اخبار رسانه

مستند «سی و ششمین روز زمستان» روایتی است از شورش کمونیست‌ها

دومین قسمت مجموعه مستند «سی و ششمین روز زمستان» با عنوان سوادکوه، روایتی از حادثه تروریستی سال 60 در منطقه آمل، پکشنبه 23 دی ماه از شبکه افق پخش خواهد شد.

مستند «سی و ششمین روز زمستان» روایتی است از شورش کمونیست‌ها در سال‌های اولیه پس از پیروزی انقلاب و انتخاب جنگل‌های آمل به عنوان پناهگاه توسط آنها که خود را گروه سربداران می‌نامیدند.
داستان از این قرار است که در سال 1360 حملات متعددی از سوی آنها علیه مردم بی دفاع منطقه صورت گرفت که منجر به شهادت برخی از هم وطنان شد ولی در نهایت و در زمستان آن سال، طی حمله‌ای وسیع که با حمایت مردمی همراه بود، غائله کمونیست‌ها در شمال کشور به پایان رسید.
در دومین قسمت به شهر سوادکوه و نقشه کمونیست ها برای نفوذ به این منطقه اشاره می شود؛ اصغر گرزین مسئول اطلاعات وقت منطقه در این باره توضیحاتی می دهد و بخش هایی هم به صورت نمایشی از حادثه زمستان سال 60 به تصویر کشیده می شود.
گفتنی است این مجموعه در 5 قسمت ساخته شده و 140 دقیقه از تصاویری که گرفته شده در این پنج قسمت مورد استفاده قرار گرفته است.
دومین قسمت «سی و ششمین روز زمستان» کاری از حجت الله اسحاقی اطربی را می توانید یکشنبه 23 دی ماه ساعت های 19:40 و 23:00 و همینطور دوشنبه ساعت 9:00 از شبکه افق ببینید.

آمار بازدید خبر: 144

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات

آخرین خبر