اخبار رسانه

خدمات مربوط به بیماری ایدز

مراکز مشاوره بیماری های رفتاری، خدمات مربوط به بیماری ایدز را کاملا به صورت محرمانه و رایگان ارائه می کنند.

دکتر عباس صداقت، رییس سابق اداره کنترل ایدز و بیماری های آمیزشی در برنامه «یک نکته یک متخصص» شبکه رادیویی سلامت گفت: با اینکه بسیاری از علائم ابتلا به بیماری ایدز، شبیه دیگر بیماری هاست و علامت مشخص و بارزی برای آن از لحاظ بالینی متصور نیستیم در نتیجه از ظاهر فرد نیز نمی توان پی برد به اینکه آیا مبتلا به ایدز هست یا خیر.
وی ادامه داد: در نتیجه باید سعی کنیم از اشتراک در وسایل تزریق یا برقراری ارتباطات جنسی با افرادی که نمی شناسیم پرهیز بکنیم؛ در صورتی که احتمالا در مواجهه با این رفتارهای پرخطر قرار گرفتیم حتما آزمایش دهیم و با مشاور، قبل و بعد از آزمایش، مشورت کنیم.
رییس اسبق اداره کنترل ایدز و بیماری های آمیزشی در ادامه تصریح کرد: مراکز مشاوره بیماری های رفتاری، این خدمات را کاملا به صورت محرمانه و رایگان ارائه می کنند. این مراکز تحت پوشش معاونت های بهداشتی، دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور فعالیت می کنند.
وی افزود: با توجه به اینکه برای این بیماری یک دوره پنجره قائل هستیم به این معنا که احتمال دارد فرد با ویروس مواجه شده باشد ولیکن نتایج آزمایش ابتلا به آن بیماری را نشان ندهد و این مدت ممکن است تا سه ماه طول بکشد، تاکید ما این است که آزمایش، بدون مشاوره انجام نگیرد.
صداقت اظهارداشت: جواب و روند آزمایش ها ممکن است نیاز به توضیح مشاور داشته باشد مثلا ممکن است لازم باشد که آزمایش، تکرار شود و از این دست توضیحات؛ در نتیجه تاکید ما این است بدون اینکه از پیش با مشاور، مشورت کرده باشید به آزمایش اقدام نکنید و برای اینکه وضعیت خود را درباره بیماری ایدز ارزیابی کنید حتما به مراکز مشاوره ای بیماری های رفتاری مراجعه کنید.

آمار بازدید خبر: 231

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات