکی دانست.
وی با طرح این پرسش که چرا این قدر محرماگی حاکم شده است افزود: باید همه چیز شفاف باشد ، کشور ما مشکل نقدینگی و منابع ندارد بلکه مشکل ناشی از ضعف مدیریت اجرایی است .
رئیسی گفت : پانصد هزار زوج جوان در نوبت انتظارند اما همزمان افرادی وام سیصد میلیاردی صفر درصد می گیرد بعد در بانک می گذارد و ماهانه ده میلیارد تومان سود می گیرد. وی افزود : فقط دو نفر از این بدهکاران بانکی بدهی خود را بپردازند می شود تسهیلات زوج های جوان را پرداخت.
رئیسی تصریح کرد: شما خودتان یارانه عده ای را حذف کردید همین چند روز پیامک دادید که یارانه بگیرند از کجا ؟
وی با اشاره به اقدام روزهای اخیر دولت در پرداخت تسهیلات به دهیاران پرسید : مگر شما نمی گفتید منابع ندارید ، شما فکر می کنید مردم عقل و شعور ندارند ؟
این نامزد ریاست جمهوری تصریح کرد: آقای روحانی ، مردم می دانند بنده به اقتضای شغلم اطلاعات کم ندارم اما کسی که در جایگاه ریاست جمهوری قرار می گیرد باید ظرفیت داشته باشد و منافع ملی را فدای منافع شخصی نکند.
وی گفت: دولتمردان باید کار کنند نه در بخش خصوصی فعالیت کنند.
رئیسی در ادامه سخنانش در ورزشگاه شهید عضدی رشت تصریح کرد: دوره حرف درمانی گذشته است مردم اقدام و عمل می خواهند .
وی گفت : اقایان می گویند دیپلماسی بلدید ما می گوییم بازار عراق که دوست ماست باید در اختیار ترکیه باشد یا کالاهای ما ؟
رئیسی تصریح کرد: اگر دیپلماسب این است که به غربی ها بگویند اگر در عرصه انتخابات از جریان ما حمایت نکنیم ضربه می خوریم ما چنین دموکراسی را بلد نیستیم.
این نامزد ریاست جمهوری افزود : اگر عملکرد اقنصادی این است که آب خوردن خود را هم نیازمند غربی ها بدانیید ما چنین عملکرد اقتصادی را بلد نیستیم.
رئیسی با بیان این که دولت یازدهم نمی تواند چک برجام را نقد کند تاکید کرد: دولتی انقلابی و جهادی نیاز است که غربی ها را به عمل کردن به تعهداتشان وادارد.
رئیسی گفت: فرای جناح ها و مذاهب و خط کشی ها از همه ظرفیت ها در دولت کار و کرامت استفاده میکنم.
این نامزد ریاست جمهوری در ادامه سخنانش در ورزشگاه شهید عضدی رشت با اشاره به تداوم رکود اقتصادی از تشدید و استمرار دریافت مالیات از اصناف انتقاد کرد.
وی همچنین با تقبیح رقیب هراسی در تبلیغات انتخاباتی تاکید کرد : در خصوص آزادی که منت نگذارید ، آزادی را خداوند به ملت و جوانان اعطا کرده است اما درباره دیوار ، بله ، دیواری بلند میان چپاولگران و حقوق ملت می کشم.
رئیسی گفت : حقوق شهروندی نمایش دادنی و شعار نیست ، حقوق شهروندی این است که جوانان از بیکاری خجلت زده نشوند ، چرا با این مسایل تزیینی برخورد می شود.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 467

آخرین خبر