اخبار رسانه

پخش سریال های رادیویی

در هفته جديد، اداره كل هنرهاي نمايشي راديو ، سريال هاي متنوعي را براي پخش از شبكه هاي راديويي آماده كرده است.

به گزارش سازمان صدا وسیما، "خاك خوب"، "تلخ و شيرين"، "شبحي در گردان گمشده"،"نقش بندان"عناوين نمايش هايي هستند كه به ترتيب از شبكه هاي راديويي فرهنگ، جوان، تهران و ايران پخش خواهند شد.
سريال راديويي "خاك خوب" به نويسندگي نعيما كرمي كه اين هفته ساعت 13:00 از راديو فرهنگ پخش مي شود كه با نگاهي ديگر به آزاد سازي خرمشهر در اداره كل هنرهاي نمايشي راديو توليد شد.
اين نمايش راديويي را فريدون محرابي، كارگرداني كرده است و هنرمنداني چون مهين نثري، سعيده فرضي، پريسا مقتدي، مهدي طهماسبي، مير طاهر مظلومي، مهرخ افضلي، محمد رضا علي، حسين فلاح، مهدي نميني مقدم، اسماعيل بختياري، حميدرضا هدايتي، عبدالعلي كمالي، علي ميلاني، علي اصغر دريايي، عباس توفيقي و مجتبي طباطبايي در آن به ايفاي نقش پرداخته اند.
"تلخ و شيرين " عنوان سريالي است كه مجيد حيدري نوشته و داستان آن درباره گروهي از رزمندگان در شب آزاد سازي خرمشهر است كه تلاش مي كنند شهر را از وجود نيروهاي بيگانه پاك كنند.
حاج احمد فرمانده گروه براي اين كار از جواناني كمك مي گيرد كه در زمان سقوط شهر نيز حضور داشتند .
اين سريال راديويي به كارگرداني محمد عمراني، هفته آينده ساعت 23:30 از راديو جوان پخش مي شود.
سريال راديويي " شبحي در گردان " كه بر اساس خاطرات عزالدين مانع و با تلاش جواد تبخ جاويد تهيه و تنظيم راديويي شده است، خاطرات زمان اشغال خرمشهر را از نگاه اين سرگرد عراقي تداعي مي كند.
"شبحي در گردان " به كارگرداني مهين فردنوا و با هنرمندي بازيگران اداره كل هنرهاي نمايشي راديو تهيه شده است كه ساعت 1:30 از راديو تهران پخش مي شود.
در راديو ايران نيز اين هفته، سريال راديويي " نقش بندان " به نويسندگي داريوش عبادي پخش مي شود.
اين نمايش ماجراي رزمنده‌اي است كه به هنگام خنثي كردن مين در يكي از جبهه هاي غرب كشور، دست‌هايش قطع مي‌شود، اين اتفاق براي او كه نقاش است سرنوشت تازه اي را رقم مي زند.
"نقش بندان" به كارگرداني جواد پيشگر و با هنرمندي : با هنرمندي مهرداد مهماندوست، زهره مجابي، محمد آقا محمدي، سوسن مقصودلو، مرواريد كريم‌پور، مسعود زنوزي راد، امير عباس توفيقي و اكبر مولايي تهيه و توليد شده است كه ساعت 22:30 از راديو ايران پخش خواهد شد.
در ساخت اين آثارتهيه كنندگان ، صدابرداران و افكتورها نيز در ساخت اين آثار با آن ها همكاري مي كنند.
ساير شبكه هاي راديويي نيز با پخش نمايش هاي تك قسمتي از توليدات اداره كل هنرهاي نمايشي راديو به استقبال هفته جديد خواهند رفت.

آمار بازدید خبر: 304

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات

آخرین خبر