اخبار رسانه

«کارنامه» روایتی از چهار دهه توسعه و آبادانی خراسان جنوبی

مستند «کارنامه» روایتی از چهار دهه توسعه و آبادانی خراسان جنوبی در سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، یکشنبه این هفته از شبکه افق پخش می شود.

مجموعه چهل سالگی انقلاب، کاری از سیمای مراکز استانی صدا و سیماست که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تولید شده است.
«کارنامه» هم عنوان مستند سیمای مرکز خراسان جنوبی در این زمینه است؛ مستندی درباره چهار دهه تلاش برای ساختن استانی در شرق ایران که ظرفیت های بی شماری در راستای تحقق توسعه پایدار دارد.
خراسان جنوبی یکی از استان‌های ایران است. این استان در شرق ایران واقع شده و مرکز آن، شهر بیرجند است؛ این منطقه شامل محدوده‌ای از خراسان بزرگ است که در گذشته قهستان نامیده می شد.
در این مستند ابتدا به تحولات بنیادینی که طی سال های اولیه بعد از انقلاب در خطقه خراسان به وجود آمدند اشاره می شود و سپس پیشرفت های سنوات بعد مورد بررسی قرار می گیرد به ویژه تحولاتی که بعد از تقسیم خراسان بزرگ به سه استان خراسان جنوبی، رضوی و جنوبی شاهد آنها بوده ایم.
مستند «کارنامه» یکشنبه 28 بهمن ساعت 21:00 از شبکه افق پخش می شود و تکرار آن هم برای پخش در ساعت های 1:30 و 15:30 روز بعد در نظر گرفته شده است.

آمار بازدید خبر: 2073

آخرین خبر