اخبار رسانه

بزرگداشت روز ارتش

در آستانه 29 فروردین که به نام روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی نام گذاری شده است، برنامه «سیمای خانواده» میزبان مشاور عالی فرمانده نیروی هوایی ارتش است.

در این برنامه که حدود ساعت 30 : 10 دقیقه و بصورت زنده پخش می شود، سرتیپ خلبان فرج اله براتپور مشاور عالی فرمانده نیروهوایی ارتش و فرمانده حمله ب اچ ۳ حضور دارد و با بینندگان سیمای خانواده صحبت می کند.
عملیات اچ۳، که از آن به عنوان حمله به اچ۳ نیز یاد می‌شود، یکی از عملیات‌های هوایی مهم نیروی هوایی ایران در جنگ ایران و عراق بود. از این عملیات به عنوان پیچیده ترین و همچنین یکی از بزرگترین عملیات‌های هوایی دنیا که به نام حمله فانتوم‌ها ثبت شده‌است، یاد می‌شود.[۱] طی این عملیات فانتوم‌های نیروی هوایی ارتش ایران در تاریخ 15 فروردین 1360 پایگاه هوایی الولید (پایگاه‌های هوایی اچ۳) را در غربی‌ترین نقطه عراق، در مرز مشترک عراق و اردن بمباران کردند و آن را منهدم ساختند. در این عملیات بیش از ۴۸ هواپیمای عراقی که بیشتر آن‌ها بمب افکنهای روسی (میگ ۲۳، سوخو ۲۰، توپولوف ۱۶، توپولوف ۲۲) بودند از بین رفتند.
در ادامه این برنامه که با اجرای هرمز شجاعی مهر و زهرا شوقی پخش می شود، دکتر نامدار که روانشناس هستند درباره ازدواج و مسایل مربوط به آن صحبت می کنند.
در دو بخش هنری و آشپزی هم مریم ایل خانی طرز تهیه گلی زیبا و مهدی نمازی طرز پخت توپ برنجی ریسوتو را آموزش می دهند.
برنامه «سیمای خانواده» کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیماست که به تهیه کنندگی احسان نیلی هر روز بجز جمعه ها پخش می شود.

آمار بازدید خبر: 227

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات