اخبار رسانه

شبکه پنج در هفته دفاع مقدس

شبکه پنج سیما، همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس به منظور ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و تقدیر از جانفشانی ها و رشادت های یادگاران هشت سال دفاع مقدس، با تدارک برنامه‌های متنوع در قالب‌های مختلف برنامه ترکیبی، فیلم سینمایی، مستند و...به استقبال این هفته می رود.

فصل اول برنامه تولیدی – ترکیبی " چهل ستون" با محوریت معرفی دستاورد های امنیتی – دفاعی کشور در چهل سالگی انقلاب اسلامی،در هفته دفاع مقدس به مدت 10شب از 31 شهریورماه ساعت 21 روانه آنتن می شود.
این برنامه کاری از گروه سیاسی شبکه پنج به تهیه کنندگی محمد حسین سعادتی ، در هر قسمت میزبان فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران است.
در این برنامه فرماندهان نظام روبروی ۱۰ جوان می نشینند(پنج خانم و پنج آقا) و پاسخگوی ابهامات و دغدغه های جوانان نسل چهارم انقلاب هستند.
برنامه ترکیبی " چهل ستون" بخش اصلی آن را گفتگوی گرم و صمیمانه ی جوانان با فرماندهان تشکیل می دهد.
در دیگر بخش های این برنامه می توان به دو بخش موشن گرافیک معرفی مهمان و معرفی دست آورد های هر نیرو، دعوت از مهمانانی در باغ موزه دفاع مقدس مرتبط با موضوع هر قسمت از برنامه، خلاصه قسمت قبل اشاره کرد.
چهل ستون اشاره به 40 شخص تاثیرگذار کشور دارد که بی واسطه با جوانان در فضایی صمیمی به صحبت و گفتگو می نشینند.
سردار علی فدوی (جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)، امیر سیاری معاونت هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوا و فضا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و... مهمانان این برنامه هستند.
یکی از ویژگی های این برنامه حضور جوانان در ساخت و تولید آن هستند.
جشنواره فیلم های سینمایی دفاع مقدس
واحد تامین برنامه شبکه پنج سیما، برای این ایام جشنواره ای از فیلم های سینمایی دفاع مقدس را تدارک دیده است. این جشنواره از 24 شهریورماه هرشب ساعت 21:30 با پخش یک فیلم سینمایی در ژانر دفاع مقدس به استقبال این هفته رفته است. کانی مانگا، چ، عقاب ها، دوئل، کیمیا، تنگه ابوقریب و... فهرست فیلم های این جشنواره است. با شروع هفته دفاع مقدس
یکشنبه 31 شهریور ماه به ترتیب فیلم هایی دکل، شب واقعه، اروند، برج مینو، بلمی به سوی ساحل و توئی که نمی شناختمت تا پایان هفته هر شب ساعت 22 برای مخاطبان پخش می شود.
آبروی کوچه ها
" آبروی کوچه ها" کاری از گروه معارف شبکه پنج سیماست که در هفته دفاع مقدس بر روی آنتن می رود.
این برنامه دارای آیتم هایی همچون روایتگری جنگ ، تهیه مستند از محل زندگی شهید ، مصاحبه با خانواده شهید و همرزمان ، پخش تصاویری موجود از شهید ، تیتراژ و .... با تهیه کنندگی فاطمه حبیبی است.
برنامه " آبروی کوچه ها " با دعوت از همرزمان و اهالی محله در لوکیشن برنامه به معرفی شهید ، بیان خاطرات زندگی و لحظه شهادت ایشان ،نمایش عکس ها و یادگاری های برجای مانده از شهید و .... می پردازد.
برنامه دستخط در هفته دفاع مقدس
برنامه«دستخط» در هفته دفاع مقدس میزبان امیر سرلشگر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جهموری اسلامی ایران بود. این برنامه جمعه 29 شهریورماه ساعت 17 از شبکه پنج سیما پخش شد.
برنامه" به خانه بر می گردیم" با دعوت از خانواده رزمنده گان این دوران، تهیه میان برنامه های مناسبتی هفته دفاع مقدس و..... با مخاطبان همراه می شود. این دو برنامه کاری از گروه خانواده و کودک است.
گروه تهران و شهروندی با برنامه گفتگو محور " تهران 20" نیز در هفته دفاع مقدس معطوف به این ایام خواهد بود. برنامه " در شهر " نیز به پوشش رسانه ای و تصویری برنامه های این ایام می پردازد.

آمار بازدید خبر: 139

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات

آخرین خبر