اخبار رسانه

رادیو تهران میزبان حدادعادل در روز پاسداشت زبان فارسی

غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی امشب به مناسبت روز پاسداشت زبان فارسی و سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی مهمان برنامه «گفتاورد» رادیو تهران می شود.

انسیه سمیع پور، تهیه کننده برنامه گفتاورد دوشنبه ها با اشاره به گرامیداشت زبان و ادب فارسی در رادیو تهران خاطر نشان کرد: برنامه گفتاورد دوشنبه ها درباره ادبیات، ذهن و زبان تعداد زیادی از شاعران و نویسندگان است. امشب هم به مناسبت ۲۵ اردیبهشت روز پاسداشت زبان فارسی و سالروز شاعر بلندآوازه ایرانی حکیم ابوالقاسم فردوسی، با حضور غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و مدیر گروه واژه گزینی روی آنتن می رود.
به گفته این تهیه کننده، گفتاورد برنامه ای گفت وگومحور است که با حضور فرهیختگان، صاحبنظران و اندیشمندان کشور برای تبیین موضوع های فرهنگی و اندیشه ای طراحی شده است. شبکه رادیویی تهران با برنامه گفتاورد در شب های دوشنبه به معرفی شاعران و بررسی اشعار آنها می پردازد.
سیری در زندگی، احوال و آثار، زمانه و ذهن و زبان شاعران و نویسندگان و نظم پردازان پارسی گو مضمون برنامه گفتاورد با رویکرد ادبیات و اندیشه است. همچنین تحلیل و بررسی اشعار و دیوان شعر شاعران به همراه تاریخچه زندگی آنها از دیگر بخش هایی این برنامه است.
بنا بر این گزارش، گفتاورد برنامه ای گفت وگو محور اندیشه ای است که از گروه اخلاق و زندگی شهروندی تقدیم مخاطبان می شود و هر شب جز جمعه ها از ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه روی آنتن رادیو تهران می رود.

آمار بازدید خبر: 1206

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات