اخبار رسانه

از امشب خونه خوبه سر می زنیم

مجموعه برنامه «خونه خوبه» به تهيه كنندگي علي رفيع پور از يكشنبه 28 آذر، هر شب ساعت 19:00، به صورت زنده از شبكه سه سيما پخش خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، "خونه خوبه" با موضوع خانواده و آموزش سبك زندگي به صورت گام به گام تهيه و پخش مي شود. اينكه چگونه مي توان گل و گياه در خانه پرورش داد، چگونه مي توان تغذيه درستي داشت، چگونه شنونده فعالي براي حرف هاي اعضا خانه باشيم و...، به عبارت بهتر چگونه مهارت هاي زندگي را بياموزيم و به كار ببنديم موضوع اصلي اين برنامه اجتماعي است.

مهارت هاي ده گانه زندگي كه شامل خودآگاهي، همدلي، ارتباط موثر، روابط بين فردي، تصميم گيري، حل مسئله، تفكر خلاق، تفكر انتقادي، توانايي حل مساله و توانايي مقابله با استرس ، محتواي اين برنامه تلويزيوني را تشكيل مي دهد.

از نگاه برنامه خونه به خونه هر كدام از اين مهارت ها به زير مجموعه هايي تقسيم مي شوند:

-بني عادت

اين بخش حدود 41 دقيقه از برنامه را به خود اختصاص مي دهد كه به داستان زندگي افرادي كه معتاد شدند، رهايي يافتند و افرادي كه در راه اعتياد فنا شدند مي پردازد. همچنين اين بخش شامل زير مجموعه هايي است كه به بررسي جامع اعتياد و چگونگي مبارزه با آن مي پردازد.

-جشنواره فيلم 41 ثانيه اي

اين جشنواره ماهي يكبار با موضوعاتي چون فرصت ها و تهديدهاي فضاي مجازي ، فوايد رشد جمعيت و حجاب برگزار خواهد شد و آثار رسيده هم از طرف داوران خبره ارزيابي و ارزشيابي مي شود، همچنين اين آثار از ديدگاه مردمي نيز امتياز دريافت مي كنند.

-مغز بادام

اصطلاح معروفي ميان مردم كوچه و بازار در خصوص فرزند و نوه وجود دارد كه مي گويد: فرزند مانند بادام و نوه مانند مغز بادام است. در اين بخش با استفاده از احاديث و آيات قرآن كه با تلاش كارشناسان حرفه اي در حوزه هاي جامعه شناسي، روان شناسي و جمعيت شناسي، مخاطب به فرزند آوري و افزايش جمعيت خانواده تشويق و ترغيب مي شود.

-مشاوره

در اين بخش از خدمات مشاوره حجت الاسلام والمسلمين دهبان به عنوان مجري كارشناس و دكتر محمد صادق مهدوي استاد مشاوره خانواده بهره مند خواهيم شد.

-آشپزي بر پايه طب سنتي

اين بخش با هدف ترغيب مخاطب به استفاده از غذاهاي سالم،آشپز برنامه با توجه به مزاج هاي موجود درجامعه و طبع مواد غذايي و خواص آن، چگونگي تهيه و طبخ مواد غذايي را با استفاده از مشاوره پزشكان سنتي و تغذيه همچون دكتر ميرغضنفري و دكتر يارقلي آموزش خواهد داد.

-ايران شناسي

اين بخش به معرفي و احياي سفر به طبيعت ايران با رعايت حقوق محيط زيست و نگهداري از آن مي پردازد.

-پزشكي

افرادي كه نيازمند دريافت خدمات درماني وبهداشتي از روستاها و مناطق دور افتاده ايران هستند را شناسايي و و از مردم خواسته مي شود براي يافتن پزشك حاذق و خيري كه حاضر باشد به شكل رايگان خدمات پزشكي تخصصي به نيازمندان ارايه كند .

- كارآفريني در منزل

در اين بخش تلاش مي شود، مهارت شناسايي و به كارگيري فرصت ها و استعدادهايي كه در منزل خانواده هاي ايراني براي كسب درآمد و كمك خرج در قالب كسب و كار خانگي وجود دارد معرفي شود. همچنين داستان زندگي كارآفرينان به عنوان الگوهاي موفق در اين بخش معرفي مي شوند.

-ورزش آپارتماني

پيشگيري از آسيب هاي احتمالي كه در كمين بانوان خانه دار به عنوان ركن اصلي خانه و خانواده است. شعار اين بخش برنامه :جوان نمي توانيم بمانيم اما سالم چرا .

-پرورش گل و گياه آپارتماني

اين بخش به چگونگي حفظ و پرورش گل و گياه در آپارتمان ها مي پردازد .

-ميني سريال

در هر قسمت يك سريال كوتاه طنز با حضور بازيگراني چون علي سليماني و پرستو صالحي پخش خواهد شد كه در آن به بيان مشكلات و مسائل خانواده هاي ايراني و چگونگي مواجهه، برخورد و در نهايت حل كردن آن مي پردازد.

-وب گردي

يكي از بخش هاي جذاب در برنامه هاي تلويزيوني گشت و گذار در فضاي مجازي است، در اين بخش به فضاي مجازي وب سايت ها، كانال ها و نيز تصاوير جالب منتشر شده پرداخته خواهد شد.
مجموعه «خونه خوبه» در 317 قسمت 60 دقيقه اي كاري از گروه اجتماعي شبكه سه سيما ست . در اين برنامه چگونگي كسب و به كار گيري مهارت هاي زندگي با رويكرد الگوي اسلامي- ايراني نمايش داده خواهد شد.اين برنامه با اجراي آرش ظلي پور،ژيلا صادقي و زهرا جهرمي از 28 آذر، هر شب به جز ايام تعطيل و جمعه ها، ساعت 19:00، از شبكه سه سيما پخش مي شود.

آمار بازدید خبر: 118509

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات

آخرین خبر