اخبار رسانه

تولید مجموعه مستند «کره شمالی»

مجموعه مستند «كره شمالي» با هدف آشنايي با زندگي و فرهنگ مردم كره شمالي و انعكاس واقعيت هاي موجود در اين كشور با همكاري مشترك سه شبكه برون مرزي پرس تي وي، هيسپان تي وي و العالم در حال توليد است.

حميدرضا بابايي مدير دفتر شبكه پرس تي­وي در تهران و مسئول هماهنگي توليد اين مستند با اشاره به آغاز مراحل توليد مستند «كره شمالي» از فروردين ماه امسال گفت: گام اول در توليد اين مستند ايجاد ارتباط با مسئولان سفارت كره شمالي در تهران بود كه با همكاري خوبي از سوي آن ها مواجه شديم و به نحو شايسته­ اي امكان حضور تيم برنامه­ ساز ايراني در كره شمالي فراهم شد.
وي به حضور گروه خبري 7 نفره ايراني در اين كشور طي روزهاي اواخر شهريور و اوايل مهر اشاره كرد و افزود: حضور يك گروه خبري با اين تعداد در كشور كره شمالي بي سابقه بوده است و به لحاظ امكانات و خدماتي كه در اختيار ما قرار داده شد و همكاري همه جانبه­ اي كه از سوي مسئولان كره شمالي صورت گرفت، بسيار حايز اهميت بوده و از نظر حرفه­ اي از جايگاه ويژه ­اي برخوردار است.
بابايي هدف اصلي توليد مستند «كره شمالي» را انعكاس واقعيت­ هاي موجود در كره شمالي و شفاف­ سازي اطلاعات اغراق­ آميزي كه رسانه­ هاي بين­ المللي از اين كشور منتشر مي ­كنند، عنوان كرد و توضيح داد: طي 10 روز حضور گروه خبري ايراني متشكل از تهيه كننده، مسئول هماهنگي، سه خبرنگار از شبكه­ هاي پرس تي­وي، هيسپان تي­وي و العالم و دو مستندساز در كشور كره شمالي از مراكز مختلف اين كشور از جمله مراكز نظامي، سياسي، اجتماعي و فرهنگي بازديد كرديم و به تهيه گزارش­ هاي مختلف از مسئولان و مردم اين كشور پرداختيم و در طول اين سفر با واقعيت­ هايي مواجه شديم كه به طور غيرواقعي از سوي رسانه­ هاي بين ­المللي انعكاس داده شده است.
مدير دفتر شبكه پرس تي­ وي در تهران همچنين درباره شرايط زندگي اجتماعي مردم كره شمالي اظهار كرد: مردم اين كشور در شرايط بسيار خوبي زندگي مي­ كنند و از امكاناتي همچون مسكن، بهداشت و درمان و آموزش و پرورش به طور رايگان برخوردارند و دولت اين كشور خدمات كاملاً رايگان و مناسبي به جمعيت حدود 30 ميليون نفري آن ارائه مي­ دهد.
وي درباره گزارش­ هاي تهيه شده در راستاي توليد مستند «كره شمالي» نيز گفت: تاكنون 3 گزارش به زبان انگليسي از شبكه پرس تي­وي، 2 گزارش به زبان اسپانيايي از شبكه هيسپان تي­وي و 2 گزارش به زبان فارسي از شبكه خبر پخش شده است و بقيه گزارش ­ها نيز به مرور پخش خواهد شد.
به گفته بابايي ماحصل سفر گروه برنامه ساز ايراني به كره شمالي در قالب مستندهاي 10 دقيقه­ اي به ارائه گزارش ­هاي كامل با نگاه عميق در زمينه ­هاي مختلف زندگي اجتماعي، سياسي، فرهنگي و اقتصادي مردم و كشور كره شمالي تهيه و توليد خواهد شد.
همچنين تهيه يك سفرنامه به زبان­ هاي انگليسي، اسپانيايي و عربي در دستور كار گروه توليد اين مستند قرار دارد.

آمار بازدید خبر: 1448

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات