پخش زنده

اخبار انتخابات

مدیریت اجرایی کشور باید متحول شود

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: نگاه به توانایی های مردم و استفاده از این توانایی ها برای حل مشکلات کشور باید تغییر کند و این نشان از ضعف در مدیریت اجرایی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سید ابراهیم رئیسی در برنامه تبلیغاتی" با دوربین " شبکه یک سیما که از ساعت 22 آغاز شد افزود : درباره مدیریت اجرایی به نظر می رسد مشکلاتی در سه بخش وجود دارد .

وی تصریح کرد:اول نحوه نگاه به مردم وتوانایی های مردم است که باید این نگاه تغییر یابد.

وی گفت: با اتکا به توانایی های مردم می توان از بسیاری مشکلات اقتصادی و معیشتی و آسیب های اجتماعی کشور گره گشایی کرد.

رئیسی گفت:نکته دوم نحوه نگاه به سرمایه ها و داشته های کشور است .

وی ادامه داد:ما معتقدیم کشور ما ،کشور ثروتمندی است و منابع ،دخایر و ثروت های زیادی در کشور وجود دارد .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد : در کنار این منابع سرمایه متراکم نیروی انسانی میتواند منشا بسیاری از تحولات شود .
وی گفت:این دو اشکال در نگاه مدیریتی کشور ناشی در نگاه به توانایی خارج از مرزها است .

رئیسی افزود :این نگاه که دیگران گره از مشکلات ما بگشایند و باید منتظر سرمایه گذاری خارجی و اراده بیرون از مرزها و منتظر حل مشکل از بیرون مرزها ماند آسیب سوم است که باید نوع نگاه مدیریتی کشور حتما متحول شود .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد:اگر نگاه اینگونه متحول شود که ما مردم توانمندی داریم که می توان با به صحنه آوردن انها مثل پیروزی ای که در جنگ و نانو تکتونولوژی ،هوا و فضا و فناوری و بسیاری از حوزه ها عزت را برای این کشور با حضور مردم آوردیم می شود با کمک مردم و متخصصین می توان مسائل کشور را حل کرد .

وی تاکید کرد :می شود با نگاه به سرمایه ها و داشته ها که تنها منظور بودجه مصوب نیست ثروت آفرینی ،سرمایه آفرینی و کارآفرینی برای کشور شود .

رئیسی افزود:اگر این کارآفرینی با کمک کارآفرینان و جوانان که بسیار می توانند نقش آفرین باشند انجام شود حتما می تواند مشکلات را حل کند .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید حتما در مدیریت اجرایی کشور و مدیریت در حوزه های مختلف یک تحول به وجود بیاید .

وی درباره ضرورت ایجاد تحول در حوزه اشتغال خاطر نشان کرد:آیا واقعا ما توانایی نداریم که جوانان مان در عرصه کار و کارآفرینی حضور پیدا کنند ،آیا واقعا مشکل، نبود منابع کافی است؟ که البته ما این را قبول نداریم .

رئیسی گفت:علت بیکاری آن است که خیلی از کارگاه های تولیدی تعطیل شده و برخی از کارخانه ها تعطیل و نیمه تعطیل شده اند .

وی ادامه داد:از 50 درصد ظرفیت تولید کشور دارد استفاده می شود .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد:بحث سر آن نیست که به جوانی که کار ندارد کار بدهیم ،بحث سر این است که به کسی که کار دارد کمک شود که از کار بیکار نشود .

رئیسی تایید کرد:یکی از علت های مشکل بیکاری وجود قاچاق است ،آیا نمی شود مشکل قاچاق کالا را حل کرد و سطح آن را پایین آورد؟

وی افزود :جوانان ما بررسی کردند و دیدند که در دو بندر گاه که مشکل قاچاق بوده است و با دو برنامه ریزی توانستند قاچاق کالا را به حداقل برسانند .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت : قاچاق کالا یعنی تعطیلی تولید ملی واین به معنای بیکار شدن جوان ها است .

رئیسی با اشاره به حجم واردات تصریح کرد: یک زمان یک دستگاهی به کشور وارد می شود که کالای واسطه ای است که خوب است .

وی ادامه داد: اما یک زمان محصول مصرفی وارد می شود که امکان تولیدش وجود دارد و می تواند با بیکاری رابطه داشته باشد .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در خصوص موضوع افزایش صادرات گفت: ما صادراتمان افزایش نداشته که اگر میعانات گازی را کنار بگذاریم 6 درصد صادراتمان کاهش داشته است .

رئیسی گفت:کشور می تواند در صادرات غیر نفتی جایگاه بالایی داشته باشد .

وی با اشاره به بهره برداری از دریا افزود: ما از چند طرف با دریا ارتباط داریم و آیا واقعا بهره برداری کافی است .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد:در حوزه مسکن و مسکن سازی که یکی از نیاز های کشور است و جزو صنایعی است که می تواند اشتغال تولید کند .

رئیس گفت: اگر سالی 6 درصد رشد ساخت و ساز در مسکن مهر باشد یعنی پیشرفت مسکن مهر از ابتدای دولت تنها 6 درصد در هر سال بوده است .

وی تاکید کرد:کاری که می شود تا آخر سال مسکن مهر را تمام و تحویل متقاضیان داد ،خانواده هایی که طلای خود را فروخته اند و با یک انتظاری زمان می گذراند تا مسکن مهر را بگیرند .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در خصوص فضای مجازی گفت:استفاده امروز از فضای مجازی آیا کافی است ؟ در حالیکه فضای مجازی می تواند بسیار مناسب برای اشتغال باشد .

رئیسی ادامه داد:در کشور های دیگر با برنامه نویسی ،تهیه محتوا و نرم افزار ها حرف اول را می زنند و با استفاده از جوانان و دانشمندان در این حوزه می توانیم یک کار دانش بنیان کنیم .

وی گفت:فضای مجازی را می توانیم زمینه ای برای شفاف سازی امور در حوزه مالی و اقتصادی ، بانکی و اداری ، اشتغال قرار دهیم .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد:اگر قانون برنامه تاکید می کند که نرخ بیکاری باید به 12 درصد برسد به 8 درصد و اگر ما می گوییم که سالی یک میلیون شغل ایجاد می شود کاملا منطبق بر قانون و نیاز های امروز جامعه است .

وی گفت: امروز نیاز مسکن در کشور به نحوی است که ما 700 هزار ازدواج داریم .

رئیسی افزود: نیاز به تغییر 200 تا 300 هزار بافت فرسوده و مسکن روستایی داریم .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: با توجه به همه این موارد امکان ندارد بتوانیم با کمتر از تولید سالی یک میلیون مسکن ،مشکل این حوزه را حل کنیم .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید نگاه مدیریت اجرایی در جهت تغییر نظام پولی و بانکی و استفاده از آن در نظام تولید باشد .

سید ابراهیم رئیسی در برنامه تبلیغاتی با دوربین شبکه یک سیما با اشاره به صحبت های مسئولین دولتی در خصوص نبود بودجه برای حل معضل اشتغال افزود :باید در کشور ثروت آفرینی کرد که زمینه های آن وجود دارد .

وی با بیان حل مشکل مسکن تاکید کرد : در این زمینه تولیدات داخلی مصالح ساختمانی وجود دارد و دیگر نیازی به صبر کردن وجود ندارد .

رئیسی با اشاره به تجربه برطرف کردن نیاز مسکن جوانان و تولید شغل در مشهد تصریح کرد:شهر زائر در میلاد امام حسن (ع) در سال گذشته کلید ساختش زده شد و در میلاد این امام در سال جاری فاز اول آن با ظرفیت اسکان 6 هزار زائر به بهره برداری می رسد .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت :با شروع این پروژه صدها شغل در رابطه با مسکن ایجاد شده است .

وی افزود :باید این نگاه برای مسکن ،اشتغال و ازدواج به عنوان نیازهای اصلی کشور مد نظر قرار گیرد.

رئیسی با اشاره عدم تمایل جوانان به ازدواج گفت: دلیل این موضوع نبود شغل در جامعه است که باید این شرایط به سرعت تغییر کند .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد :فارغ از دعواهای سیاسی باید مدیریت در کشور به نفع مردم متحول شود .

وی گفت:مسئله مسکن با موضوع بیکاری ارتباط مستقیم دارد و رفع مشکل مسکن می تواند ایجاد اشتغال کند .

رئیسی با اشاره برنامه کاری اش افزود:ایجاد سالانه یک میلیون شغل با استفاده از ظرفیت های کاری از جمله برنامه هایم است .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در خصوص بحث کشاورزی گفت:کشاورزی گلخانه ای باید توسعه یابد که این امر می تواند ایجاد شغل را به همراه داشته باشد .

وی افزود:با برنامه ریزی هایی که انجام شده است ،می توان 10 درصد رد حوزه کشاورزی ،30 درصد در حوزه صنعت و 60 در صد در حوزه خدمات شغل ایجاد کرد و منابعش هم پیش بینی شده است .

رئیسی با اشاره به سه برابر شدن میزان نقدینگی در دولت یازدهم گفت:اگر این نقدینگی به طرف مسکن و تولید سوق داده می شد بیکاری وجود نداشت و حالا باید دید این نقدینگی کجا رفته است ؟

وی با گریزی به مسئله دریافت تسهیلات بالا توسط تعدادی اندک افزود:این مسئله را می توان رهگیری کرد که این تسهیلات کجا رفته است .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به امکان دو برابر شدن وام ازدواج گفت:چرا باید بیش از 500 هزار نفر در نوبت وام ازدواج باشند در حالیکه یک نفر بد حساب بانکی میزان زیادی تسهیلات دریافت می کند .

وی افزود:باید نگاه مدیریت اجرایی در جهت تغییر نظام پولی و بانکی و استفاده از آن در نظام تولید باشد .

رئیسی ادامه داد:در ارتباط با مسکن ،اشتغال و ازدواج با توجه به ثروت ملی ، بدون نیاز به کمک خارجی برنامه وجود دارد .
وی با اشاره به استفاده کم از ظرفیت دریا افزود: ما 3 هزار کیلومتر ارتباط با دریا داریم و می توان اشتغال زیادی ایجاد کرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در خصوص مشکلات محیط زیست و ریزگردها گفت:10 سال است که مشکل ریز گردها در خوزستان و دیگر استان وجود دارد ومی توان از این مشکل پیش گیری و معالجه کرد .

وی تصریح کرد: در حوزه هایی که مشکل زیست محیطی وجود دارد می توان مسئله اشتغال را برای حل این موضوع پیوند زد .

رئیسی گفت: با اراده و عزم جدی می توان این ذخایر را برای کشور حفظ کرد .

وی با اشاره به نقش زنان در جامعه افزود : حضور زنان در فضای تحرک اجتماعی با شان و کرامت زن مورد توجه است .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: می شود برای زنان و دختران در جهت ارتقای جایگاه کرامت آنها، فضاهای ورزشی و مفرح ایجاد کرد.
رئیسی گفت:زنان روستایی و عشایر تولید کننده هستند و باید آنها را بیمه کرد .

وی با اشاره به جمعیت بالای آماده ازدواج در کشور افزود:می شود برای تشکیل نهاد خانواده یک اقدام درست و جامع انجام داد .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد:باید با ایجاد بسترهای مناسب امنیت و آرامش روحی را برای زنان فراهم کرد .

وی گفت:در ارتباط با بیمه باروری که روی زمین مانده است باید اقدام شود .

رئیسی افزود:در رابطه با اشتغال با امکانات و ثروت های کشور می توان مشکل را حل کرد .

وی ادامه داد :دولتمردان اگر نگاهشان به توانایی مردم و تولید کار از ثروت های موجود باشد می توان تاثیر گذار بود.

نامزد دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در ادامه اظهارات تلویزیونی با مردم با بیان اینکه چرا بانکی که می تواند در جایگاه قرض الحسنه بسیاری از مشکلات مردم را حل بکند به سمتی رفته و شرایطی شده است که مؤسسه ای می آید پول های مردم را جمع می کند و بعد از مدتی دچار مشکل می شود و مردم هم نگران از دست رفتن سرمایه هایشان هستند.
وی با اشاره به اینکه چه جایگاهی مسئول نظارت بر این مؤسسه هاست و به آنها مجوز می دهد گفت: یکی از مسائلی که در دولت حتماً باید بازنگری شود مرکزی است که به بخش خصوصی در این باره مجوز می دهد و همه اینها مبتنی بر یک اصل مهم است و آن این است که تا نظام اداری کشور دچار تحول و سالم سازی نشود منشأ بسیاری از اقدامات کارها در جامعه دیده نمی شود.
وی گفت: اکنون فساد اداری در کشور فراجناحی شده است و مربوط به یک دولت خاصی نیست و اینکه دولتی باید بگوید در دولت قبل این فساد اتفاق افتاده موجب اطمینان مردم نمی شود.
رئیسی اضافه کرد: آنچه برای مردم اطمینان ایجاد می کند این است که یک دولت بیاید و اعلام کند که توانسته است در ساختار نظام صادرات، واردات گمرکی را اصلاح کرده نظام تعرفه را اصلاح کرده و نظارت را افزایش دهد و با صادرات و واردات را ساماندهی کند و این موجب اطمینان مردم می شود.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه با بیان اینکه اگر دولت اعلام کند در نظام پولی تسهیلات را در جای مناسب هزینه می کنم و به تولید کننده می دهم مورد اعتماد قرار می گیرد گفت: نمی شود به اسم خصوصی سازی شرکتی را کسی بخرد و تمام شود بلکه اولین کار توانمندسازی بخش خصوصی است وگرنه کارگران بیکار می شوند و تجهیزات آن در بازار آزاد فروخته می شود و زمین آن هم مزایده می رود و از شرکت هم خبری نیست.
رئیسی با تأکید بر لزوم رعایت دقیق خصوصی سازی و لزوم حمایت از بخش خصوصی افزود: به عنوان طلبه ای که تجربه 30 سال مدیریت اجرایی را دارم و حداقل ده سال در سازمان بازرسی کل کشور با تمام وزارتخانه ها و ادارات در ارتباط بودم نسبت به مسئله ادارات و سازمان و سلامت اداری در کشور که از دغدغه های مردم است آگاهی دارم.
رئیسی با اشاره به اینکه چرا هر روز باید تیتر یک روزنامه یک پرونده جدید باشد و از یک سوراخ چند بار گزیده شویم گفت: جامعه دیگر کشش این مسائل و تحمل فساد را ندارد.
وی با بیان اینکه باید دولت اعلام کند که فلان جایگاه را بررسی کرده ام و یک مورد فساد را شناسایی کرده ام و مفسد را تحویل دستگاه قضائی داده ام و آنها هم سریع برخود کنند تا جامعه شاهد این باشد که در مبارزه با فساد اقدامی شده است افزود: مسئله دولت الکترونیک یکی از راه های مبارزه با فساد اداری است و تاکنون فقط 15 درصد اجرا شده است و اگر کامل اجرا شود یکی از زمینه های مبارزه با فساد است.
وی گفت: باید مناقصه ها و مزایده ها آشکار شود و ما در سازمان بازرسی اعلام کردیم در هر مناقصه باید نماینده سازمان باشد که ابتدا با مخالفت شدید دستگاه های اداری مواجه شدیم ولی بعد از گذشت زمان دیگری اجازه دادند و بسیاری از مزایده ها با حضور نماینده بازرسی بازنگری شد.
رئیسی اضافه کرد: برای اینکه ما بتوانیم قانون مجلس و سیاست تصویب شده در مجمع تشخیص مصلحت نظام اجرا بشود باید بدانیم که کارکنان بسیارصالح و پرتلاشی در ادارات داریم اما خود آنها هم امروز مدعی فساد هستند و مدعی هستند که چرا چند تا آدم فاسد می آیند درسیستم به نحوی برخورد می کنند که باعث بدبینی مردم به نظام اداری می شوند.
وی تاکید کرد: رشوه، پارتی بازی، ارتباطات فامیلی با دولت کار و کرامت سازگاری ندارد و رئیس دولت باید اولین مدعی فساد باشد نه اینکه روزنامه ای فساد را اعلام کند و در دولت گارد بگیرد.
رئیسی گفت: درست آن است که روزنامه ها حقوق های نجومی را اعلام کنند و دولت بگوید حل می کنیم و بعد از مدتی اصلاح کند نه اینکه دردی بر دردهای مردم افزوده بشود.
وی با بیان اینکه آنچه که برای دولت لازم است آن است که بداند تمام مجموعه اجرایی کشور باید خودشان را برای یک تحول در نگاه، نگاه به مردم و اینکه باید مشکلات کشور را با حضور مردم حل بشود گفت: درباره تعاونی ها در قانون اساسی صریحاً ذکر شده است و چرا به تعاونی ها نقش ندهیم در حالی که خیلی می توانند نقش داشته باشند.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه با بیان اینکه در حوزه مسائل آموزش و پرورش، فرهنگیان بسیار نقش دارند و می توانند نظام آموزش و پرورش را متحول کنند و سند ملی آموزش و پرورش را نهایی و اجرایی کند گفت: این قشر نباید گله مند باشند که مورد بی توجهی و بی مهری قرار گرفته اند و مراجعه شان به صندوق فرهنگیان برای تسهیلات با مشکل است در حالی که صندوق مشکلات دیگر و جدی دارد.
وی گفت:برنامه ما بر یک نظر کارشناسی مبتنی است که بسیاری از مراکز تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه های کشور کاری که کرده اند در سال های متمادی پشتوانه های این برنامه است.
رئیسی افزود: در حوزه زنان، جوانان، هنرمندان برنامه داریم زیرا هنر در مسائل فرهنگی در اولویت است و هنر ماهیتش آمیخته با حکمت بوده است و توجه به سینما، هنرمندان که منشأ آثار ارزشمندی بوده اند می توانند مدیریت در حوزه هنر را خودشان انجام دهند.
وی گفت: مجموعه اقدامات حمایتی دولت در بیمه برای هنرمندان در توجه به آثار فاخر هنری توجه به فیلمنامه هایی که به خاطر نبود سرمایه تولید نشده است وارد بشود و تصور می کنیم اگر مجموعه این از امکانات انسانی که در کشور وجود دارد مثل جوانان، زنان، فرهنگیان، فرهیختگان و اینکه دانشگاه ها در خدمت صنعت قرار بگیرد و صنعت در کنار دانشگاه قرار بگیرد و علم، سیاست و اقتصاد با هم پیوند داشته باشد و از همه جدا نباشند.
وی گفت: در همه این حوزه ها قانون کم نداریم و حقوق شهروندی در عمل باید اجرا بشود بطوری که چند بار حقوق شهروندی در کشور نوشته شده است اما سخن این است که حق شهروندی کسی که امروز در استان های بد آب و هوا، جوانان آماده ازدواج، زنانی که باید در جامعه ایفای نقش کنند و نتوانند به کسانی که در هر جای کشور باید کار شرافتمندانه داشته باشند ولی باید خجالت بکشند و نتوانند کاری کنند همه اینها حقوق شهروندی است و اجرایی خواهد و باید دستگاه اداری به خط شود تا اجرا بشود.
تمام این موارد قابل این است که با تغییر سه نگاه یعنی نگاه به توانمندی مردم و اینکه مردم را در همه حوزه ها برای شان نقش قایل بشویم در حوزه وی اضافه کرد: فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و کار را به دست مردم بسپاریم و دولت ناظر باشد نه متصدی زیرا دولت متصدی خوبی نیست ولی ناظر خوبی می تواند باشد.
وی گفت: دوم نگاه به بیرون از کشور و گره گشایی توسط آنها نباشد هرچند ما اهل تعامل با همه دنیا هستیم و معتقدیم با تعامل حتماً امور پیش می آید آن هم تعامل عزتمندانه و لذا ما ارتباط با سایر کشورها، اقتصاد ما اقتصاد درون زا و برون نگر خواهد بود و حتماً با نگاه به بیرون و استفاده از تجربیات برون خواهد بود.
وی افزود: نباید کشور را چند سال معطل بگذاریم و امروز و فردا کنیم تا سرمایه گذاری خارج بیاید تا گره باز کند بلکه معتقدیم این نگاه به بیرون کاملاً به توانایی های مردم قرار بگیرد و تعامل با بیرون باشد و برون نگر و درون زا باشیم.
وی سومین نکته مهم در تحول را نگاه به ثروت و سرمایه های عظیم ملی به ویژه نیروی انسانی کارآمد دانست و گفت: شرط موفقیت در این حوزه ها آن است که نگاه جناحی، سیاسی، حزبی که مشکلات کشور را مضاعف می کند نباشد.
رئیسی افزود: تجربه نشان داده است که باید فرای جناح ها و گروه های سیاسی به منافع ملی توجه کنیم.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مسئله نقش مدیریت عالی اجرایی در کشور مثل شورای عالی کار، مواد مخدر، فضای مجازی را مهم برشمرد و گفت: برخی جاها به رئیس دولت واگذار شده است و اگر رئیس دولت شخصاً این شوراها را مدیریت نکند ممکن است واگذار شود به وزیری که در این صورت ممکن است دچار مشکلاتی شود.
وی مواد مخدر را از معضلات مهم کشور برشمرد و گفت: ریشه بسیاری از طلاق ها و مفاسد ریشه در اعتیار دارد، رئیس ستاد عالی مواد مخدر رئیس جمهور است ولی در هر دولتی یک یا دو جلسه رؤسای جمهور شرکت کرده اند که در همه دولت ها اینگونه بوده است و معمولاً وزیر کشور حضور داشته که کافی نیست زیرا وقتی رئیس جمهور باشد همه وزراء همه حضور می یابند و کار دنبال می شود.
رئیسی گفت: مسئله آسیب های اجتماعی آنقدر مهم است که مقام معظم رهبری شخصاً در چند جلسه آن شرکت کرده اند و حضورشان همه مدیران را انگیزه و حس می دهد تا اینکه بتوانند آمار طلاق و اعتیاد را پایین بیاورند.
وی گفت: در برخی از شهرها عده ای از خیرین جمع شده اند و برای کاهش آمار طلاق و کاهش اعتیاد که موفق هم شده اند.
وی با اشاره به تغییر رویکرد در آستان قدس اعلام کردیم که نیازمند به مجتمع های تجاری نیست بلکه نیازمند هزار تخت بیمارستانی است و این تغییر رویکرد را همه حس کردند.
رئیسی گفت: در دولت دنبال آن هستیم که تحول در مدیریت اداری، اجرایی و اقتصادی کشور که مردم و مدیران این تحول را احساس کنند که می توانند کشور را با قانون اساسی کشور منطبق کند.
رئیسی در ادامه گفت: خیلی از این اقدامات را تجربه کرده ایم و می تواند کشور را در مقابل تهدیدات دشمن دچار مشکل نکند.
وی با بیان اینکه این قدر هم به مردم درباره جنگ و بحران هشدار ندهیم و ما به برکت حضور نیروهایی که جنگ را اداره کردند و در عرصه های مختلف مسئول سازندگی بودند امنیت داریم گفت: باید نگران بحران بیکاری باشیم، نگران بحران بی مسکنی باشیم، نگران بحران های اجتماعی و آسیب های اجتماعی باشیم و این نگرانی درستی است.
وی اضافه کرد: دولت باید شب و روز تلاش کند تا آسیب های اجتماعی را به حداقل برساند و جوانان تحصیلکرده چرا باید جذب خارج بشوند و آمریکا و اروپا بهره او را ببرند بلکه باید زمینه کسب و کار برای آنها فراهم بشود.
رئیسی در ادامه با اشاره به وجود 40 درصد جوانان تحصیلکرده بیکار و 30 درصد جوانان بیکارند گفت: 12 درصد بیکاری متوسط است و اینها مسائلی است که باید نگران آن بود و نگرانی را جای دیگر نبریم.
وی گفت: وضعیت تحول در خانواده و وضعیت متفاوت برای زنان و دختران را ایجاد کنیم که نقش آفرینی داشته باشند اعضاء خانواده در اجتماع و فعال باشند و باورم این است که اگر زنان و دختران در جایگاهی که می توانند نقش ایفا کنند قرار بگیرند حتماً می توانند نقش مهمی در تعالی جامعه داشته باشند.
رئیسی گفت:من به یک قوم خاصی و جریان خاصی و به یک گرایش خاصی تعلق ندارم و تعلق ما به نظام جمهوری اسلامی است، تعلق ما به اجرای خواسته هایی است که قانون اساسی دارد، امام و رهبری دارند و دغدغه ای است که امروز مردم ما این خواسته را دارند لذا آنچه به عنوان شما و دولت کار و کرامت است، نشانه اش کارت شناسایی ملی است که هیچ قومی، هیچ گویش و جریان سیاسی خاصی را دربر نگیرد بلکه به گستردگی همگانی است که دل در گرو ایران اسلامی دارند و دغدغه آنها دغدغه مردم است.
وی گفت: بلوچ، ترک، فارس، کرد، لر، عرب، ترکمن و تمام مردم عزیز در هر سطحی امروز می توانند دغدغه خودشان را اگر اینجانب افتخار خدمت به مردم را در پرتو خدمتگذاری حضرت رضا (ع) و زائرین و مجاوران بیابم حتماً تمام مردم در این دولت دیده خواهند شد و خداوند آنچه را مورد رضای اوست مقدر دارد.

آمار بازدید خبر: 474

آخرین خبر