پخش زنده

اخبار انتخابات

تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری تا صبح پنجشنبه مجاز است

رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور گفت: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تا ساعت 8 صبح روز پنجشنبه 28 اردیبهشت و نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تا ساعت 24 روز چهارشنبه 27 اردیبهشت مجاز به تبلیغات هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، علی اصغر احمدی افزود: انتخابات روز 29 اردیبهشت در پیش و اقدامات لازم با شورای نگهبان هیئت نظارت مجلس شورای اسلامی صور ت گرفته است.
وی گفت: در کل کشور 63 هزار و 429 شعبه اخذ رای پیش بینی شده که از این تعداد 49 هزار و 418 شعبه به شکل ثابت و 14 هزار و 11 شعبه به شکل سیار اخذ رای را بر عهده دارند.
رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور افزود: عمده شعب سیار اخذ رای در انتخابات ریاست جمهوری و به منظور حضور در روستاهای کم جمعیت در نظر گرفته شده است.
احمدی گفت: در بیش از 114 کشور نیز با همکاری وزارت امور خارجه و هیئت نظارت شورای نگهبان 286 شعبه اخذ رای پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: همه ملزومات شعب از جمله صندوق، تعرفه و مهر به اقصی نقاط کشور ارسال شده که با رعایت مسائل امنیتی و حفاظتی در اختیار نمایندگان فرمانداری قرار گرفته است.
رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور با اشاره به قوانین تبلیغات نامزدها گفت: در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری نامزدها می توانند تا ساعت 8 صبح روز پنجشنبه 28 اردیبهشت تبلیغات کنند و این زمان برای انتخابات شوراها ساعت 24 روز چهارشنبه تعیین شده است.
احمدی گفت: برای رای دادن اصل شناسنامه و شماره ملی الزامی است.
وی افزود: مردم در روز اخذ رای، رای دادن را به ساعت پایانی موکول نکنند، به شعب اخذ رای نزدیک محل سکونت خود مراجعه کنند و اسامی نامزدها را به همراه کد آنان همراه داشته باشند.
او گفت: در روز اخذ رای در هر شعبه سه نفر از ماموران نیروی انتظامی به منظور حفاظت از صندوق ها، نماینده فرماندار، سه نفر ناظر شورای نگهبان، یک نفر بازرس از هیئت مجلس، دو کاربر و پنج تا هفت نفر به عنوان اعضا شعبه حضور خواهند داشت.
رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور افزود: بر اساس قانون نامزدهای ریاست جمهوری نیز می توانند نمایندگانی در شعب اخذ رای داشته باشند البته اجازه دخالت در اجرا را ندارند.
احمدی افزود: در 142 شهر که اعضای شورای اسلامی آن شهر 7 یا 9 نفر باشد انتخابات به شکل الکترونیک برگزار می شود.
رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور گفت: در شمارش آراء نیز شعب اخذ رای پس از پایان رای گیری که بر اساس اعلام وزارت کشور صورت می گیرد اعضای شعبه پس از شمارش آراء نتایج را وارد فرم ها خواهند کرد.
احمدی افزود: هیچ کس حق ندارد نتایج شعبه را اعلام کند زیرا گمانه زنی ها منتشر می شود و شبهه ایجاد می کند بر این اساس باید وزیر کشور پس از جمع بندی نهایی و با تایید هیئت اجرایی مرکزی نتیجه را اعلام کند.
وی گفت: در زمینه تمدید زمان اخذ رای نیز فقط باید به اطلاعیه های ستاد انتخابات کشور توجه کرد.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 721

آخرین خبر