اخبار رسانه

انتصاب دکتر محمدحسین محمدزاده به سمت دبیر شورای معارف سیما

دكتر ميرباقري معاون رييس سازمان در امور سيما، با هدف انسجام بخشي به فعاليت هاي معارفي شبكه هاي تلويزيوني، دكتر محمدحسين محمدزاده را به سمت دبير شوراي معارف سيما منصوب كرد.

دكتر مرتضي ميرباقري معاون سيما، در حكم خود خواستار اهتمام شوراي معارف سيما در انسجام بخشي توليدات معارفي تلويزيون و تشكيل مستمر جلسات شوراي معارف سيما شد.
معاون سيما در اين حكم حفظ و ارتقاي جايگاه مرجعيت سيما در حوزه فرهنگ و معارف قرآني و اسلامي با بهره گيري از علما، روحانيت معظم و كارشناسان زبده معارفي و رسانه اي را از اولويت هاي اين شورا توصيف كرده و خواستار تحليل و بررسي گزارش هاي جامع نظارتي، پژوهشي، نظرسنجي و ارزيابي عملكرد شبكه ها در حوزه هاي معارفي شد.
بررسي اولويت هاي محتوايي برنامه ها در مناسبت هاي مذهبي، هماهنگ با سياست هاي ابلاغي معاونت از ديگر موضوعاتي است، كه در اين حكم به آن اشاره شده است.
همچنين توجه به ايده هاي نو و خلاقانه به برنامه هاي معارفي و عمق بخشي به آنها ذيل گفتمان ايمان روشن بينانه، كمك به استخدام ظرفيت رسانه هاي نوين و فضاي مجازي براي نشر و بازنشر توليدات معارفي سيما از برنامه هاي ديگري است كه دكتر ميرباقري بر آن تاكيد كرده است.
برنامه ريزي منسجم، فعال و هدفمند براي حضور سخنرانان و كارشناسان مذهبي و مداحان اهل بيت عصمت و طهارت (ع)، ارتباط هاي مستقيم با اماكن متبركه و ايجاد هماهنگي و انسجام بين واحدهاي ستادي مرتبط سازمان با شبكه ها و مراكز توليدي سيما نكاتي ديگري است كه به آن توجه شده است.

آمار بازدید خبر: 1005

آخرین خبر