اخبار رسانه

بیکاری ۳,۵ میلیون نفر در کشور

یک مدرس و مشاور کارآفرینی گفت: بر اساس تازه ترین گزارش های مرکز آمار ایران در شرایط کنونی ۳,۵ میلیون نفر جویا و آماده به کار در کشور بیکار هستند.

مسلم خانی در مصاحبه با رادیو اقتصاد ضمن اشاره به این جمله که بخش عمده ای از جمعیت بیکار کشور را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند، افزود: این افراد به دنبال کار بوده و آمادگی حضور در بازار کار را دارند ولی متاسفانه بسترهای لازم برای ورود به بازار مزبور برای آنان فراهم نیست.
وی در ادامه توانایی، تخصص و مهارت را از شاخص های مهم برای ورود به بازار کار دانست و اظهارداشت: دانش آموختگان دانشگاهی باید به بحث مهارت آموزی و کار آفرینی بیش از هر زمانی دیگر توجه داشته باشند.
این مدرس و مشاور کار آفرینی گفت: در حال حاضر ۲۳ تا ۲۴ میلیون نفر از جمعیت کشور در حوزه های مختلف صنعتی، کشاورزی و خدماتی مشغول بکار هستند.
وی در این مصاحبه افزود: طبق آخرین گزارش های مرکز آمار ایران کسب و کارهای خدماتی ۵۰ درصد از مجموع اشتغال موجود کشور را به خود اختصاص داده است.
خانی در بخش دیگری از سخنان خود افزایش و تنوع کسب و کارهای خدماتی را از جمله نشانه های حرکت بازار کار ایران از سنتی به مدرن در شرایط کنونی عنوان کرد و اظهارداشت: ظهور و حضور قوی فناوری اطلاعات و بستر وب کمک شایان توجهی کرده که کسب و کارهای خدماتی در کشور با رویکرد دانش بنیان و فناورانه رو به گسترش باشند.
وی ادامه داد: امید می رود کسب و کارهای تولیدی، کشاورزی و صنعتی بتوانند با اتصال به کسب و کارهای خدماتی زنجیره ارزش را از مرحله تولید تا مصرف نهایی کامل و خلاء ای در این زمینه وجود نداشته باشد.
برنامه «نود و هشتی ها» کاری از گروه اقتصاد و جامعه به تهیه کنندگی مهدی شیار شنبه تا پنج شنبه ساعت ۱۷ به مدت ۸۵ دقیقه از رادیو اقتصاد پخش و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

آمار بازدید خبر: 827

آخرین خبر