اخبار رسانه

نکاتی درباره احکام شرعی و اعتقادی

حجت الاسلام محمدی، کارشناس مسایل دینی، در برنامه امروز «آفتاب شرقی» درباره مسایل اعتقادی صحبت می کند.

در برنامه گذشته بیان شد: قربان، به معنی آن چیزیست که انسان را به خدا نزدیک میکند و باعث تقرب می شود و برای آنکه انسان بتواند به قرب برسد، دو‌گام باید بردارد یکی آنکه مطلوب را ببیند و هدف را گم نکند و جز محبوب را فراموش کند.
حجت الاسلام محمدی افزود: با قربانی انسان تزکیه می کند و آلودگی های قلبش را پاک میکند و در گام دوم انسان احتیاج به ابزاری برای حرکت دارد و بهترین ابزار نماز است.
این کارشناس حوزه قرآن و معارف تاکید کرد: در قربانی واجب، واجب است گوشت قربانی بر سه بخش تقسیم شود یک بخش به فقرا داده شود، یک بخش هدیه داده شود و بخشی هم توسط خود فرد مصرف شود.
حجت الاسلام محمدی گفت: کسی که از گناه توبه کرده همچون کسی است که اصلا گناه نکرده و نباید هیچوقت از بخشش خداوند نا امید بود.
علاقمندان می توانند ادامه سخنان ایشان را در برنامه امروزآفتاب شرقی بشنوند و همچنین خلاصه مکتوب سخنان هفته های گذشته این کارشناس و دیگر کارشناسان برنامه «آفتاب شرقی» را در سامانه پیام رسان سروش به آدرس @aftab_sharghiدریافت کنند.
برنامه «آفتاب شرقی» کاری از گروه معارف شبکه یک سیماست که به تهیه کنندگی سعید عباسی هر روز بجز جمعه ها ساعت 50 : 10 دقیقه از این شبکه پخش می شود.

آمار بازدید خبر: 370

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات

آخرین خبر