اخبار رسانه

تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی با برنامه «روی خط اقتصاد»

رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده ایران بر ضرورت احیای صنعت پرواربندی دام سبک با شدت هرچه تمامتر در کشور تاکید کرد.

منصور پوریان در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد ضمن اشاره به این جمله که در بخش پرواربندی دام سبک در کشور بسیار ضعیف عمل شده است، افزود: این در حالیکه تلاش های خیلی خوبی در دولت های قبل به جهت ایجاد دامداری یا شهرک های پرواربندی برای پرورش گوسفند صنعتی صورت گرفته بود منتها طرح مدنظر به درستی انجام نشدچرا که سیستم مصرف و قصابی گرایش زیادی به دام پرواربندی ندارد.
وی همچنین اظهارداشت: وزن دام تولیدی در سیستم پرواربندی بالاست متاسفانه سیستم قصابی و مصرف کنندگان نهایی جثه دام با وزن پائین را نسبت به وزن بالا ترجیح می دهند.
رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده ایران گفت: تمامی این موارد و مسائل باعث شد کشور با کاهش نسبی در بخش دام مواجه شود.
وی ضمن اشاره به واردات نخستین محموله شش هزار راسی دام زنده گوسفندی از قزاقستان برای تنظیم بازار گوشت قرمز به کشور افزود: این واردات تا حدی می تواند کمک حال بازار باشد بنابراین برای رفع مشکل بصورت ریشه ای باید سیستم پرواربندی در جامعه احیا و تقویت شود.
پوریان در ادامه با بیان اینکه احیای پرواربندی تنها با اجازه بازارهای مختلف شدنی است، یادآورشد: صادرات از جمله راهکارهای کلیدی و موثر در این حوزه است.
برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت ۱۹ به مدت ۵۵ دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و حسن سعید کلاهی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف ۹۸ مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

آمار بازدید خبر: 465

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات