اخبار رسانه

پایگاه های نظامی آمریکا در برنامه افق مستند

چهل و پنجمين قسمت برنامه «افق مستند» درباره اهداف پشت پرده راه اندازي پايگاه هاي نظامي مختلف آمريكا در كشورهاي مختلف يكشنبه 25 تير، از شبكه افق پخش مي شود.

چهل و پنجمين قسمت برنامه تلويزيوني «افق مستند» به اهداف پشت پرده راه اندازي پايگاه هاي نظامي مختلف آمريكا در كشورهاي مختلف مي پردازد.
آمريكا بعد از جنگ جهاني دوم در كشورهايي كه جنگ را باخته بودند يا اينكه به كمك اين كشور براي بازسازي خود نياز داشتند، اقدام به تأسيس پايگاه هاي نظامي كردند و پيمان هايي نظير ناتو هم بهانه هاي خوبي براي حضور نظامي ايالات متحده بودند.
اين پايگاه ها بر اساس حفاظت از منابع استراتژيك انرژي، حمله به ديگر كشورها، كنترل اقتصادي، مواد معدني و انرژي هاي تجديد پذير در دنيا و كنترل كشورهاي مخالف با سياست هاي آمريكا و جنبش هاي مردمي راه اندازي شده اند.
آنچه مشخص است اينكه، آمريكا با وجود قدرت فراوان نظامي، اما در عين حال از روانشناسي ترس برخوردار است و با راه اندازي پايگاه هاي نظامي متعدد، بسياري از تعاملات سياسي بين المللي و معادلات منطقه اي و جهاني ناشي از حضور خود در بيش از 100 كشور دنيا را رقم زده است.
«مورجه خط اول جنگ سرد» مستندي است كه در اين قسمت از «افق مستند» به نمايش در مي آيد؛ اين فيلم روايتي است از اين فريبكاري دولت آمريكا و تلاش هاي رسانه اي براي لاپوشاني اهداف پشت پرده از راه اندازي پايگاه هاي نظامي مختلف در اقصي نقاط جهان.
ابوالفضل زهره وند سفير سابق ايران در ايتاليا هم مهمان اين برنامه خواهد بود.
«افق مستند» يكشنبه 25 تير، ساعت 20:30 و تكرار آن ساعت روز بعد ساعت 8:00 از شبكه افق پخش خواهد شد.

آمار بازدید خبر: 302

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات