اخبار رسانه

فریدون جیرانی در «سینما دو»

فریدون جیرانی، منتقد سینمایی، تهیه کننده و کارگردان کشورمان پنجشنبه 26 اسفند ماه در برنامه «سینما دو» حاضر می شود تا پیرامون قهرمان پردازی در سینمای ایران با کارشناس و مجری برنامه به گفت و گو بنشیند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صدا و سیما ، فریدون جیرانی که پیش از این سابقه حضور در جایگاه مجری و کارشناس برنامه ای سینمایی را داشته در «سینما دو» در کنار «جواد طوسی» کارشناس و منتقد سینمایی و «محمد خزاعی» مجری- کارشناس برنامه می نشیند تا پیرامون اهمیت قهرمان پردازی در آثار سینمایی ایران و مسائل پیرامون آن به بحث و گفت و گو بپردازد.
از فیلم های مهمی که جیرانی کارگردانی آن ها را به عهده داشته است می توان به قرمز، شام آخر، صورتی، سالاد فصل، پارک وی و ... اشاره کرد. او در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر با فیلم «خفگی» حضور داشت.
«سینما دو» با نگاهی جامعه شناسانه به نقد و بررسی آثار سینمایی می پردازد. این برنامه غالبا هر هفته میزبان یک کارگردان سینمای ایران است که با حضور منتقدین و کارشناسان برنامه به بحث و تبادل نظر پیرامون سینمای اجتماعی و آثار موجود در این عرصه می پردازند.
از عوامل دست اندرکار این برنامه سینمایی می توان به زهرا غزنویان و حامد جلیلوند؛ نویسندگان برنامه، مجید میر فخرایی؛ طراح دکور، بهزاد عبدی؛ موسیقی متن، مدیرتولید و مجری طرح؛ پیمانه طهماسبی و مشاور رسانه ای؛ مینا مقرب صمدی اشاره کرد.
برنامه «سینما دو» به تهیه کنندگی عباس یداللهی و کارگردانی حمیدرضا معدنچی کاری است از گروه نهادهای اجتماعی که پنجشنبه هر هفته ساعت 23:30 از شبکه دو سیما پخش می شود.

آمار بازدید خبر: 1841

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات

آخرین خبر