اخبار رسانه

«نمودار» به تهیه کنندگی حسین سینجلی و سردبیری زهرا رضا نیا

امیردریادار حبیب اللّه سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران مهمان قسمت چهارم برنامه «نمودار» بود، امیر سیاری در ابتدا به پیشرفت های نیروی دریایی ارتش و به خصوص ناوشکن ها پرداخت و درادامه به دستورات مقام معظم رهبری در این راستا اشاره کرد.

امیرسیاری درابتدای برنامه درپاسخ به سوال مصطفی امامی دررابطه با پیشرفت های صنایع دریایی گفت: ما درابتدای جنگ تجهیزات خوبی داشتیم که البته ساخت خارج بود ودر بحث تعمیرات اساسی ما هیچ دخالتی درآنها نداشتیم، فقط کاربری تجهیزات را انجام می‌دادیم. و زمانی که ما دشمن را از سرزمین خارج کردیم آنها تصور می‌کردند ما توانایی ساخت و تولید این ناوها و ناوشکن هارا نداریم، اما درواقع حقیقت قضیه آن است که همتی پای کار آمد، یک دستور امام(ره) و دیگری همت جوانان آن مقطع زمانی که به هرطریقی توانایی تهیه تجهیزات را به دست بیاوریم و بعد بتوانیم به کار ببریم.
نکته دیگرآن است که ما از همان 22بهمن 57 و حتی قبل تر وارد تحریم شدیم و هیچ تجهیزاتی به ما داده نشد، قطعات اندک ما که در انبار بود تمام شد و سال های اول و دوم دفاع مقدس را که پشت سرگذاشتیم هیچ قطعه ای موجود نبود. همین عامل کار جهادی و همت جوانان شد و در ابتدا به تعمیرات و آشنایی با دستگاها پرداختیم و بعد آن به ساخت قطعات و تولید آنها رسیدیم.
دریادار امیر سیاری در ادامه به دستاورد ها پرداخت و افزود: ما همیشه می‌گوییم یک خط‌کش مقایسه باید داشته باشیم تا با آن اندازه بگیریم تا بتوانیم نمودار آن را رسم کنیم که کجا بوده ایم و امروز کجای کارهستیم، درواقع ما همان هستیم که بعد انقلاب فکر می‌کردند نمی‌توانیم تعمیر و تولید کنیم ولی ما آمدیم وارد شدیم و هشت سال جنگ را پشت سرگذاشتیم و از تجهیزات به بهترین نحو استفاده کردیم و امروز باید این تجهیزات را حفظ کنیم و ارتقا دهیم و از تجربیات استفاده می‌کنیم تا جایگاه خودمان را حفظ کنیم و درنهایت باید گفت امروز به جایی رسیده ایم که میتوانیم در عرصه دریا، ناو و موشک انداز را باهمه ی فناوری ها بسازیم.
وی درادامه به دستورمقام معظم رهبری پرداخت و گفت: سال 87 که مقام معظم رهبری فرمان دادند در آب های آزاد حضور پیدا کنید ما در آب های آزاد حضور پیدا کردیم و تحلیل گران خارجی حضور ما در مدیترانه را غیرقابل باور می‌دانستند.
امیرسیاری درپاسخ به سوال مصطفی امامی دررابطه با زیردریایی های ایران و مزیت های آن گفت: ما قبل از انقلاب زیردریایی نداشتیم، و قرارداد برای خرید از خارج از کشور داشته‌ایم، تا در سال های 70،71 سه زیردریایی خریداری شد و برمبنای این خرید آنها هیچ کمکی به ما در زمینه تعمیرات نکردند،و بعد این طبق دستور مقام معظم رهبری ما خودمان به تعمیرات اساسی پرداختیم، و امروز به مرحله تولید و ساخت این زیردریایی ها رسیده ایم.
«نمودار» به تهیه کنندگی حسین سینجلی و سردبیری زهرا رضا نیا هر شب به غیر از روزهای جمعه ساعت 19 پخش می شود.

آمار بازدید خبر: 1185

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات

آخرین خبر