اخبار رسانه

"افق روشن" و کودکان کار

پدیده کودکان کار امروزه یکی از معضلاتی است که گریبانگیر اکثر شهرهای بزرگ است. گسترش این پدیده به حدی است که جوامع توسعه یافته و در حال توسعه را به یک اندازه به خود مشغول کرده است.

کودکان همیشه از اولین قربانیان دگرگونی سیاسی و اقتصادی ناموزون هستند ، آنها به ناگزیر تاوان اقداماتی را می پردازند که در بروز آن کمترین نقشی را نداشته اند. بحران کنونی در خاورمیانه و درگیری های داخلی و مداخلات نظامی در این کشورها بر حجم مصیبت های کودکان افزوده است. موج گسترده کودکان کار و نیز سواستفاده های نامشروع از کودکان، پیامد قطعی و گسترده این تحولات است. این منطقه در آینده شاهد فجایع زیادی از این دست خواهد بود. اثرات این موضوع درازمدت است و در آینده نامعلومی نیز این منطقه را متاثر خواهد کرد. از پس این تحولات انسان هایی پا به عرصه می گذارند که ناآرامی را با روان ناآرام خود همچنان به جامعه تحمیل خواهند کرد. بکارگیری کودکان و سوء استفاده از آنان در عملیات جنگی علاوه بر همه آسیب های جسمی و روانی که برای آنها در پی دارد، حس ترحم، مهربانی و عاطفه را در آنها از بین می برد و آن را با حس تنفر و خشونت جایگزین می کند.
رادیو سلامت برنامه "افق روشن" کاری از گروه اجتماعی دوشنبه ۲۱ خرداد ماه در ساعت ۹:۰۵ به بررسی ضرورت توجه به حقوق کودکان کار پرداخت.

آمار بازدید خبر: 233

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات