پخش زنده

اخبار انتخابات

این انتخابات تنها ٥ نامزد داشت زیرا جهانگیری فقط نامزد پوششی روحانی بود

میر سلیم گفت: این انتخابات تنها ٥ نامزد داشت زیرا جهانگیری فقط آمد تا وقت صحبت کردن روحانی را دوبرابر کند. او از اول می‌خواست ائتلاف کند و به نفع روحانی کنار برود.

به گزارش خبرنگار گروه انتخابات باشگاه خبرنگاران جوان، سید مصطفی میرسلیم در جمع دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: شما نمونه‌ای از رفیق‌بازی و بی اعتنایی به شایستگی افراد در عمر فعالیت من نخواهید دید.

وی در ادامه با بیان اینکه آخرین جمله سیاسی هاشمی این بود که ما از عهده مشکلات برنخواهیم آمد مگر اینکه به دولت و رئیس جمهور با رهبری یکپارجه باشند، گقت: من از این جمله مرحوم هاشمی تعجب کردم؛ اما فکر می‌کنم اگر او این جمله را در آن روز گفت ناشی از شفافیتی بود که در آن ایام پیدا کرده بود.

نامزد دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: ما در این 4 سال در حوزه اقتصاد و دانش، رتبه‌های زیادی از دست دادیم؛ به‌عنوان مثال سیاست مهار تورم به قیمت کاهش سرمایه گذاری،‌ یک خطای علمی بود.

میر سلیم با اشاره به اینکه امروز 70 درصد کارگاههای تولیدی ما از کار افتاده‌اند و بسیاری از نخبگان و جوانان ما به دلیل پدیده بیکاری دچار یاس شدید شده‌اند، گفت: رئیس دولت گفت چاره حل مسائل کشور در این است که تحریم‌ها رابشکنیم تا آب خوردنمان هم حل شود. راه رفع تحریم‌ها هم از نظر آقایان این بود که بروند سراغ آمریکا و با آنها مذاکره کنند؛ البته رهبرانقلاب فرمود این مذاکرات با نرمش قهرمانانه باشد و همراه با خفت و خواری نباشد.

وی در ادامه گفت: ما در ایفای تعهدات برجام پیش‌دستی و خودشیرینی کردیم درحالی که باید موازنه را رعایت می‌کردیم؛‌ اما غربی‌ها فقط آن دسته از تعهداتشان را انجام دادند که بتوانند بازار مصرف ایران را تسخیر کنند.

میر سلیم با بیان اینکه رئیس‌جمهور اخیراً رفت خط تولید پژوی 2008 را افتتاح کرد، البته خط تولیدی هم درکار نبود ولی به خوبی ظاهرسازی کردند، گفت: در سال 80 ما خودروی ملی را رونمایی کردیم،‌ البته من منتقد کیفیت خوردوهای داخلی هستم،‌ اما چون عده‌ای خودباوری ندارند مجدداً به سراغ خودروهای خارجی رفتند و اصلاً به استعداد جوانان و دانشجویان اعتنا نکردند.

نامزد دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری گفت: من پیر شدم تا بتوانم به آقایان اثبات کنم که به‌دست ایرانی‌ها کارهای زیادی برمی‌آید.

وی در ادامه یاد آور شد: آقای جهانگیری می‌گفت یک میلیون بشکه را به 2.5 میلیون بشکه رساندیم؛ خب این چه هنری است که دلارهای نفتی را در بانک‌های خارجی جمع کرده و حتی نتوانیم وارد کشور کنیم، البته خب پورسانت‌های این دلارهای نفتی برای خیلی از آقایان منافع بسیار داشت؛ بقول معروف «در ارز لذتی است که در اسکناس نیست».

میر سلیم گفت: اگر کسی وارد دولت من شد و خواست هم وزیر باشد و هم کاسبی کند قطعاً اخراجش می‌کنم زیرا اطلاعات دولت برای مردم است نه کارمند دولت.

وی در ادامه تاکید کرد: من نامزد حزب موتلفه اسلامی هستم و هیچگاه نگفتم به‌صورت مستقل می‌خواهم وارد عرصه شوم. من از صحنه انتخابات کنار نخواهم رفت.

عضو حزب موتلفه اسلامی افزود: ما از هر گرایشی که به انقلاب و قانون اساسی اعتقاد داشته باشد در دولتمان استفاده خواهیم کرد.

میر سلیم با بیان اینکه این انتخابات تنها ٥ نامزد داشت زیرا جهانگیری فقط آمد تا وقت صحبت کردن روحانی را دوبرابر کند. او از اول می‌خواست ائتلاف کند و به نفع روحانی کنار برود گفت: البته صدا و سیما به میزان معینی به کاندیداها وقت داد اما جهانگیری از آنجایی که فقط یک نامزد پوششی بود، درواقع وقت مردم را در این انتخابات به ناحق گرفت.

نامزد دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما از دولت اعتبارات گرفتیم و خودروی دونیروی برقی را تولید کردیم اما خانم ابتکار بجای اینکه تائید کند تکذیب کرده است. ما بعد از سه سال کار، خودروی دونیروی برقی را در حیاط ریاست جمهوری بردیم و رئیس جمهور هم سوارش شد اما آقایان رفتند و از ژاپن خودروی برقی وارد کردند. اینکه خانم ابتکار تکذیب می‌کند چون اصلاً نمی‌داند ماجرا چه بوده است.

وی افزود: برنامه اصلی من اجرای همان ١٣٠٠ بند سیاست‌های کلی ابلاغی رهبر انقلاب و قانون اساسی است و اجازه نخواهم داد به اسم آزادی از آزادی سواستفاده کند.

میر سلیم در پایان گفت: شما در مقابل یک انتخاب حساس قرار گرفتید و من هم نیامدم تکدی رأی کنم اما از شما می‌خواهم که در انتخابتان دقت کرده و کاری نکنید که بعد از ٤ سال پشیمان شوید.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 521

آخرین خبر