پخش زنده

اخبار انتخابات

کناره گیری قالیباف برای تقویت جمنا بود

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ائتلاف آقای قالیباف با آقای رئیسی برای تقویت مواضع جمنا بود اما کناره گیری آقای جهانگیری نوعی حیله سیاسی محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سید مصطفی آقا میرسلیم در نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به تصمیم حزب موتلفه اسلامی برای این دوره از انتخابات ریاست جمهوری افزود: براساس مطالعات 15 سال گذشته و با توجه به شناخت سرمایه های انسانی کشور و بویژه جوانان، این گونه تشخیص داده شد که من بعنوان نامزد حزب موتلفه اسلامی به میدان بیایم.
وی گفت: تا امروز موفقیت های خوبی در تبیین نظریاتم و در تشریح برنامه های اقداممان حاصل شده است و در فرصت باقی مانده از تبلیغات سعی می کنیم اقدامات تکمیلی انجام شوند تا آگاهی مردم افزایش پیدا کند.
این نامزد ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کناره گیری آقای قالیباف و جهانگیری چه تاثیراتی دارد افزود: آقای قالیباف نامزدی بود که به پشتوانه قبلی اش در انتخابات دوره گذشته با تائید جمنا به میدان آمد و آمدن وی بر مبنای تشخیص مصلحت انجام شد و در مجموع فکر می کنم کناره گیری او نیز از صحنه انتخابات هم برای تقویت موضع جمنا باشد.
میرسلیم افزود: البته به نظر می رسد از ابتدای کار آقای قالیباف چنین نیتی در ذهن نداشت اما با فرآیند تبلیغات انتخابات و آنچه در سه مناظره شاهد بودیم ، ایشان به این نتیجه رسیدند که به نفع آقای رئیسی کناره گیری کنند تا پایگاه جمنا در مقابل رقیب تقویت شود.
وی گفت: کناره گیری آقای جهانگیری از دیدگاه من یک حیله سیاسی محسوب می شود و باید اظهار تاسف کنم که آقای روحانی بعنوان نامزد با این روحیه سیاسی توانست یاری کنار خودش بیاورد و این نامزد در واقع دو برابر دیگران وقت به خودش اختصاص داد و جهانگیری را بعنوان معاول اول دولت خود سر صحنه آورد تا هرکجا کم بیاورد با استفاده از اطلاعات دولت از او پشتیبانی کند.
میرسلیم گفت: به هر حال من معتقدم باید آقای جهانگیری با صداقت بطور مستقل می آمد و تا آخر می ماند و یا از ابتدا می گفت که نامزد پوششی است تا شورای نگهبان بتواند تصمیم بگیرد.
وی افزود: دولت روحانی در این انتخابات به لحاظ حضور وزرا و معاونانشان و مدیران کل در شب انتخابات از بیت المال برای تطمیع و تهدید مردم استفاده کرد که امیدواریم اینگونه اقدامات در شهرستان های کوچک که بیشتر به این صورت بود جواب ندهد.
https://t.me/iribentekhabat
http://www.irib.ir/entekhabat

آمار بازدید خبر: 1534

آخرین خبر