اخبار رسانه

ماه مبارک رمضان با ویژه های شبکه سه

در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان ویژه برنامه های گروه های مختلف شبکه سه سیما اعلام شد.

به مناسبت ماه مبارک رمضان گروه های فیلم و سریال ، اجتماعی و فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیما ویژه برنامه های خود معرفی کرده اند:
گروه اجتماعی
«ماه عسل» به تهیه کنندگی و اجرای احسان علیخانی در 30 قسمت 75 دقیقه ای ویژه افطار شبکه سه که به صورت زنده روانه آنتن خواهد شد. این ویژه برنامه گفتگو محور با رویکرد مثبت نگری، مهربانی و امید بخشی و تمرکز بر مقولاتی چون ایثار، از خود گذشتگی و بخشش، داستان های جذاب زندگی افرادی که از لحاظ اجتماعی، فرهنگی و علمی در شرایط خاص قرار دارند را به مخاطبین ارائه می نماید. این برنامه از پنجشنبه 27 اردیبهشت، هر شب ساعت 19 روی آنتن شبکه قرار می گیرد. تکرار این برنامه 8 صبح روز بعد خواهد بود.
جُنگ ترکیبی «ماه سپید» با حضور ستاره های نام آشنا در حوزه بازیگری و خوانندگی، ورزشکاران و کارشناسان مذهبی با رویکردی خانواده پسند، میهمان مخاطبان شبکه سه خواهد بود. این برنامه با اجرای محمد رضا حسینیان و ابوالفضل آقاخانی، هر شب از ساعت 22:45 روی آنتن شبکه سه سیما قرار می گیرد .
«سرتون سلامت» به تهیه کنندگی علی زاهدی در 60 قسمت 5 دقیقه ای تهیه شده است. این برنامه در خصوص طب سنتی و کارکرد آن در ایام ماه مبارک رمضان از زبان کارشناسان بیان می شود و به صورت میان برنامه و به دفعات هر روز در ماه مبارک روی آنتن می رود .
گروه فرهنگ و معارف اسلامی
«ساعت ملاقات»
ویژه برنامه سحرگاهی شبکه سه سیما با عنوان «ساعت ملاقات» از پنجشنبه 27 اردیبهشت ماه مصادف با اول ماه مبارک رمضان از ساعت 3 بامداد روی آنتن شبکه سه سیما قرار می گیرد .
«ساعت ملاقات» به تهیه کنندگی هادی پورحامدی و اجرای حامد عسگری در 30 قسمت 60 دقیقه ای میهمان سفره های سحرگاهی مخاطبان این شبکه خواهد بود .
این برنامه دارای بخش های مختلفی چون صدایت می کنم، نجوای نهانی ادمی با خالق، هرکه در اطراف ماست، بندگی ازدیدگاه امیرالمومنین (ع) به روایت استاد دکتراسماعیلی، داستانک و شاعرانه های عارفانه به روایت حامد عسگری، دعای سحر، دعای ابوحمزه، فرازهایی ازصحیفه ی گرانقدر امام سجاد(ع) و...است .
گفتنی است، پخش این برنامه سحر گاهی ازپنجشنبه 27 اردیبهشت آغازمی شود و تا پایان ماه مبارک ادامه خواهد داشت .
کارگردان هنری «ساعت ملاقات» رضا حماسی است و عمار باستان فر کارگردانی تلویزیونی آن را عهده دار است. نویسندگی و اجرای برنامه نیز برعهده حامد عسگری است .
برنامه «اصل مطلب» به تهیه کنندگی مهدی امینی در 40 قسمت 4 دقیقه ای است که اخلاق در جامعه را در منظر قرآن و از نگاه اسلام به شکل مختصر و مفید مطرح می کند تا بیننده در کوتاه ترین زمان بیشترین بهره را ببرد. این مباحث توسط حجت الاسلام والمسلمین دکتر رفیعی مطرح می شود.
«سمت خدا» به تهیه کنندگی سید عبدالمجید رکنی و با اجرای نجم الدین شریعتی هر روز بجز جمعه ها از ساعت 13:30 روانه آنتن خواهد شد. این برنامه با حضور کارشناسان به مباحث ذیل می پردازد .
روزهای شنبه حجت الاسلام عابدینی، بحث سیره تربیتی انبیای الهی در قرآن کریم را پیگیری خواهند کرد، حجت الاسلام سید جواد بهشتی بحث تقوای الهی در قرآن کریم را روزهای یکشنبه خواهند گفت، حجت الاسلام فرحزاد شرح ادعیه صحیفه مبارکه سجادیه را در روزهای دوشنبه، حجت الاسلام نظری منفرد در روزهای سه شنبه این ماه از نامه های امیرالمومنین در نهج البلاغه سخن خواهند گفت و روزهای چهارشنبه طبق روال ماه های گذشته، حجت الاسلام لقمانی از هنر خوب زیستن خواهند گفت. روزهای پنجشنبه ماه رمضان در محضر حجت الاسلام سید مهدی میرباقری خواهیم بود که به شرح دعاهای وارده از اهلبیت علیهم السلام خواهند پرداخت .
همچنین با توجه به لزوم توجه مخاطبین به موضوع احکام شرعی، در این ماه مبارک، در اول هر قسمت از هر برنامه یک مسئله شرعی احکام نیز گفته خواهد شد. بازپخش برنامه «سمت خدا»، روز بعد ساعت 4:30 بامداد خواهد بود .
مجموعه برنامه «یک ماه مانده» با موضوع مهدویت از 28 اردیبهشت ماه، جمعه ها بعد از اذان ظهر روانه آنتن شبکه سه سیما می شود .
با توجه به نیاز بشر امروز به امر ظهور و مهدویت، مجموعه برنامه «یک ماه مانده» به تهیه کنندگی و کارگردانی سید امیر حسین میر حسینی می کوشد رسانه ای برای ظهور و مرهمی به بی قراری دوری از صاحب الزمان (عج) باشد.
«ادب حضور»
مجموعه مستند «ادب حضور» در 6 قسمت 30 دقیقه ای به تهیه کنندگی حسن محمدیان مفرد کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیماست که به نقش اجتماعی هیئات مذهبی در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب کرمانشاه و کوهبنان کرمان می پردازد. این مجموعه برنامه از نیمه رمضان و در دهه اکرام (میلاد امام حسن (ع)) تا لیالی قدر پخش خواهد شد.
ترتیل خوانی قرآن کریم به تهیه کنندگی سید مصعب لواسانی در 30 برنامه 75دقیقه ای با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حاج ابوالقاسم به عنوان کارشناس و از ساعت 15 به

آمار بازدید خبر: 566

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات

آخرین خبر