اخبار رسانه

تحلیل پیش از بازی امروز تیم ملی والیبال مقابل استرالیا

برنامه "صبح و ورزش" شنبه ۳۰ شهریور در گفتگو با محمود افشاردوست، کارشناس والیبال به موضوع بازی امروز تیم ملی والیبال مقابل استرالیا در چهارچوب مسابقات قهرمانی آسیا اختصاص داشت.

بیستمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا که از ۲۲ شهریور آغاز شده است، شنبه ۳۰ شهریور به پایان می‌رسد. جمعه دیدارهای مرحله نیمه‌نهایی برگزار شد و ایران و استرالیا با پیروزی مقابل حریفان خود به دیدار نهایی صعود کردند. استرالیا تمام هفت مسابقه خود در این دوره از رقابت‌ها را با پیروزی پشت سر گذاشته است. اما ایران در یکی از هفت بازی خود باخت که آن تک شکست هم مقابل همین تیم استرالیا بود. این دو تیم در مرحله اول مسابقات با هم روبرو شدند که آن مسابقه با برتری سه بر یک استرالیا به پایان رسید.
محمود افشاردوست، کارشناس والیبال پیرامون علت شکست تیم ایران در بازی نخستش مقابل استرالیا اظهار کرد: در بعضی از بازیها نتایجی رقم می خورد که به نوعی تلنگر و باعث حواس جمعی تیم می شود. بازی با استرالیا به ما گوشزد کرد که جدی تر مسابقات را ادامه دهیم و خودمان را در مرحله گروهی از پیش برنده ندانیم. بهترین زمان ممکن این اتفاق افتاد چون در ادامه توانستیم بهتر کار کنیم و حواسمان جمع باشد تا به فینال رسیدیم.
وی ادامه داد: در آن بازی تیم اشکالاتی داشت که اگر در بازی امروز ادامه داشته باشد کار را سخت می کند. تیم استرالیا قدو قامت بلندی دارد بنابراین سطح دفاعی محکمی دارد. ما باید شرایطی را فراهم کنیم که دریافتهای اول به بهترین شکل به دست معروف برسد تا با یک دفاع کار حمله را به اتمام برسانیم. اگر نتوانیم دریافت خوبی داشته باشیم مطمئنا دفاع تیم استرالیا ما را اذیت می کند. بعلاوه حتما باید فکری به حال سد بازیکن مهاجم پشت خط زن این تیم داشته باشیم. افشاردوست درخصوص علت افت نشاط در تیم ملی گفت: تیم ملی در لیگ ملتها بازی کرد. همچنین مسابقات قهرمانی آسیا و بعد مسابقات ژاپن و انتخابی المپیک را در پیش دارد. لیگ هم بزودی شروع خواهد شد. اوج آمادگی و مسائل روحی و روانی و انگیزشی باید در برنامه تیم ملی تعریف شود که قطعا تعریف شده است.بعد از هر تورنمنتی بازیکنان تحت فشار بدنی قرار می گیرند و ممکن است دچار افت شوند، این افت بازیکنان را تحت فشار عصبی قرار می دهد و نمی توانند توانایی که دارند را اجرا کنند. همچنین شراطی که بر فدراسیون حاکم است بر این موضوع بی تاثیر نیست.
برنامه "صبح و ورزش" شنبه ۳۰ شهریور با اجرای اکرامی و هاشمی و کارشناسی منصوریان پخش شد. این برنامه همه روزه به جز جمعه ها از ساعت ۶ تا ۸:۳۰ تقدیم شنوندگان می شود.

آمار بازدید خبر: 148

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ،پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

  • توضیحات:
  • نام ونام خانوادگی:
    ایمیل:
  • کد امنیتی:

نظرات

آخرین خبر