اخبار رسانه

رسانه ملی حامی نظام سلامت است

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، دكتر علي عسكري صبح امروز ميزبان دكتر قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت درمان و آموزش پزشكي و معاونان وي بود .

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، دكتر علي عسكري صبح امروز ميزبان دكتر قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت درمان و آموزش پزشكي و معاونان وي بود .

دكتر عسكري در اين نشست،سازمان صدا و سيما را رسانه اي حاكميتي دانست كه همكار تمام دستگاه ها و حامي فعاليت هاي ارزشمند آنها به ويژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي است كه مردم با آن بسيار سر و كار دارند. وي افزود: در كنار حمايت از همه دستگاه هاي خدمتگذار ، نگاه ما به وزارت بهداشت و درمان، كه مجري طرح جامع سلامت است، نگاهي ويژه خواهد بود چراكه معتقديم جامعه اي كه از بهداشت و سلامت كافي برخوردار باشد جامعه اي آرماني به شمار مي رود.

دكتر عسكري بهداشت را موضوعي كليدي در جامعه دانست و تاكيد كرد رسانه ملي در برنامه هاي خود اهتمام ويژه اي به پرداختن به اين موضوع دارد و راه اندازي شبكه هاي 24 ساعته راديويي و تلويزيوني" سلامت" و اختصاص بخش هاي مهمي از برنامه هاي اجتماعي در شبكه هاي مختلف، به مقوله بهداشت نشان از اين نگاه سلامت محور است.

دكتر عسكري همچنين از توجه ويژه رسانه ملي به توليد برنامه هايي براي آموزش سلامت و تغذيه مادران خبر داد و افزود: مادران سكاندار سلامت جامعه هستند و برنامه ريزي ما روي آموزش مادران بطور جدي در حال پيگيري است. رئيس رسانه ملي يادآور شد :بايد از طريق رسانه به جامعه آموزش داد كه به سلامت خود توجه بيشتري كنند . وي تصريح كرد: به همين علت نيز در شبكه هاي مختلف علاوه بر دو شبكه ويژه "سلامت"، بسته هاي متعدد پيام در قالب هاي متنوع تهيه مي شود تا در عرصه سلامت آگاهي بخشي مناسبي به مردم انجام شود.

دكتر علي عسكري با تاكيد بر كارهاي بزرگي كه در حوزه سلامت براي مردم شده، نقد سازنده را ابزاري براي اجراي عدالت دانست و افزود :اگر نقد در جاي خود با ظرافت و هوشمندانه مطرح شود و هدف تخريب نباشد، بي شك اثرگذار خواهد بود و منافع آن به مردم خواهد رسيد. وي با اعلام آمادگي سازمان صدا و سيما براي انعكاس خدمات مفيد و موثر در حوزه هاي مختلف خدمت رساني به مردم گفت: اگر در جايي از يك كاستي انتقاد مي شود ، صرفا براي برطرف كردن آن است و قصد تخريب وجود ندارد.وي افزود: نقد رسانه نسبت به برخي سياست ها مبتني بر نقد منصفانه و سازنده است و لذا آمادگي داريم اگر جايي اشكالي وجود دارد آن را برطرف كنيم.

دكتر عسكري اظهار داشت:من نيز نقد هاي مربوط به رسانه ملي را مطالعه مي كنم و اگر منصفانه و با رويكرد سازنده باشد، آن را به مديران ارجاع مي دهم كه به آن توجه كنند چون چنين نقد هايي را سازنده مي دانم. وي تبليغ براي توسعه گردشگري سلامت را از جمله موضوعات همكاري صدا و سيما و وزارت بهداشت عنوان كرد و افزود : كشورهاي همسايه هيچ يك به اندازه ايران در حوزه سلامت پيشرفت نكرده اند و ما مي توانيم با تبليغ توانمندي هاي حوزه سلامت و بهداشت،به ويژه در شبكه هاي برون مرزي، حوزه گردشگري سلامت را فعالتر كنيم كه به نوعي بازار يابي موثري در اين زمينه خواهد بود.

وي در پايان آمادگي سازمان صدا و سيما را براي تقسيم وظايف و همكاري در جهت آموزش سلامت عمومي با وزارت بهداشت اعلام كرد.

دكتر هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي هم در اين ديدار ضمن ارائه گزارشي از اجراي طرح تحول سلامت در دولت يازدهم، از حمايت هاي رسانه ملي از اين طرح قدرداني كرد و افزود:انصافا صدا و سيما تنها رسانه اي بوده كه بيشترين حمايت را در طرح تحول سلامت از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي كرده است . وي در ادامه ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در طرح تحول سلامت جامعه تصريح كرد:اهداف كلي اين طرح بر كاهش پرداخت حق بيمه از جيب مردم و ارتقاء عدالت در بستر سلامت جامعه استوار بوده است.

دكتر هاشمي يادآور شد در اين سه سال ، توسعه زيرساخت هاي سلامت مورد توجه بوده است كه مي توان به بازسازي بيمارستان ها و مراكز بهداشتي، نوسازي تخت هاي بيمارستاني و افزايش حدود 13 هزار تخت بيمارستاني در كشور اشاره كرد. وزير بهداشت در ادامه با اشاره به اينكه برخي طرح تحول را صرفا به نفع پزشكان دانسته اند، گفت: چنين مطلبي صحيح نيست چرا كه 56 درصد پول طرح تحول براي حفاظت مالي از مردم صرف شده است ، 24 درصد آن براي بازسازي زيرساخت ها بوده است و حدود 20 درصد آن هم پرداختي پزشكان ، كادر درماني و پرستاران بوده است.

دكتر هاشمي تصريح كرد : طرح تحول سلامت مربوط به نظام است و لذا معتقديم بايد آن را درست اجرا كنيم تا مردم اميدوار شوند. وي گفت: در موضوع سلامت بايد به اصلاح رفتار هاي مردم در اين حوزه توجه نشان دهيم ، بنابر اين، رسانه با فرهنگ سازي مي تواند عامل مهمي در اصلاح رفتاري جامعه باشد.

دكتر هاشمي فرهنگ سازي را موثر ترين راه براي پيشگيري از بيماري ها در جامعه دانست و افزود:نقش رسانه ملي در اين فرهنگ سازي بسيار اهميت دارد و به عبارت ديگر توليدات فرهنگي و رسا

آمار بازدید خبر: 1738

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات