اخبار رسانه

مدارس با «پرانتز باز»

بازهم با پایان یافتن فصل تابستان بوی مهر در شهرها و کوچه های کشورمان پیچیده است. و باز هم مدارس چشم به در دوخته اند و به انتظار نشسته اند تا سال تحصیلی جدید را همراه با دانش آموزان آغاز کنند.

آغاز سال تحصیلی و رفتن به مدرسه نیازمند آمادگی روانی، ذهنی و فکری دانش آموزان در تمام مقاطع تحصیلی است و باید به گونه ای برنامه ریزی شود که دانش آموزان برای آغاز سال تحصیلی جدید، حضور در مدرسه، دستیابی به تجربه های جدید، یادگیری مطالب و مفاهیم جدید لحظه شماری کنند و مشکلاتی از قبیل توزیع کتب دانش آموزی، تولید و توزیع مناسب فرم های دانش آموزی و خرید لوازم التحریر و نوشت افزارهای لازم و...نداشته باشند.
به طور کلی در هر مقطعی از تحصیل برای دانش آموزان آمادگی هایی لازم است تا فصل آموزش را به نحو احسن آغاز و ادامه دهند.
در این میان آموزش و پرورش نقش به سزایی در آمادگی برای شروع سال تحصیلی دانش آموزان دارد.
به همین خاطر برنامه پرانتز باز امروز دوشنبه 19 شهریور با دعوت از مرتضی شکوهی مدیر کل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پروش در رابطه با آمادگی این وزارتخانه برای بازگشایی مدارس با مخاطبین شبکه امید صحبت خواهد کرد.
پرانتز باز، برنامه ای است که تلاش می کند با بخش‌های مختلف مثل اخبار هفته، (خبرهای فرهنگی، ورزشی و...) پرسش و پاسخ با مخاطب نوجوان، تریبون آزاد، نوجوان خبرنگار، پخش عکس و فیلم مخاطبان، دل نوشته و ... نوجوانان را در زمینه‌های مختلف نسبت به اتفاقات و مسائل جامعه و کشور خود پیگیر و هوشیار کند.
نوجوانان می‌توانند با ارسال سوژه‌های ویژه خبری از رویدادهای پیرامونشان و مسائل خاص خود از طریق راه‌های ارتباطی شبکه امید و برنامۀ پرانتز باز در این برنامه مشارکت داشته باشند.
برنامه «پرانتز باز» به تهیه کنندگی محمود فلاح پرویزی و با اجرای محمودرضا قدیریان و فاطمه رضاپور و همچنین با حضور 6 دبیر خبر نوجوان روزهای دوشنبه و جمعه ساعت 17 و 23 از شبکه امید پخش می شود.

آمار بازدید خبر: 1509

آخرین خبر