پخش زنده

اخبار انتخابات

مشارکت 30 هزار نفری فرهنگیان در برگزاری انتخابات

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: امسال 30 هزار نفر از فرهنگیان شهر تهران در اجرا، نظارت و بازرسی بر انتخابات پیش رو مشارکت دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از ایسنا، علیرضا کمرئی، عضو ستاد انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وپنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی استان تهران که در جمع مجریان، ناظران و دست اندرکاران برگزاری انتخابات در مرکز رفاهی فرهنگیان منطقه6 سخن می‌گفت به مشارکت حدود 30 هزار نفری فرهنگیان شهر تهران در اجرا، نظارت و بازرسی بر انتخابات اشاره کرد و افزود: انسجام و همدلی نیروهای برگزارکننده در انتخابات می‌تواند احساس امنیت در جریان انتخابات را افزایش دهد.

کمرئی ادامه داد: اهمیت انتخابات یک فرض همگانی است و کمتر کسی در مورد آن تردید دارد.وی گفت:انتخابات مهمترین جلوه حضور ملت در عرصه سیاسی و مشارکت در اداره کشور است و امروز با توجه به شرایط جهانی و منطقه ای نیاز به انسجام ملی وتوجه به مصالح کشور و منافع ملی بیش از هر زمان دیگری است.

مدیر کل آموزش وپرورش شهر تهران گفت: کاندیداها وجریانها در عین کثرت در سلیقه ها و روش‌ها در زمینه اداره کشور، باید به برداشت واحدی از منافع ملی نائل شوند و قرائتی واحد از آن ارائه دهند.

این عضو ستاد انتخابات شهر تهران، انتخابات را عامل اقتدار نظام و آن را از لوازم اصلی مردمسالاری دینی دانست و گفت: مشارکت بالا تجلی حمایت مردم از نظام و پشتوانه امنیتی محکم برای کشور است.

کمرئی در ادامه، رای مردم را امانتی غیر قابل تردید در دستان برگزار کنندگان انتخابات دانست و گفت: باید بگونه ای عمل کرد که برای همگان اعم از رای دهندگان و کاندیداها احساس امنیت کافی پدید آید. وی گفت بخشی از آنچه امنیت نامیده می شود جنبه احساسی دارد، و پدید آمدن چنین احساسی در زمینه انتخابات، در گرو وحدت نظر مجریان برای پدید آوردن کیفیتی قابل قبول و مورد تایید افکار عمومی است.

کمرئی در پایان، سه رویکرد مجریان انتخابات را امنیت، سلامت و مشارکت حداکثری مردم دانست، و اظهار امیدواری کرد: انتخابات 29 اردیبهشت اسباب افتخار برای مجریان ،عزت برای ملت و اقتدار برای نظام را فراهم آورد.

در این همایش چاوشی، رئیس ستاد انتخابات استان تهران، فرهادی، فرماندار تهران،ناصربخت معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری تهران، طهرانی رئیس شورای نظارت استان تهران،میراشرفی رئیس هیات نظارت شهر تهران وجمع دیگری از مسولین برگزاری، نیز به تبیین سیاستها وابعاد اجرایی انتخابات پرداختند.

بر اساس گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش شهر تهران، گفتنی است، اجرای انتخابات در شهر تهران از سال1365 با مشارکت مستقیم اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و همکاری مناطق آموزشی زیر نظر فرمانداری تهران برگزار می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش عضو انتصابی هیات اجرایی در انتخابات شورای شهر و عضو اجرایی در انتخابات ریاست جمهوری است. این شیوه اجرای انتخابات در کشور منحصر به شهر تهران است و در سایر استان ها نیروهای آموزش وپرورش در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری صرفا همکاری دارند.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 815

آخرین خبر