اخبار رسانه

برگزاری اختتامیه ششمین دوره «اسراء»

اختتامیه ششمین دوره مسابقه تلویزیونی اسراء یکشنبه ۱۶ مهرماه برگزار می‌شود.

ششمین دوره مسابقه تلویزیونی اسراء سال گذشته مراحل تولید خود را پشت سر گذاشت و در سال ۹۶ از شبکه قرآن و معارف سیما روی آنتن رفت.
در این دوره اسراء شاهد رقابت دانش‌آموزان پسر در مقطع سنی ۱۱ تا ۱۶ بودیم که انتخاب آنها نیز با همکاری اداره‌کل قرآن، عترت و نماز آموزش صورت گرفت، به گونه‌ای که در مرحله در مرحله مدرسه، آموزشگاه و منطقه حدوداً ۵۰۰۰۰۰ نفر در مسابقه شرکت کردند و از این تعداد حدود ۶۱۰۰۰ به مرحله استانی و حدود ۱۵۰۰ نفر هم به مرحله کشوری راه پیدا کردند.
متسابقان در این دوره در رشته‌های قرائت تقلیدی از منشاوی، عبدالباسط، مصطفی اسماعیل و شحات انور با یکدیگر به رقابت پرداختند و رحیم خاکی، امین پویا و مهدی عادلی، قاریان بین‌المللی کشورمان نیز داوری مسابقات را برعهده داشتند.
سری ششم اسراء که به تهیه کنندگی و اجرای سیدوحید مرتضوی تولید و پخش شد، اینک به ایستگاه پایانی رسیده و اختتامیه این دوره قرار است یکشنبه هفته آینده به تاریخ ۱۶ مهرماه در شهرستان رامسر برگزار شود.
در این مراسم که بعد از نماز مغرب و عشاء آغاز می‌شود و از شبکه قرآن نیز به صورت زنده روی آنتن می‌رود از برگزیدگان هر رشته تجلیل به عمل می‌آید که تعداد آنها در هر یک از رشته‌ها ۵ نفر خواهد بود.
یادآور می‌شود، سری هفتم مسابقه اسراء نیز هم‌اکنون از شبکه قرآن و معارف سیما به صورت زنده در حال پخش است.

آمار بازدید خبر: 481

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات