اخبار رسانه

معارف رفتاری در قرآن کریم

برنامه «آفتاب شرقی» امروز میزبان حجت الاسلام اسکندری، کارشناس دینی است که درباره معارف رفتاری در قرآن کریم صحبت می کند.

حجت الاسلام اسکندری، در برنامه گذشته که طبق روال ساعت 15 : 11 دقیقه پخش شد گفت: در اصل آمدن به دنیا اگرچه اختیار نداشتیم اما در نوع زندگیمان کاملا آزادیم.
وی افزود: خلق یعنی آفرینش اما فطرت یعنی نوعی آفرینش خاص؛ همانی که خداوند به خودش فتبارک الله گفت.
این کارشناس حوزه قرآن و معارف اظهار کرد: هیچ نقطه ای در عالم نیست که دور از چشم خدا باشد حتی ذره ای فلذا همین یک معرفت اگر در وجود ما یقین شود و در ما تثبیت شود خداوند همه جا ما را همراهی میکند. حجت الاسلام اسکندری گفت: کسیکه چنین اعتقادی داره به شاهد بودن خدا، هیچگاه احساس پوچی و تنهایی نمیکند و میداند قدرت برتر همراهش است و دیگر احساس سستی نخواهد کرد.
وی در ادامه تاکید کرد: آنقدر خداوند مهربان است که و انقدر عطوف به بندگان است که وقتی انسان گناهی میکند خداوند پرده ای به روی بنده میندازد که حتی فرشتگان هم بنده را در آن حال نبینند. علاقمندان می توانند ادامه سخنان ایشان ر ا در برنامه امروز پیگیری کنند.
گفتنی است خلاصه مکتوب سخنان این کارشناس و دیگر کارشناسان این برنامه را در سامانه پیام رسان سروش به آدرس @aftab_sharghi قابل دریافت است. برنامه آفتاب شرقی کاری از گروه معارف شبکه یک سیماست که با تهیه کنندگی سعید عباسی و اجرای هادی صلح جو، علیرضا قوامی و نداملکی شنبه تا پنجشنبه به صورت زنده پخش می شود.

آمار بازدید خبر: 8668

آخرین خبر