پخش زنده

اخبار انتخابات

برگزارى انتخابات الکترونیک در ١٩ نقطه تهران

رییس هیات نظارت بر انتخابات شوراى شهر استان تهران گفت: در ١٩ حوزه در تهران انتخابات شوراى شهر به صورت الکترونیک برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علیرضا رحیمى رییس هیات نظارت بر انتخابات شوراى شهر استان تهران در همایش مجریان و بازرسان انتخابات در استان تهران که امروز دوشنبه 25 اردیبهشت ماه در محل وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: هیچ کاندیدایی حتى یک نفر هم در انتخابات شورا‌ها براى هیات نظارت تفاوتى نداشت و تنها قانون در تایید صلاحیت‌ها اعمال شد.

وى افزود: شان بازرسى و نظارت یک اقدام قضایی است، همه کارگزاران انتخابات از جنس نظام جمهورى اسلامى هستیم و باید از راى مردم حراست و حفاظت کنیم.

رحیمى با اشاره به حساسیت بحث نظارت در روز انتخابات تصریح کرد: حساس‌ترین بخش انتخابات نظارت بر اجراى روز راى گیرى است و ممکن است تخلف در صندوق راى باشد ولى نباید از تخلفات گذشت و با حفظ اخلاق ارامش را باید به شعب بازگرداند.

وى در ادامه تصریح کرد: در این مدت با خلاءهایی روبه رو شدیم و درخواست کردیم بعد از انتخابات همه مجریان انتخابات تجربیات خود را به ما اعلام کنند.

رییس هیات نظارت بر انتخابات شوراى شهر استان تهران با اشاره به برگزارى انتخابات الکترونیک در استان تهران گفت: در ١٩ حوزه در تهران انتخابات شوراى شهر به صورت الکترونیک برگزار می‌شود، اما متاسفانه تاکنون از سوى استاندارى همکارى لازم در امر اموزش صندوق‌هاى الکترونیک داده نشده است.

وى در پایان تصریح کرد: همه سلایق سیاسى محترم هستند، اما در روز راى گیرى این سلایق باید کنار روند و یک نظارت مستدام اعمال شود چراکه مشارکت و صیانت از آرا دو مسئله جدى ماست که هر دو باید حفظ شوند.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 872

آخرین خبر