پخش زنده

اخبار انتخابات

بیکاری، رکود و گرانی بخش های مختلف کشور را دچار مشکل کرده است

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: موضوع بیکاری، رکود و گرانی همه بخش های مختلف کشور را در عرصه های مختلف کشاورزی، صنعتی، گردشگری و مخصوصا در حوزه بیکاری ، جوانان عزیز ما را دچار مشکل جدی و اساسی کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما محمدباقر قالیباف در دیدار با مردم گیلان افزود: اگر امروز می گوییم بحران اقتصادی وجود دارد، کسی نیست که به این مطلب اشاره نکند.
وی گفت: ما باید از خود سوال کنیم علت این موضوع چی است؟ چرا باید اینگونه باشد. بر این باور هستم امروز چالش اصلی ما ناکارآمدی و ضعف مدیریت در اداره کشور است که ما را به این روز رسانده است.
قالیباف افزود : در چنین شرایطی وقتی در هر کشوری بحران اقتصادی پیش می آید دولت ها هستند که به کمک می آیند و وظیفه خودشان می دانند این کمک را انجام دهند، اما متاسفانه در حال حاضر شاهد هستیم مجموعه سیاست هایی که اعمال می شود گره گشا و موثر نیستند و دولت نتوانسته است این مشکلات را حل و فصل کند.
وی گفت: این موضوع تعارف بردار نیست زیرا مردم هر روز با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند.
قالیباف افزود:در بعد کشاورزی در همین استان در حوزه چای کاری و صنعت چای در حوزه ابریشم ، زیتون و برنج کاری و در حوزه های صنعتی دچار مشکل هستیم، این در حالی است که چاره اندیشی برای این مشکلات نمی بینیم و حتی چشم انداز پیش رو برای حل مشکل نیست؛ این یعنی ناکارآمدی نظام اجرایی کشور در اداره کشور.

در صادرات و واردات کشور و نظام گمرک تحول ایجاد می کنیم
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: حتما در نظام صادرات و واردات کشور و در نظام گمرک تحول اقتصادی ایجاد خواهیم کرد که سوء استفاده نشود.
محمدباقر قالیباف افزود: ما حتما به حول و قوه الهی برای تحول اقتصادی در اصلاح نظام بانکی تلاش می کنیم تا سرمایه مردم را از دست این 4درصدی ها آزاد کنیم زیرا آنها منافع و سرمایه ملت را به یغما می برند.
وی گفت: حتما در نظام صادرات و واردات کشور و در نظام گمرک تحول اقتصادی ایجاد خواهیم کرد که سوء استفاده نشود و یک وزیر از کارت بازرگانی موقت یک کارگر ساده سوء استفاده نکند.
قالیباف افزود : امروز قاچاق کالا و ارز کمر تولید کنندگان ما را شکسته است. همه صنعتگران، تولید کنندگان و تجار را دچار مشکل و همه جوانان ما را بیکار کرده است. وی گفت : مطمئن باشید در توان ما این هست که با حذف 4 درصدی ها به این قاچاق کالا و ارز در کشور خاتمه دهیم.
وی ادامه داد : ان شاءالله می توانیم با کمک شما در استان گیلان که درحوزه های گردشگری ، کشاورزی، صنعت و در بهره مندی از دریا فرصت های بی نظیر و جوانان خلاق و باهوش دارد، به یک آرامش و رشد قابل قبولی به منظور افزایش درآمد ارزی و ریالی در کشور برسیم.
قالیباف گفت : همه این ها بستگی به حضور یکایک شما دارد تا همه به حول و قوه الهی دست به دست هم دهیم و در 29 اردیبهشت و جمعه پیش رو به دولت 4 درصدی ها پایان دهیم.
وی با بیان اینکه بنده به همه شما متعهد هستم و ضمانت این تعهد کارنامه گذشته حقیر در همه مسئولیت هایی است که تاکنون داشته ام افزود:در وعده هایی که به مردم داده ام، هیچ وقت خلف وعده نکرده ام. این کارنامه روشن است. به شما متعهد هستم که بتوانم این مسیر رشد را با کمک شما به پیش ببرم و همه با هم این استان زرخیز را از رکود، بیکاری و گرانی نجات دهیم.


دولتی که بناست مشکلات اقتصادی را حل کند باید توانمند باشد
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولتی که بناست مشکلات اقتصادی را حل کند باید توانمند و قدرتمند باشد و با این ظرفیت عظیم نیروهای انسانی و منابع مادی خودش از درون بجوشد، نه اینکه هر موضوع و مطلبی که گفته می شود، حرف این دولت این باشد که نداریم، نمی شود و نمی توانیم.
محمد باقر قالیباف افزود: به شما مردم عزیز، خونگرم و با استعداد این استان و مخصوصا جوانان عزیز و همه دختران و پسرانم عرض می کنم که ما برای حل مشکلات با اراده، مدیریت و تکیه به نیروهای جوان بعد از اتکای به خدا، می توانیم چون هم امکانات داریم، هم می شود و هم شما جوانان می توانید.
وی گفت: در 4 سال پیش رو ما می توانیم با این ظرفیت 5 میلیون شغل را برای جوانان عزیز خود ایجاد کنیم و همینطور که در پروژه های شهر تهران هر پروژه ای که شروع کردیم یک تایمر گذاشتیم که چه روزی شروع می شود و کی به انتها می رسد، برای این 5 میلیون شغل هم یک شمارشگر می گذاریم که هفته ای، ماهانه و سالانه مردم ببینند این 5 میلیون شغل در کجا و چگونه راه اندازی می شود.


دولت کارنامه قابل دفاع ندارد
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت کارنامه قابل دفاع ندارد که به مردم ارایه دهد.
محمدباقر قالیباف افزود: وقتی که این کارنامه غیرقابل دفاع را دارند، مردم را می ترسانند و می گویند اگر دولت تغییر کند، دولت بعدی بیاید در پیاده رو ها دیوار خواهد کشید. اگر این حرف را جلوی مرغ پخته بزنید به شما می خندد.
وی گفت : دولت 4 سال گذشته از دید ما با رای عاریه ای آمد و دیگران هم همه آمدند، آن هم در نهایت با آرای بسیار ضعیف انتخاب شد. امروز هم به دلیل اینکه کارنامه قابل قبولی ندارند، هر روز متوسل به دیگران است و می خواهد تلاش کند دوباره رای عاریه ای برای خودش جمع کند چون کارنامه قابل دفاع ندارد که به مردم ارایه دهد.

وقتی پاسخ مناسب ندارند مرتب می گویند دولت گذشته
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: وقتی پاسخ مناسب ندارند مرتب می گویند دولت گذشته! این حرف از ضعف دولت است. من در مناظره هم گفتم از دید ما دولت گذشته شما هستید، چهار سال زمان، زمان کمی نیست که مشکلات را به دولت گذشته ارجاع دهیم.
محمدباقر قالیباف افزود: دولت گذشته خود دولت شماست که این ناکارآمدی را پیش آورده است. شما وعده دروغین به این ملت برای تحول اقتصادی 100 روزه داده اید.
وی گفت: وقتی که کارنامه قابل دفاعی نیست، بهانه این است که نمی گذارند ما کار کنیم، چه کسی نمی گذارد شما کار کنید؟ چه کسی مانع کار شماست؟
قالیباف افزود: آنچه مانع کار شماست، همان ضعف مدیریت، اشرافی گری و تاجرصفتی مجموعه مدیریت شما در دولت است.


گیلان از استان های نام آور در حوزه خلاقیت و هوشمندی جوانان
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در حوزه منابع انسانی استعداد ها و هوش سرشاری در استان گیلان وجود دارد؛ به نحوی که گیلان از استان های نام آور ما در حوزه خلاقیت و هوشمندی جوانان این سرزمین است.
محمدباقر قالیباف در دیدار با مردم گیلان افزود: خوشحال هستم در جمع شما مردم غیور و شهید پرور سرزمین انقلابی گیلان حضور پیدا کرده ام. استانی که وقتی به تاریخ پر افتخار کشور و لحظات سرنوشت ساز برای این ملت عزیز مثل مشروطه نگاه می کنیم، می بینیم مردمش چطور درخشیده و توانسته اند برای این ملت و ایران عزیز ما مجاهدت کنند.
قالیباف گفت : وقتی در وقایع ضد استعماری و ضداستکباری نگاه می کنیم، نهضت بزرگ جنگل و رشادت مردم این سرزمین را می بینیم. در مبارزات دوران انقلاب، دفاع مقدس و امروز هم برای حفظ امنیت ملی و مبارزه با کسانی که تروریسم را در منطقه توسعه داده اند و برای دفاع از مظلومان شاهد هستیم که مردم خطه سبز گیلان افتخار آفرین بوده و هستند.
وی افزود: کشور ما در حوزه منابع انسانی مایه افتخار است. امروز یکی از چالش های مهم کشورهای پیشرفته دنیا بحران منابع انسانی و نیروی جوان ماهر تحصیل کرده است اما این مزیت کشور ما وجود دارد.
قالیباف افزود :
وی ادامه داد :در زمینه منابع مادی نیز همه اعداد و ارقام نشان می دهد اگر یک درصد خاک و جمعیت دنیا را داریم اما حداقل 5 درصد از منابع را در کشور داریم. یکی از منابع با ارزش و کم نظیر مربوط به گاز و نفت است.
قالیباف افزود : کشور ما امروز سرجمع نفت و گاز رتبه اول را در جهان دارد. 18 درصد منابع نفت و گاز جهان را داریم.
وی گفت : در حوزه پیشرفت علمی شاهد هستیم در بسیاری از زمینه هایی که می تواند تحول ایجاد کند، در مرزهای دانش دنیا هستیم و رشد بی نظیری داریم اما باید اقرار کنیم که متاسفانه با همه این ظرفیت هایی که ما از آنها بحق نام می بریم، دچار مشکلات زیادی هستیم.
قالیباف افزود : استان گیلان سرشار از فرصت ها و مزیت ها در حوزه کشاورزی ، صنعت، دریا، گردشگری و ... است اما واقعیت تلخ این است که در چنین سرزمینی با چنین استعدادی مردم ما فقیرانه در کشور زندگی می کنند و هر روز درآمد کشور و درآمد مردم به جای افزایش رو به کاهش است.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 858

آخرین خبر