اخبار رسانه

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با شبکه دو سیما

شبکه دو سیما در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 96 با برنامه های مختلفی چون «برگ سرنوشت»، مجله تلویزیونی «29 اردیبهشت»، «ماندگار»، «مسابقه 5+12» و میان برنامه های مختلف؛ اطلاع رسانی ویژه ای در خصوص این رویداد مهم و سرنوشت ساز خواهد داشت.

به گزارش سازمان صدا و سیما؛ برنامه ترکیبی «برگ سرنوشت» انتخابات را با محوریت سواد رسانه ای و فضای مجازی مورد توجه قرار داده است. این برنامه با بهره جستن از کارشناسان برجسته علوم ارتباطات و فضای مجازی به مباحث گوناگونی در حوزه سواد رسانه ای چون مغالطه، شایعه در فضای مجازی و ... می پردازد.
«برگ سرنوشت» افزون بر بخش گفت و گو با کارشناسان، پخش انیمیشن های نام آشنای گروه «دیرین دیرین» را متناسب با موضوع برنامه برای مخاطبان خود تدارک دیده است. این برنامه کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی و کارگردانی امیر یوسفی و اجرای فرید محمدی که شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت 21:00 از شبکه دو سیما پخش می شود.
مجله تلویزیونی «29 اردیبهشت» که هر قسمت از آن در رابطه با یکی از وظایف و مسئولیت های رئیس جمهور منطبق با قانون اساسی کشور است در گروه سیاسی شبکه دو تهیه شده. ارائه شاخص های لازم به جامعه برای انتظارات منطقی و معقول از رئیس جمهور آینده یکی از اهداف «29 اردیبهشت» می باشد. همچنین این برنامه واجد بخش هایی چون گفت و گوهای کارشناسی، گزارش مردمی، پخش مستند و اینفوگرافیست.
مجله تلویزیونی «29 اردیبهشت» به تهیه کنندگی محمود عرفانی یکشنبه و سه شنبه ساعت 21:00 پخش می شود و تکرار آن 30 دقیقه بامداد همان روز خواهد بود.
برنامه «ماندگار» با هدف دعوت مردم به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری 96 از شبکه دو سیما پخش می شود. این برنامه که ساختاری گرافیکی دارد با موضوعات مختلفی مرتبط با انتخابات تدارک دیده شده. از جمله محورهای این برنامه می توان به دستاوردهای کشور در علوم و فنون، تولیدات ساخت داخل، وحدت اقوام و ... اشاره کرد.
این برنامه کاریست از گروه سیاسی شبکه دو به تهیه کنندگی احمد کیانی که هر روز هفته به روی آنتن می رود.
«مسابقه 5+12 » با هدف آموزش قوانین و مقررات انتخابات و پاسخ به شبهات انتخاباتی نیز یکی دیگر از تدارک های ویژه شبکه دو به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری 96 خواهد بود.
این مسابقه با ساختاری گرافیکی به تهیه کنندگی زهرا فرخی راد در گروه سیاسی شبکه دو سیما تهیه شده است.
همچنین پخش تیزرهایی با محوریت انتخاب و تشویق و ترغیب مردم و جوانان برای حضور پرشور و میلیونی در انتخابات و مشارکت اجتماعی شهروندان در تعیین سرنوشت سیاسی کشور از جمله دیگر تدارک های ویژه این شبکه است که در ایام منتهی به انتخابات ریاست جمهوری 96 تقدیم بینندگان این شبکه خواهد شد.

آمار بازدید خبر: 922

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

 • توضیحات:
 • نام ونام خانوادگی:
  ایمیل:
 • کد امنیتی:

نظرات

   • محمد ترابی
    جمعه, 22 اردیبهشت 1396  21:20
   • یا سلام واحترام، عـزیزان دست اندرکار انتخابات، برای بنده وامثال بنده که به هیچ وجه امکان دیدار با بزرگان کاندیدای انتخابات میسرنیست و نمیگذارند که به آنها نزدیک شویم ولی تنها تقاضا دارم شما که مفتخر به دیدار ایشان هستید منت بگذارید واز قول بنده حقیر به جناب دکتر قالیباف بفرمائید بتذه بازنشسته که حدود چهل سال ازعمرم را دربیابانهاوریگزارهای داغ وتفدیده شهرهای جنوبی وجزایر میهن عـزیزمان ایران ودرزمینه طراحی واجراء پروژه های حیاتی نفت وگاز وپتروشیمی دربخش خصوصی مشسغول به انجام وظایف بوده ام و حتی درزیربمباران دشمن بعثی یک لحظه از انجام وظیفه دریغ نداشته ام، بیش ازسی وچند سال است که براساس نوبت شماره واگذاری مسکن ویا قطعه زمینی کوچک ازسوی نهاد های مربوطه، درانتظاربوده و درهـربارمراجعه دست رد به سینه پر دردم زده اند، توقع داشتن زمین 850 متری آنهم متری سه هزارتومان وآنهم در ونک ! را نداشته وندارم ولی ازآنجا که درآن شرایط سالهای اول انقلاب، حتی به برادران کارگر افاغنـه زمین ومسکن دادند، فکر میکنم حقیر با سابقه کاری ذکرشده قاعـدتا باید لایق گرفتن حداقل صـد متر زمین برای ساختن سرپناهی جهت زندگی خود وخانواده ام باشم الب

   • محمد ترابی
    جمعه, 22 اردیبهشت 1396  19:31
   • باسلام به همه دست اندرکاران پخش مناظره سوم انتخاباتی، عـزیزان وکاندیدهای محترم، مگر نه اینکه هـریک ازشماآقایان به این مناظره دعوت شده اید تا به مردم بگوئید من با اعلام این برنامه ها میخواهم کشوری راکه معضلات فعلی درآن پیش آمده اصلاح کنم، مثلا اقتصاد را با این روش، مسکن را با این روش، اشتغال جوانان را با این روش و و و و را اینگونه وبا استفاده ازوزرائی کارآمد وکمک همه متخصصان درزمینه های مختلف حل کنیم. اینکه مشگلات فعلی چگونه ودرچه زمانی پدید آمده است درهیچیک ازسئوالهایی که برای شما طرح گردیده بود، موردسئوال نبود، بنابراین چرا دنبال مقصرهای قبلی میگردید وچرا یکدیگر رامتهم میکنید که دراین مجادله ها ناخودآگاه موارد ومسائلی مطرح و رو گردد که مردم را به همه کس وهمه مقامها بدبین نماید. واما به برادران عزیزی که منت سرمردم میگذارند و حداقل حقوق یک میلیون وصد هزارتومانی را به رخ آنها میکشند بایدعرض نمود که عزیزان درحال حاضر اجاره بهای ماهیانه یک آپارتمان 2 خوابه حتی دراطراف شهرحداقل یک میلیون وپانصد هزار تومان بعلاوه حداقل بیست میلیون ودیعه میباشد، حال وجدانا ببینید این حقوقی که میفرمائید آیا حتی اجاره مسکن یک خانواده

   • محمد ترابی
    سه شنبه, 19 اردیبهشت 1396  22:43
   • سلام برهمه مسئولین دلسوزایران اسلامی، درودبر همه نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، : عزیزان، سروران، امروز هرکجا که به گرانی اعتراض میکنیم، میگویندآثار تحریم هاست، هنوز هم تحریم هستیم، ! سئوال این است که قیمت زمین را دربعضی از نقاط تهران متری بیست میلیون تومان میگویند، قیمت آپارتمان حتی در اواسط شهر متری ده تا پانزده میلیون اعلام میکنند،! آیا زمین هم ازخارج واردمیشده؟! آیا مصالح ساخت وساز هم ازخارج وارد میشود؟! برادران دست واسطه ها و واسطه بازی را باید قطع کرد. امیدوارم اشتباه برداشت نشود .

   • محمد ترابی
    دوشنبه, 18 اردیبهشت 1396  13:11
   • با سـلام وعرض پوزش ازتصدیع وقت، مدتی است این سئوال ذهنم را مشغول نموده که مگر نه اینکه اسلام ما وقرآن ما ورهـبران بزرگ دینی واجتماعی ما براساس آیه شریف وشاورهم فی الامر... شوراها را درهمه زمینه ها تاکیدفرموده اند ، پس چرا موضوع ریاست جمهوری نمیتواند شورایی باشد که دراین صورت یک هیئت سه یا پنج نفره بعنوان شورای ریاست جمهوری ایران اسلامی ، فارغ ازهرگونه جناح پرستی وگروه گرائی تشکیل شود. مگر نه اینکه مشگلاتی راکه تاکنون نامزدهای محترم انتخاباتی مطرح نموده وحل آنها را دربرنامه های خود اعلام می نمایند، تاحدود بسیارزیادی مشترک بوده وهمگی معتقد به لزوم برطرف کردن آنها هستند، وطبیعی است که بالاخره ازمیان هرهیئتی رئیسی و معاونینی ومشاورینی انتخاب میشود، پس اشکال کجاست که برای اداره کشور هم شورایی بنام شورای ریاست جمهوری نتواند مشگل گشا باشد. امیدوارم این پیشنهاد هم اگرنه برای این دوره بلکه برای دوره های بعدی بررسی گردد.

   • محمد ترابی
    شنبه, 16 اردیبهشت 1396  01:53
   • قابل تــوجه کانـدیـدای محترم دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری_ ایـــــــــران ضمن آرزوی پیروزی وتوفیق حضراتعالی درارائه وانجام هـرچه بهتـر وبیشتـرخدمت به مـردم وکشورعـزیزواسـلامی ایـران، تـوجه آن بزرگان را به بعضی رئوس دغـدغه های واقعی مـردم ذیلا معـطوف میـدارم، امیدواریم که درعمل ونه باشعـاردررفع این دغـدغه هاتلاش فـرمائید. 1 – تلاش بی شائبه درحفظ تمامیت ایران وحقوق شهروندی همه مـردم. 2 – تلاش دربرقراری واجـراقـوانین رسمی کشورواعمال نظارت واقعی وجدی برآن . 3 – ایجاد مسکن مناسب برای همه اقشار، ایجاد اشتغال، ارائه تسهیلات کم بهره باتوجه به درآمد افـراد ونظارت کامل برتوضیع عادلانه وامها وپیش گیری ازبنگاهداری بانکها. 4- موظف نمودن موسسات وشرکتهای خاصه بزرگ ازقبیل بیمه های اجتماعی جهت تهیه مسکن ارزان قیمت بااقساط قابل پرداخت برای اقشاربازنشسته وکارکنان وکارگران. 5 – مبارزه واقعی باگرانی همه روزه ونظارت جدی براعمال آن وتعیین دستمزدهای خدماتی براساس نفرساعت وبگونه ای که درآمد مثلا یک مکانیک ویایک پزشک اختلاف زیادی بایک کارمند نداشته باشد. 6 – نظارت واقعی دولت برکارکارکنان