پخش زنده

اخبار انتخابات

عملکرد دولت یازدهم کاملاً مخالف سیاست های اقتصاد مقاومتی است

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اقدامات دولت یازدهم هیچ انطباقی با برنامه پنجم توسعه ندارد و با سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز مخالف است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ سیدمصطفی آقامیرسلیم در پیام رادیویی که از رادیو پیام پخش شد افزود: هیچ دولتی نمی تواند کار شایسته ای انجام دهد مگر اینکه بر مبنای برنامه باشد و دولت یازدهم هم برای کارهایش مبنایی داشت اما هیچ انطباقی با برنامه پنجم توسعه نداشت و دولت فکر می کرد بتواند تحریم ها را بردارد و نفت را بفروشد و با استفاده از عواید آن نیازهای جاری مردم را با واردات جواب دهد.
وی با اشاره به اینکه کشور در دوران طاغوت هم با اتکا به درآمد نفت اداره می شد، گفت: این نحوه ای که دولت یازدهم کشور را اداره می کند کاملاً مخالف با سیاست های اقتصاد مقاومتی است و دولت یازدهم عملاً برنامه پنجم توسعه را نادیده گرفت و 40 درصد آن را بیشتر اجرا نکرد.
میرسلیم افزود: با توجه به نیات دولت و توانایی هایش برای اجرای برنامه مدنظرش هیچگونه همکاری برای اینکه سیاست های برنامه ششم توسعه تدوین شود انجام نداد و حتی از تدوین پیش نویس برنامه قانونی و ارائه آن به مجلس خودداری کرد به طوری که مجلس ناچار شد که خود به تدوین برنامه مبادرت کند و این برای نخستین بار در جمهوری اسلامی رخ داد.
وی گفت: اینها نشان می دهد که دولت یازدهم اعتقادی ندارد که برنامه های متکی به سیاست های مصوب اجرا شود و اکنون که سند 2030 افشا شده سندی که رئیس جمهور به تنهایی امضا کرده است مشخص می شود که گویا برنامه ای که مدنظر دولت است همانی است که در سند 2030 مطرح شده است که فقط در برگیرنده جنبه های فرهنگی نیست بلکه جنبه های مختلف اجتماعی، اقتصادی و حتی امنیتی را نیز در بر دارد و به نوعی ما را ابزار دست قدرتمندان دنیا می خواهد کند.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: برنامه 2030 جوابگوی آرمان های ما نخواهد بود و به این ترتیب دست دولت یازدهم برای مردم باز شد و امیدواریم مردم این موضوع را در تصمیم گیری خود در 29 اردیبهشت لحاظ کنند.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 890

آخرین خبر