اخبار رسانه

برنامه «چرخ» با موضوع دریافت جایزه نوبل جهانی

مجله علمی عصرگاهی شبکه چهار سیما این هفته به موضوعاتی که حائز دریافت جایزه نوبل جهانی شده اند اختصاص یافته است.

روزهای گذشته، روزهای پرخبری برای علاقمندان به علم بود، اعلام برندگان جایزه نوبل در رشته های فیزیولوژی و پزشکی، فیزیک و شیمی .نوبل پزشکی به سه دانشمندی تعلق گرفت که درباره «مکانیسم مولکولی کنترل ساعت بیولوژیک بدن انسان و سایر موجودات زنده» تحقیق کرده بودند.نوبل فیزیک به سه دانشمندی رسید که توانسته بودند با «آشکارسازی امواج گرانشی» نظریه ۱۰۰ ساله انیشتین را تایید کنند و نوبل شیمی که بخاطر دستاوردهای سه دانشمند در زمینه میکروسکوپ الکترونی به آنها اهدا شد.
به همین مناسبت تیم سازنده برنامه «چرخ» تصمیم گرفته است سه روز اول هفته جاری را به هر کدام از این موضوعات اختصاص دهند. در این برنامه ها، گفت و گوهایی علمی، با حضور درخشان استادان درجه یک و بروز ایرانی درباره تازه ترین های علم جهان تقدیم مخاطبان شبکه دانایی خواهد شد.
بنابراین گزارش در برنامه امشب موضوع عملکرد ساعت بدن ( ریتم زیستی) با حضور دکترمیرشهرام صفری محقق انستیتو دانش مغزی ریکن ژاپن، عضو هئیت علمی مرکز تحقیقات اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بررسی می شود.
برنامه «چرخ» به تهیه کنندگی مریم فیروزی و با اجرای شهریار ربانی کاری از گروه دانش شبکه چهار سیما است و شنبه تا چهارشنبه ساعت 19 به صورت زنده پخش می شود.

آمار بازدید خبر: 1454

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات