پخش زنده

اخبار انتخابات

طبق نظرسنجى ها، 57 درصد مردم در انتخابات شرکت می‌کنند

رییس ستاد انتخابات کشور گفت: با توجه به نظرسنجى‌ها 57 درصد در انتخابات شرکت می‌کنند و از 56 میلیون واجد شرایط راى دادن، امیدواریم بیشترین مشارکت را داشته باشیم

به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ على اصغر احمدى رییس ستاد انتخابات وزارت کشور در همایش مجریان و بازرسان انتخابات در استان تهران که امروز دوشنبه 25 اردیبهشت ماه در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: مشارکت حداکثرى و انتخابات سالم دو مسئله بسیار مهم است.

وى افزود: در تمام انتخابات‌ها قانون ساسى حق انتخاب را به مردم داده است، اما متاسفانه برخى نسبت به انتخابات بى توجهى می‌کنند و نسبت به حق خود بى تفاوت هستند.

احمدى یا اشاره به اصل دموکراسى در جمهورى اسلامى گفت: از ابتداى انقلاب بحث ولایت فقیه پذیرفته شد و مباحث دموکراتیک و جمهورى در کنار مباحث دینى دو بال جمهورى اسلامى هستند و در کنار هم موجب پیشرفت این کشور شده است.

وى در ادامه تصریح کرد: این روز‌ها همه دنیا علیه هم دست به دست هم داده اند و منتظرند تا کسى در انتخابات شرکت نکند البته این روز را به چشم نخواهند دید.

احمدى با اشاره به امار راى دهندگان دو این دوره از انتخابات گفت: اکنون با توجه به نظرسنجى‌ها 57 درصد در انتخابات شرکت می‌کنند و از 56 میلیون واجد شرایط راى دادن، امیدواریم بیشترین مشارکت را داشته باشیم

رییس ستاد انتخابات کشور خطاب به دست اندرکاران حوزه هاى اخذ راى تاکید کرد: باید مر قانون را اجرا کنید تا هیچ خللى در انتخابات ایجاد نشود و در این دوره میزان شکایات یک سوم دیگر انتخابات‌ها است.

وى در ادامه تصریح کرد: برخى شبهه افکنى می‌کنند اگر نیروى انتظامى نیرو کم داشت و از دیگر نهاد‌ها نیرو اضافه کرد مشکلى وجود دارد، اما باید گفت که هم سپاه، ارتش و بسیج عزیزان ما هستند و هدف همه این نهاد‌ها یکى است.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 878

آخرین خبر