اخبار رسانه

زندگینامه شهید مصطفی چمران در برنامه «گفتاورد»

شبكه راديويي تهران امشب از برنامه «گفتاورد» زندگينامه شهيد دكتر مصطفي چمران را از زبان برادرش تقديم فرهيختگان مي كند.

برنامه " گفتاورد" شبكه راديويي تهران همزمان با سالگرد شهادت دكتر مصطفي چمران، امشب زندگينامه اين شهيد گرانقدر را تقديم مخاطبان مي كند. اين برنامه در گفت وگو با مهدي چمران، برادر كوچكتر ايشان تهيه شده و گوشه اي از زندگي او از زمان تولد، تحصيلات، ازدواج و خانواده، فعاليت هاي سياسي، حضورش در آمريكا، مصر و لبنان تا شهادت وي را مرور مي كند.
اين ويژه برنامه راديويي در سه نگاه ، بحث زندگي شخصي مصطفي چمران، مباحث علمي و مبارزات او در شكل گيري انقلاب اسلامي ، لبنان و دفاع مقدس تهيه شده است.
"گفتاورد" برنامه اي گفت وگو محور است كه با حضور فرهيختگان، صاحبنظران و انديشمندان كشور براي تبيين موضوع هاي فرهنگي و انديشه اي طراحي شده است.
عليرضا محمدي در گفت وگو با مهدي چمران و فهيمه تهراني تهيه كننده، برنامه امشب را از ساعت 22:30 دقيقه تقديم مخاطبان مي كنند.
مصطفي چمران فيزيك‌دان، فعال سياسي، از اعضاي نهضت آزادي ايران، وزير دفاع دولت مهدي بازرگان، از همراهان موسي صدر در تشكيل جنبش امل (لبنان)، وزير دفاع ايران، نماينده دوره اول مجلس شوراي اسلامي، از فرماندهان ايران در جنگ ايران و عراق و بنيان‌گذار ستاد جنگ‌هاي نامنظم در جريان جنگ ايران و عراق بود.

مصطفي چمران در 31 خرداد ماه 1360 در مسير دهلاويه-سوسنگرد بر اثر اصابت تركش خمپاره به سرش به شهادت رسيد .

آمار بازدید خبر: 320

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات

آخرین خبر